logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Plotery dla pracowni wystawienniczej

   01.02.2005, przeczytano 4743 razy

Zajmuję się przygotowywaniem stoisk wystawowych oraz ich realizacją, w planach mam kupno plotera tnącego, ewentualnie również drukującego. Czy sensowne jest kupowanie dwóch urządzeń, czyli plotera tnącego oraz drukującego, czy może kupić ploter tnąco-drukujący? Jakie są wady urządzeń typu „2 w 1”?. Mam wrażenie, że jest to pewien kompromis. Na co należy zwracać uwagę przy kupnie?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/plotery-dla-pracowni-wystawienniczej,2592,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Podstawową wadą urządzeń typu „2 w 1” jest to, że w przypadku uszkodzenia jednej funkcji - np. cięcia - konieczne jest wyłączenia całego urządzenia z pracy w celu serwisowania. Ponadto bardzo rozpowszechniona jest opinia, że urządzenia wielofunkcyjne są co najwyżej średniej jakości. Ich sprzedaż jest marginalna, przez co serwisanci zazwyczaj gorzej znają się na tych maszynach. Z tego samego powodu są większe problemy z zaopatrzeniem w części zamienne.

W przypadku ploterów tnących należy szukać modeli o jak najprostszej konstrukcji mechanicznej i przejrzystym interfejsie sterującym. Polska wersja dostarczanego wraz z maszyną oprogramowania jest już normą.

Plotery drukujące to kilka różnych technologii i cała gama urządzeń. W zależności od technologii druku oraz używanych mediów i atramentów wymogi są różne. W tym wypadku trudno mi coś Panu doradzić nie wiedząc w jaką technologię chce Pan zainwestować i do czego ma służyć ploter drukujący.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Przepraszam Pana Krzysztofa, ale dziś mam nastrój na komentowanie Pańskich odpowiedzi.
Urządzenia drukującotnące - doskoanła opcja na początek. Zalety: 1. wycina wydruk po obrysie. 2. jest tańszy niż dwa urządzenia. Wady: 1. mniej rolek dociskowych - mniejsza precyzja cęcia większych znaków. 2. Szybkość i jakość druku daaaaleko za liderami rynku nisko wydajnych urządzeń.

Co do wyboru plotera drukującego dla firmy zajmującej się drukiem na potrzeby wystawiennictwa: TYLKO druk na atramentach wodnych - wysoka jakośc, bardzo niski koszt (podłoże 2zł za metr, atrament 1 zł za metr). Wada: niska trwałość - 3 miesiące po targach nikt o nich(wydrukach) nie pamięta.

Jeszcze jeden komentarz do opinii Pana K.: "urządzenia wielofunkcyjne są co najwyżej średniej jakości. Ich sprzedaż jest marginalna, przez co serwisanci zazwyczaj gorzej znają się na tych maszynach". Jedyny producent urządzeń drukująco-tnących, Roland ma w Jetmediach bardzo zapracowany ale całkiem solidny serwis. Jeśli uda się wam sciągnąć pana Kamińskiego lub Grynfelwerda - poradzą sobie z waszym ploterem nawet jeśli on nie tylko drukuje.


Pozdrawiam, ms

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764