logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ploter Iecho w parku maszynowym drukarni Top

  PR 31.05.2022, przeczytano 367 razy
ilustracja

Drukarnia Cyfrowa Top z Włocławka działająca na rynku już prawie 30 lat, nieprzerwanie i konsekwentnie stawia na rozwój firmy! Zadowolenie Klientów, które jest wyznacznikiem sukcesu firmy i efektem obsługi produkcyjnej oraz kreatywno-projektowej, w praktycznie wszystkich dziedzinach druku - przekłada się na stałą współpracę z Klientami. Drukarnia w zeszłym roku zmieniła swoje lokum na większe i posiada jeden z najbardziej rozbudowanych parków maszynowych w Polsce, z nowoczesną, automatyczną linią klejenia kalendarzy trójdzielnych i pełnym zapleczem introligatorskim, które umożliwia oprawę publikacji we wszystkich wariantach (oprawa zeszytowa, klejona miękka i twarda).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ploter-iecho-w-parku-maszynowym-drukarni-top,396090,artykul.html

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w zeszłym roku drukarnia Top została laureatem plebiscytu Orły Poligrafii 2021, wyłaniającego najlepsze firmy, będące w swojej branży liderami, które stawiają na nieustanny rozwój, podnoszenie kwalifikacji i poszerzanie swojego portfolio. Właściciel drukarni, Paweł Łuczak nie kryje dumy – To dla nas bardzo wyjątkowa nagroda, ponieważ najważniejsze są tutaj głosy Klientów, rekomendujących kandydatów w internecie. Taką nagrodą mogą pochwalić się tylko najlepsze firmy, które zapewniają najwyższą jakość usług i otwartą postawę do potrzeb właśnie swoich Klientów.

Właśnie z zamysłem poszerzania swoich możliwości produkcyjnych, Agencja Top kolejny raz obdarzyła zaufaniem firmę Akonda, która dokonała w drukarni instalacji już swojej trzeciej maszyny i jest to ploter tnąco-bigujący iEcho PK 0705.

- O zakupie plotera myśleliśmy już od jakiegoś czasu pod kątem produkcji naklejek, ale nie ukrywam, że kalendarz, który dostaliśmy w zeszłym roku od Akondy, z główką wyciętą w nieregularnym kształcie, również bardzo nas zainspirował. Przecież robimy kalendarze trójdzielne na potęgę, ale dotychczas zawsze w kształtach standardowych. – tłumaczy Paweł Łuczak. – Rozwój i poszerzanie kompetencji jest nieustannie wpisane w filozofię naszej firmy, stworzyliśmy sklep internetowy! Czy mogliśmy więc przejść obojętnie koło możliwości produkowania czegoś niestandardowego, w kształcie wymyślonym przez Klienta?

Faktycznie, ploter tnąco-bigujący iEcho doskonale radzi sobie nie tylko z wycinaniem naklejek, ale wielu innych materiałów, nadając im praktycznie dowolny kształt. Oprócz papieru czy kartonu, ploter doskonale radzi sobie z takimi materiałami, jak tektura lita, folie magnetyczne, spienione PCV czy pianki PE. Wykonanie wysokiej jakości produktu, magnesów, naklejek, pudełek czy kalendarzy trójdzielnych z główkami w kształcie innym niż prostokąt, jest z ploterem iEcho możliwe do zrealizowania w krótkim czasie i na ograniczonej przestrzeni.

- Pomysł produkowania opakowań też powstał, ponieważ słuchamy potrzeb naszych Klientów. To oni są siłą napędową programu Orły Poligrafii i jury jedynym w swoim rodzaju. – nie kryje swojej satysfakcji Paweł Łuczak. – A my teraz dzięki oprogramowaniu do plotera iEcho będziemy mogli realizować pudełka dopasowane do ich potrzeb (wybrane ze 169 szablonów zgodnych z FEFCO/ECMA). Na naszym rynku lokalnym nie ma takiego urządzenia!

Wszystkie plotery serii PK to automatyczne plotery tnąco-bigujące przeznaczone dla branży graficznej, reklamowej i opakowaniowej, z założeniem realizowania niskich i średnich nakładów w sposób wygodny i efektywny. Ploter tnąco-bigujący iEcho PK w obrębie jednej maszyny umożliwia cięcie, nacinanie, bigowanie, perforacje i znakowanie. Wyposażone w automatyczny podajnik arkuszy, posiada również kamerę CCD wbudowaną do dokładnego pozycjonowania obrazu na papierze.

Mariusz Bogucki, kierownik działu handlowego Akondy zwraca uwagę na możliwości oprogramowania dostarczonego wraz z ploterem iEcho PK, które może automatycznie dopasować dane dla wycinania, bigowania, perforacji i innych procesów bez ręcznego ustawiania! – Kompatybilność z CDR, AI, Artios Cad, dxf czy pdf i łatwa obsługa to dla użytkowników plotera iEcho ogromne zalety. Do tego dochodzi 6 różnych metod ustawiania znaczników cięcia, automatyczne łączenie segmentów w pliku z siatką, aby zwiększyć wydajność, automatyczne diagnozowanie błędów przez zdalny dostęp do parametrów urządzenia czy zawsze automatyczne aktualizacje oprogramowania do najnowszej dostępnej wersji.

Sam ploter tnąco-bigujący iEcho zajmuje niewiele miejsca, zintegrowana konstrukcja maszyny posiada wspawaną ramę maszyny, która zapewnia stabilność w estetycznej obudowie. Obrabiany materiał jest pozycjonowany na pasie filcowym, a wycięte użytki automatycznie spadają na stół odbiorczy. Karton czy papier po obróbce można łatwo zaginać, dzięki pneumatycznemu systemowi bigowania z naciskiem 4kg, gdzie maksymalna gramatura bigowanego materiału to nawet 400g/m2. Ploter PK posiada dwa uchwyty na nóż (wleczony), ustawialne z różnymi dociskami i głębokościami do łatwej zmiany pomiędzy materiałami.

Trzy lata temu Akonda zainstalowała w drukarni dwie inne, duże maszyny – CAL-one 1000 do produkcji kalendarzy trójdzielnych i kompaktowy kombajn introligatorski SCC, urządzenie, na którym można zrealizować znaczną część zadań introligatorskich w swojej drukarni, pełniące funkcję gilotyny i bigówki jednocześnie. - Obsługa na poziomie sprzedaży, serwisu i opieki pogwarancyjnej jest zawsze w Akondzie na najwyższym poziomie, dlatego zakup kolejnej maszyny był naturalną konsekwencją i czymś oczywistym. Każde z zakupionych urządzeń powinno być niezbędnym wyposażeniem parku maszynowego! - podsumowuje Paweł Łuczak.

Źródło: AKONDA S.C.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Premiera sztancy rotacyjnej Iecho MCT
Nowe rozwiązanie z portfolio iEcho – sztanca rotacyjna MCT to wysokowydajne urządzenie do wycinania, nacinania i bigowania, pracujące w oparciu o wykrojnik zamontowany na cylindrze magnetycznym. Jest to idealne rozwiązanie do średnio- i wysokonakładowej produkcji naklejek, pudełek, etykiet czy kart z nieregularnymi kształtami. Maszyna swoją europejską premierę miała na...
Eticod i API Folie Polska: kompleksowa współpraca przy wdrożeniu technologii hot stampingu
W ostatnim czasie w drukarni Eticod z Katowic, specjalizującej się w produkcji różnego rodzaju etykiet (także wysoko uszlachetnionych), wdrożona została technologia tłoczenia folią na gorąco. W tym celu w 1. połowie roku uruchomione zostało pracujące w trybie off-line urządzenie do hot stampingu. Wówczas też rozpoczęły się testy folii i wszechstronne szkolenia dla osób...
Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764