logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ploter tnący Sinajet 1513 DG w Studio DTP z Grodziska

  PR 20.07.2021, przeczytano 558 razy
ilustracja

STUDIO DTP z Grodziska w woj. łódzkim , to firma  która od 20 lat produkuje od A do Z księgi i karty kolorów tkanin oraz krótkie serie ekskluzywnych segregatorów i pudełek.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ploter-tnacy-sinajet-1513-dg-w-studio-dtp-z-grodziska,392338,artykul.html

- Na początku roku otrzymaliśmy newsletter od firmy Grafmasz - naszego długoletniego dostawcy maszyn introligatorskich - z informacją o rozszerzeniu oferty of wielozadaniowe plotery chińskiej marki Sinajet. W założeniach tego typu urządzenia są doskonałym wsparciem krótkoseryjnej produkcji ale też istnieją obawy, że wiąże się to z koniecznością częstej zmiany kosztownych narzędzi tnących, podkładu stołu tnącego, problematycznym mocowaniem obrabianych materiałów, długim narządem i relatywnie powolną pracą urządzenia w materiale - co docelowo przekłada się na komparatywnie wysoki koszt jednostkowy produktu. Dodatkowo mieliśmy obawy co do precyzji pracy urządzenia oraz jakości jego wykonania - mówi, właściciel drukarni Studio DTP. - Mimo wszystko, po kontakcie handlowca firmy Grafmasz w sprawie nowej oferty, wyraziliśmy wstępne zainteresowanie i poprosiliśmy o wycenę urządzenia o polu roboczym 1500 mm x 1300 mm. Cena okazała się na tyle atrakcyjna, że postanowiliśmy podjąć ryzyko zakupu urządzenia niejako „w ciemno”. Warto też nadmienić, że nasz ploter był pierwszym z tej serii sprowadzonym do Polski, więc nie mieliśmy możliwości zapoznania się z tym urządzeniem bezpośrednio przed złożeniem zamówienia.  Po kilku miesiącach oczekiwania urządzenie dotarło do naszej firmy bez opóźnień i zostało sprawnie zainstalowane w ciągu jednego dnia przez techników z firmy Grafmasz. Drugi dzień był poświęcony na szkolenie z obsługi. Z racji tego, że posiadamy w firmie kilka ploterów laserowych bardzo szybko opanowaliśmy obsługę nowego urządzenia. Po kilku miesiącach użytkowania możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że urządzenie przerosło nasze wszystkie oczekiwania - wspomina właściciel drukarni.

Sinajet jest szybki. Wydajne serwomotory pozwalają na ruch głowicy aż do 1,8 m/s z równie imponującymi przyspieszeniami.

Głowica plotera posiada 3 gniazda robocze, w można wykorzystać nóż oscylacyjny, nóż V-cut potrafiący nacinać materiały pod kątem 45, 55 lub 60 stopni, oraz końcówkę bigującą. Wszystkie narzędzia po założeniu automatycznie się kalibrują względem powierzchni stołu. Kalibracja jest na tyle precyzyjna, że po wydaniu polecenia urządzeniu, żeby weszło w materiał na głębokość 0,05 mm utrzyma to zagłębienie na całej powierzchni roboczej stołu.

- Wycięcie rowka V w kartonie o grubości 0,2 mm na całej długości arkusza B1 robi naprawdę duże wrażenie. Nie mniejsze wrażenie robi nóż oscylacyjny, potrafiący wycinać precyzyjne otwory o średnicy 7 mm w twardej tekturze litej o grubości 3 mm – dodaje właściciel.

Powierzchnia robocza stołu wyposażona jest w łatwo wymienny, samo zasklepiający się materiał. Przygotowanie urządzenia sprowadza się do położenia użytku na stole. Nie trzeba nic kleić ani dociążać. Wydajny podsys utrzymuje w miejscu nawet niewielkie użytki, a wbudowana kamera wraz z laserowym znacznikiem precyzyjnie pozycjonuje się na materiałach.

Urządzenie sprawnie tnie (i nacina) okleiny introligatorskie, tekturę litą, tekturę falistą, papier kredowy, samoprzylepny, skórę oraz piankę. Na uwagę zasługuje trwałość końcówki noża oscylacyjnego, która jest w stanie pracować w 3 mm tekturze litej nawet 20 godzin zanim będziemy w stanie zaobserwować pierwsze objawy zużycia. Dodatkowo cena końcówek sprawia, że ich koszt w ogólnym rozrachunku jest praktycznie pomijalny. Zmiana końcówki zajmuje ok. 3 minuty.

Ploter Sinajet serii DG pozwala produkować skomplikowane segregatory, prezentery, pudełka ozdobne, a także idealnie dopasowane do produktów pudełka pakowe z tektury falistej.

- Ważny dla nas był również fakt, że urządzenie jest na tyle lekkie, że nie wymaga wzmocnionego stropu (u nas pracuje na piętrze). Ploter przyspieszył wiele procesów produkcyjnych w naszej firmie, a także dodatkowo podniósł jakość naszych produktów- dodają pracownicy drukarni.

Ploter SINAJET 1513 serii DG to cyfrowy ploter z modułową głowicą 3-gniazdową, pozwalającą na szybkie zmiany narzędzi.  Mogą być wyposażone w różnorodne noże do cięcia i nacinania a także rolkę bigującą. Prędkość przesuwu głowicy wynosi do 1800 mm/s. Urządzenie służy do produkcji dowolnych kształtów, prototypowania opakowań z tektury, papieru, wycinanie etykiet, pudełek, teczek, materiałów tekstylnych, pvc, pianek, plexi itp.

Ploter daje możliwość wykonywania nawet pojedynczych prac bez konieczności stosowania wykrojników. Nóż oscylacyjny większej mocy pozwala na cięcie  materiałów  do grubości 50 mm. Ploter można dodatkowo wyposażyć w nóż Vcut  - do cięcia materiałów pod kątem, jak również wrzeciono frezujące do cięcia materiałów dużej gęstości takich jak: dibond, akryl, MDF, płyta epoksydowa. Urządzenia serii DG występują w różnych formatach pola roboczego od 150 x 130 cm do 550 x 330 cm.

Źródło: Grafmasz

www.grafmasz.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Branża opakowań rośnie w rekordowym tempie dzięki e-commerce, pomimo wzrostu cen surowców
Produkcja sprzedana krajowego przemysłu opakowań wzrosła w ub. r. o ok. 1,3%, przebijając poziom 45,5 mld PLN, co było dobrym wynikiem na tle całego przetwórstwa przemysłowego, gdzie spadek produkcji sprzedanej wyniósł 5,2%. Pozwoliło to producentom opakowań utrzymać status branży odpornej na kryzysy. Jest to już skala porównywalna z branżą meblarską – znaną jako polska...
Stora Enso w 2. kwartale 2021: kontynuacja trendu wzrostowego, solidny wynik finansowy
Wzrost przychodów ze sprzedaży o 22,6%, zysk operacyjny EBIT do poziomu  364 mln euro i marży zysku EBIT do 14% - to kluczowe informacje finansowe przekazane przez Stora Enso w kontekście wyników koncernu za 2. kwartał 2021 r. Jak podkreśla kierownictwo firmy, jest to efekt właściwej polityki cenowej i zwiększonych dostaw, zrealizowanych przede wszystkim przez...
Accuriopress C7100: jeszcze wyższy poziom druku produkcyjnego
Pracuj mądrzej, niekoniecznie ciężej – to filozofia, która najprościej opisuje zalety AccurioPress C7100. Nowe cyfrowe urządzenie do druku produkcyjnego od Konica Minolta zostało wyposażone w innowacyjne technologie, które gwarantują lepsze możliwości wykończenia, wyjątkową trwałość i jakość.
Drukarnia Totem z maszynami Durst od LFP Industrial Solutions
TOTEM to dynamicznie rozwijająca się drukarnia, która od dawna jest widoczna na polskim rynku poligraficzno-reklamowym. O tym, jak sobie radzi świadczą zarówno wyniki, jak i uznanie oraz zadowolenie wielu klientów. W parku maszynowym drukarni pracują dwie maszyny dostarczone przez LFP Industrial Solutions: Durst Rhotex 325 oraz Durst RHO P10 200 HS. Przyszedł czas na...
Printone – pierwsze w Polsce wdrożenie urządzania MGI Jetvarnish 3D One
W ostatnich niełatwych miesiącach rynek poligraficzny zanotował spadek marży na druku. Wzrosło natomiast zapotrzebowanie na wysokoprzetworzone produkty w niewielkich nakładach. Drukarnie, chcąc sprostać tym wyzwaniom, poszukują nowych technologii. Drukarnia Soft Vision działająca pod marką PrintONE wartości dodanej upatruje w najnowszej inwestycji – urządzeniu MGI Jetvarnish 3D...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764