logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ploter Zenith 1601H - następca modelu 1601

  PR 30.04.2013, przeczytano 3700 razy
ilustracjastrzałka

Wprowadzony wiosną, eko-solwentowy ploter Zenith 1601 szybko stał się prawdziwym hitem z uwagi na bardzo dobrą cenę. Teraz na polski rynek wchodzi model 1601H.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ploter-zenith-1601h---nastepca-modelu-1601,18598,artykul.html

Nowy Zenith 1601H – w odróżnieniu od poprzednika posiada podgrzewany stół pod głowicą rozgrzewający i utrwalający zadrukowany materiał.

Przypomnijmy. Mający swoją premierę na targach RemaDays 2013 ploter Zenith 1601 kusił nie tylko ceną ale i jakością nieodbiegającą od maszyn europejskich i azjatyckich. Jego wysoka jakość została potwierdzona na targach fotograficznych w Łodzi.

Za wysoką jakością druku tego plotera stoi japońska głowica DX7. Mająca 1440 dysz (8 rzędów po 180 dysz) głowica umożliwia druk w rzeczywistej rozdzielczości 1440 dpi! Druk odbywa się w technologi mikro-piezoelektrycznej.

Ploter jest oferowany w najpopularniejszym rozmiarze, obsługującym media z roli o szerokości do 160 cm. Posłuży on do zadruku wszelkich folii samoprzylepnych, banerów, papierów, foto-tapet, materiałów POS i innych materiałów przeznaczonych do zadruku eko-solwentowego.

Nowy Zenith 1601H wyposażony jest w rolkowy system prowadzenia materiału przesuwający materiał płynnie i stabilnie oraz niepowodujący podwijania się medium co zapewnia druk ciągły. Na wyposażeniu znajduje się rolowy system nawijający. Co więcej, ploter wyposażony jest w zewnętrzną sekcję dosuszającą z wentylatorami i grzałką.

W zakresie wydajności ploter może konkurować z droższymi rozwiązaniami. Maksymalna produktywność plotera Zenith 1601 to prawie 16 m2/h. W trybie „precyzyjnym” ploter drukuje 12.6 m2/h, natomiast z prędkością „fotograficzną” jest w stanie zadrukować w ciągu godziny 8.5 m2 materiału.

Zenith 1601H jest ploterem 4-kolorowym drukującym w palecie CMYK. Ploter standardowo jest przystosowany do druku ekonomicznymi atramentami eko-solwentowymi z przeznaczeniem do druku aplikacji wewnętrznych i na zewnątrz.

Ploter ze stacją roboczą pracuje poprzez interfejs USB. Sterowanie odbywa się za pomocą zaawansowanego oprogramowania RIP oraz panelu sterującego z wyświetlaczem LED na obudowie plotera.

Sam ploter charakteryzuje się cichą pracą i małymi gabarytami przez co nie wymaga dużej przestrzeni i może być użytkowany nawet w biurze. Długość urządzenia wynosi 2325 mm, głębokość 403 mm i wysokość 1240 mm. Ciężar tej drukarki to 103 kg.

Ekonomiczny Zenith 1601H rozszerzy możliwości istniejących agencji i drukarni wielkoformatowych o precyzyjny druk „foto”. Może stanowić także maszynę wsparcia produkcyjnego a nawet zainteresować użytkowników o ograniczonym budżecie.

Źródło: Atrium

plotery.atrium.com.pl

Dodatkowe informacje:

Wyłącznym dystrybutorem ploterów Zenith w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Qualitea time - smak bliskich relacji w kampanii Ahmad Tea London
Badania pokazują, że miłość, przyjaźń i bliskie relacje nadają życiu sens. Obecność i życzliwość innych osób pozytywnie wpływa na dobrostan psychiczny i fizyczny oraz motywuje do rozwoju osobistego. Ahmad Tea London w nowej kampanii zachęca do wspólnego spędzania czasu z bliskimi przy kubku gorącej herbaty, tworząc przestrzeń do zacieśniania więzi.
Kampania Butcher’s Pet Care realizowana przez Nav agency
NAV agency we współpracy z firmą Butcher’s Pet Care w realizacji kampanii wykorzystującej zróżnicowane, szeroko zasięgowe kanały, m.in. ATL (TVC) i digital.
Jacobs z nową platformą komunikacyjną „Doceniaj to, co wspaniałe”
W lutym wystartowała nowa platforma komunikacyjna marki Jacobs pod hasłem „Doceniaj to, co wspaniałe”. Nowemu pozycjonowaniu marki towarzyszy również zmiana identyfikacji wizualnej opakowań kaw – na początek mielonych i rozpuszczalnych. Media w kampanii zaplanowała i zakupiła agencja Havas Media.
Itaxi nowym klientem Monday Comms
iTaxi, dostawca usług związanych z podróżowaniem, rozpoczął współpracę z monday comms (część monday group). Agencja odpowiada za relacje z mediami oraz wzrost świadomości marki wśród partnerów biznesowych i klientów indywidualnych.
Canon pomaga w odbudowie raf koralowych
Firma Canon Europe ogłosiła podjęcie partnerskiej współpracy z Coral Spawning Lab w Morden w Londynie. Zespół naukowców połączył siły, aby zbadać i lepiej zrozumieć cykle życia raf koralowych, dostarczać informacje i narzędzia potrzebne do regeneracji ekosystemów raf koralowych. Zaowocowało to stworzeniem pierwszego na świecie programu monitorowania...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764