logo
FORUM
Polska reklama i poligrafiaFORUM

ploter stołowy/tablicowy - da radę?

| 22.11.2020 12:11

Cześć,

Proszę o poradę.
Tniemy laserem co2 cienkie folie - 0,35 mm max. Cięcie laserem ma swoje zalety ale i wady. Występują stopione/sklejone krawędzie, poszarpane, okopcone, dym (czyli zakup filtrów) itd. Chcielibyśmy wyeliminować część problemów używając plotera stołowego - pytanie czy da radę i jakie pojawią nam się problemy z drugiej strony. (wymiana noży itd.)

Jeszcze raz co tniemy:
Materiał - cienkie folie kilku warstwowe 0,35 mm max , samoprzylepne - PET, TPU - niektóre z nich posiadają jednak powłokę która nadaje im wysokiej twardości i sztywności (plotery rolkowe odpadają, testowaliśmy i nie dają rady z cięciem na wylot). Wycinamy mało skomplikowane kształty koła, kwadraty itd :-D od 1-2mm dziurek po 50 cm projekty.

Myślimy nad wprowadzeniem ploterów stołowych ale na start niestety nie duży budżet:
- najtańsze chińczyki - widzę w granicach 15k netto.
- secabo - tez granice 16k
- najtańsze Graphtecy?

Nie potrzebujemy dużego pola roboczego - to które jest w Secabo 35 x 52 cm - jest wystarczające. Pracujemy zwykle na arkuszach A4

Czy te najtańsze modele ploterów stołowych dadzą radę z takim materiałem?
Czy przetną takie folie na wylot bez maty? (mata w ploterach rolkowych to jak dla nas straszna udręka, odklejanie tego przy produkcji kilkuset sztuk dziennie to ciężki temat).
Czy noże w takich ploterach przy twardszych foliach będą się szybko zużywać? (oczywiście szacunkowo, wiem, że wróżmy z fusów :-) Możemy rozwalić nóż o stół? Czy tam są jakieś czujniki?
Czy stoły podciśnieniowe utrzymają takie małe arkusze A4?
Czy stoły elektrostatyczne w tanich Graphtecach utrzymają folię?

Proszę o poradę.

brak ikonki
+

Małopolska
wiadomości: 7
w Signs.pl od 24.11.2019
IP: 46.204.16.XXX
REKLAMA:

REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764