logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Plotery 2012-2013 - nowy katalog Atrium

  PR 29.11.2012, przeczytano 1261 razy
ilustracjastrzałka

firma Atrium Centrum Ploterowe po raz kolejny wydała kilkudziesięciostronicową publikację. Na kilkudziesięciu stronach katalogu czytelnicy zapoznają się z najszerszym przeglądem maszyn LFP na polskim rynku. Nie zabraknie też premier a jest ich kilkanaście.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/plotery-2012-2013---nowy-katalog-atrium,17363,artykul.html

Czytelnicy znajdą w nowym katalogu kompletną ofertę dla druku i reklamy wielkoformatowej. W katalogu znajdziemy m.in.: plotery hybrydowe, plotery UV typu flatbed i roll-to-roll, produkcyjne plotery twardo- i mild-solwentowe, plotery eko-solwentowe, tekstylne i CAD. Nie zabrakło także cutterów czyli ploterów tnących, laminatorów, frezerek, ploterów termicznych oraz niezbędnego oprogramowania. W katalogu można znaleźć także informacje o finansowaniu poprzez leasing i dotacje unijne oraz skorzystać w wielu promocji, gratisów i rabatów. Oto kilka z nowości...

ValueJet 1638 – najszybszy ekosolwent

Ploter Mutoh ValueJet 1638 to najnowsze dziecko japońskiej myśli technicznej. Zachwyca jakością druku niespełna 3.6 pikolitrowej kropli ale i zdumiewa realną prędkością produkcyjną – 36 metrów kwadratowych na godzinę!

To co interesuje użytkownika to możliwa do osiągnięcia rozdzielczość i prędkość druku. I tu zakres i możliwości są całkiem spore. W najniższej rozdzielczości 360 x 720 dpi przeznaczonej do grafiki outdoorowej ploter osiąga swą maksymalną prędkość 48 m2/h. Przez typowe tryby produkcyjne 720 x 720 dpi (prędkość 36 m2/h) dla grafiki reklamowej, fototapet, plakatów po tryby wysokiej jakości 720 x 1080 (prędkość 20 m2/h) czy nawet 1440 x 1440 dpi dla najdokładniejszych prac oglądanych przez przysłowiową lupę! ValueJet 1638 jest więc jednocześnie najdokładniejszym i najszybszym ploterem w ofercie producenta.

Zenith A1802S – niedrogi i profesjonalny

A1802S to nowy ploter w eko-solwentowym portfolio ploterów marki Zenith. Ploter charakteryzuje się dobrymi osiągami, przemyślanymi rozwiązaniami... i atrakcyjną ceną! Rodzina eko-solwentowych ploterów Zenith, cechuje się niskim kosztem eksploatacji jak i niskim kosztem zakupu. Plotery te posiadają więc bardzo dobry wskaźnik zwrotu inwestycji.

A1802S to ploter o szerokości 1800 mm. Jego przeznaczenie to rozbudowa istniejących mocy produkcyjnych w agencjach reklamowych i drukarniach wielkoformatowych jak i zastąpienie wysłużonych jednostek o nowocześniejsze rozwiązanie. Plotery „eko” Zenith dedykowane są do druku pełno-kolorowych  grafik reklamowych, elementów wyposażenia wnętrz, grafikach wystawienniczych, oznakowaniu informacyjnym, aplikacjach samochodowych i wielu innych.

Zenith DX5 A1802S dzięki najnowszym głowicom piezo Epson DX5 zapewnia fotograficzną rozdzielczość do 2160 dpi. W zależności od trybu prędkości robocze sięgają 39.8 m2/h w rozdzielczości 360 x 1080 dpi (3 pasy), 32.6 m2/h w trybie 360 x 1440 dpi (4 pasy) oraz 24.2 m2/h w 360 x 2160 dpi w 6 pasach.

Durst Omega 2 – ploter LED

Nowa Omega 2 została wyposażona w chłodzone powietrzem 398 nm lampy LED. Nowy trend w produkcji przemysłowych ploterów pozwala zaoszczędzić 65% energii w porównaniu z „tradycyjnymi” lampami UV. Oprócz tej zalety jest jeszcze jedna istotna – lampy LED nie generują dużej ilości ciepła co pozwala na światło-utwardzalny zadruk nawet wrażliwych na podgrzania materiałów jak cienkie tworzywa i folie PVC.

Jak mówi producent, oszczędności 6500 kWh rocznie i brak wydzielanego ozonu, nie odbijają się na jakości druku i produkcyjnych możliwościach. Ploter oferuje tak samo jak Omega 1 bardzo wysoką rozdzielczość, bardzo małą kroplę i wysoką rzeczywistą prędkość zadruku.

Durst Omega 2 to standardowo ploter 4 kolorowy ale może korzystać opcjonalnie także z palety PCA, jasnymi LC i LM, kolorem szarym oraz podwójnym białym (poddruk, nadruk). Ploter może zadrukować wszelkie materiały płaskie i rolowe. Możliwa jest także opcja „table pro” z drukiem na wielu  różnych formatach naraz!

Źródło: Atrium

plotery.atrium.com.pl

Dodatkowe informacje:

Atrium Centrum Ploterowe jest polskim dystrybutorem takich marek jak Mutoh, Durst, DGI, Zenith, Summa. Firma przeprowadziła kilka tysięcy instalacji.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Bang & Olufsen w portfolio Home Sweet Home PR
Agencja Home Sweet Home PR została wybrana do obsługi komunikacyjnej marki Bang & Olufsen, jednej z najbardziej znanych i rozpoznawalnych na świecie marek z branży audio-wideo. Do głównych obowiązków HSH PR będzie należało prowadzenie biura prasowego marki, kreowanie wizerunku firmy w mediach, doradztwo w zakresie zakupu powierzchni reklamowych oraz koordynowanie...
Obiektyw Voigtlander APO Lanthar II 50 mm f/3,5 do Leica M
Niezmiernie miło jest nam poinformować o kolejnym obiektywie marki Voigtlander przeznaczonym do aparatów dalmierzowych Leica M.
HP sponsorem tytularnym zespołu Ferrari w Formule 1
Firmy Ferrari i HP ogłosiły wieloletnie partnerstwo, w ramach którego zobowiązują się wspólnie do rozwoju zrównoważonych innowacji i przyspieszenia rozwoju technologii w zespole Formuły 1 o nowej nazwie „Scuderia Ferrari HP”. Na samochodach i kombinezonach włoskiej ekipy pojawi się charakterystyczne niebieskie logo z białymi inicjałami.
Publicis będzie zarządzać budżetem mediowym MediaMarkt
Od października 2022 r. MediaMarktSaturn używa terminu "Experience Electronics" do opisania swojego repozycjonowania oraz szerokiego zakresu usług oferowanych klientom. W ramach towarzyszącej temu procesowi kompleksowej transformacji marketingowej firma zainicjowała kolejny etap, przyznając międzynarodowy budżet mediowy Grupie Publicis. Ten krok przenosi marketing firmy na...
Change Serviceplan dla marki Przysnacki
Należąca do Group One agencja Change Serviceplan jest odpowiedzialna za stworzenie nowej platformy komunikacyjnej dla marki Przysnacki. Realizowane działania mają na celu umożliwienie komunikowania linii produktowych marki Przysnacki poprzez różne kreacje oraz osadzanie marki w rzeczywistych sytuacjach, które są istotne dla konsumentów. Jest to największa w...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764