logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ploter tnący Sinajet 1513 DG w Studio DTP z Grodziska

  PR 20.07.2021, przeczytano 1130 razy
ilustracja

STUDIO DTP z Grodziska w woj. łódzkim , to firma  która od 20 lat produkuje od A do Z księgi i karty kolorów tkanin oraz krótkie serie ekskluzywnych segregatorów i pudełek.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ploter-tnacy-sinajet-1513-dg-w-studio-dtp-z-grodziska,392338,artykul.html

- Na początku roku otrzymaliśmy newsletter od firmy Grafmasz - naszego długoletniego dostawcy maszyn introligatorskich - z informacją o rozszerzeniu oferty of wielozadaniowe plotery chińskiej marki Sinajet. W założeniach tego typu urządzenia są doskonałym wsparciem krótkoseryjnej produkcji ale też istnieją obawy, że wiąże się to z koniecznością częstej zmiany kosztownych narzędzi tnących, podkładu stołu tnącego, problematycznym mocowaniem obrabianych materiałów, długim narządem i relatywnie powolną pracą urządzenia w materiale - co docelowo przekłada się na komparatywnie wysoki koszt jednostkowy produktu. Dodatkowo mieliśmy obawy co do precyzji pracy urządzenia oraz jakości jego wykonania - mówi, właściciel drukarni Studio DTP. - Mimo wszystko, po kontakcie handlowca firmy Grafmasz w sprawie nowej oferty, wyraziliśmy wstępne zainteresowanie i poprosiliśmy o wycenę urządzenia o polu roboczym 1500 mm x 1300 mm. Cena okazała się na tyle atrakcyjna, że postanowiliśmy podjąć ryzyko zakupu urządzenia niejako „w ciemno”. Warto też nadmienić, że nasz ploter był pierwszym z tej serii sprowadzonym do Polski, więc nie mieliśmy możliwości zapoznania się z tym urządzeniem bezpośrednio przed złożeniem zamówienia.  Po kilku miesiącach oczekiwania urządzenie dotarło do naszej firmy bez opóźnień i zostało sprawnie zainstalowane w ciągu jednego dnia przez techników z firmy Grafmasz. Drugi dzień był poświęcony na szkolenie z obsługi. Z racji tego, że posiadamy w firmie kilka ploterów laserowych bardzo szybko opanowaliśmy obsługę nowego urządzenia. Po kilku miesiącach użytkowania możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że urządzenie przerosło nasze wszystkie oczekiwania - wspomina właściciel drukarni.

Sinajet jest szybki. Wydajne serwomotory pozwalają na ruch głowicy aż do 1,8 m/s z równie imponującymi przyspieszeniami.

Głowica plotera posiada 3 gniazda robocze, w można wykorzystać nóż oscylacyjny, nóż V-cut potrafiący nacinać materiały pod kątem 45, 55 lub 60 stopni, oraz końcówkę bigującą. Wszystkie narzędzia po założeniu automatycznie się kalibrują względem powierzchni stołu. Kalibracja jest na tyle precyzyjna, że po wydaniu polecenia urządzeniu, żeby weszło w materiał na głębokość 0,05 mm utrzyma to zagłębienie na całej powierzchni roboczej stołu.

- Wycięcie rowka V w kartonie o grubości 0,2 mm na całej długości arkusza B1 robi naprawdę duże wrażenie. Nie mniejsze wrażenie robi nóż oscylacyjny, potrafiący wycinać precyzyjne otwory o średnicy 7 mm w twardej tekturze litej o grubości 3 mm – dodaje właściciel.

Powierzchnia robocza stołu wyposażona jest w łatwo wymienny, samo zasklepiający się materiał. Przygotowanie urządzenia sprowadza się do położenia użytku na stole. Nie trzeba nic kleić ani dociążać. Wydajny podsys utrzymuje w miejscu nawet niewielkie użytki, a wbudowana kamera wraz z laserowym znacznikiem precyzyjnie pozycjonuje się na materiałach.

Urządzenie sprawnie tnie (i nacina) okleiny introligatorskie, tekturę litą, tekturę falistą, papier kredowy, samoprzylepny, skórę oraz piankę. Na uwagę zasługuje trwałość końcówki noża oscylacyjnego, która jest w stanie pracować w 3 mm tekturze litej nawet 20 godzin zanim będziemy w stanie zaobserwować pierwsze objawy zużycia. Dodatkowo cena końcówek sprawia, że ich koszt w ogólnym rozrachunku jest praktycznie pomijalny. Zmiana końcówki zajmuje ok. 3 minuty.

Ploter Sinajet serii DG pozwala produkować skomplikowane segregatory, prezentery, pudełka ozdobne, a także idealnie dopasowane do produktów pudełka pakowe z tektury falistej.

- Ważny dla nas był również fakt, że urządzenie jest na tyle lekkie, że nie wymaga wzmocnionego stropu (u nas pracuje na piętrze). Ploter przyspieszył wiele procesów produkcyjnych w naszej firmie, a także dodatkowo podniósł jakość naszych produktów- dodają pracownicy drukarni.

Ploter SINAJET 1513 serii DG to cyfrowy ploter z modułową głowicą 3-gniazdową, pozwalającą na szybkie zmiany narzędzi.  Mogą być wyposażone w różnorodne noże do cięcia i nacinania a także rolkę bigującą. Prędkość przesuwu głowicy wynosi do 1800 mm/s. Urządzenie służy do produkcji dowolnych kształtów, prototypowania opakowań z tektury, papieru, wycinanie etykiet, pudełek, teczek, materiałów tekstylnych, pvc, pianek, plexi itp.

Ploter daje możliwość wykonywania nawet pojedynczych prac bez konieczności stosowania wykrojników. Nóż oscylacyjny większej mocy pozwala na cięcie  materiałów  do grubości 50 mm. Ploter można dodatkowo wyposażyć w nóż Vcut  - do cięcia materiałów pod kątem, jak również wrzeciono frezujące do cięcia materiałów dużej gęstości takich jak: dibond, akryl, MDF, płyta epoksydowa. Urządzenia serii DG występują w różnych formatach pola roboczego od 150 x 130 cm do 550 x 330 cm.

Źródło: Grafmasz

www.grafmasz.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

DS Smith i Krones współpracują przy wprowadzeniu na rynek Eco Carrier
DS Smith, dostawca proekologicznych opakowań z tektury falistej, ogłosił dziś współpracę z Krones, dostawcą maszyn i systemów pakujących, w celu stworzenia ECO Carrier – zrobionej z surowców odnawialnych alternatywy dla folii termokurczliwej do butelek wielopakowych PET.
Nowe centrum w Bełchatowie będzie szukać ekoinnowacji w branży opakowaniowej
Łupiny kakaowe, które mogą w przyszłości posłużyć do pakowania czekolady, słoma, wodorosty i stokrotki, których włókna – ze względu na specyficzne właściwości – mogą zwiększać wydajność papieru – to przykłady nieszablonowych surowców, które w przyszłości mogą zastąpić tworzywa sztuczne i spowodować, że branża...
Koenig & Bauer Celmacch: Zbliżenie zakończone sukcesem
Dzięki oficjalnej urzędowej zgodzie na bezpośrednie inwestycje zagraniczne (FDI) we Włoszech, ogłoszone 22 lipca 2022 r. partnerstwo i nabycie przez niemiecką firmę Koenig & Bauer AG 49 procent udziałów we włoskiej Celmacch Group S.r.l. zostało właśnie oficjalnie zakończone.
O rozwiązaniach Koenig & Bauer dedykowanych produkcji opakowań tekturowych podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”
Oferta firmy Koenig & Bauer jest sukcesywnie rozbudowywana o kolejne rozwiązania dedykowane branży opakowań tekturowych. Są wśród nich zarówno maszyny drukujące w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej, jak też maszyny introligatorskie: składarko-sklejarki oraz sztance. Im właśnie była poświęcona prezentacja Pawła Krasowskiego – Product &...
Więcej niż opakowanie: Choppy Bike na bazie rozwiązania Stora Enso
Jak pokazuje przykład Choppy Bike, rozwiązania stworzonego przez łotewską firmę STUM, funkcjonalność opakowania wykracza czasami poza jego standardowe ramy i staje się ono produktem użytkowym. Opracowany przez tę firmę projekt opakowania na rower dziecięcy, uwzględnia znajdującą się w środku grę, co ma zwiększyć interakcję z użytkownikiem, w tym przypadku – z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764