logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Plotery tnące Summa w walce z koronawirusem

  PR 01.04.2020, przeczytano 427 razy
ilustracja

W ostatnich tygodniach widzieliśmy, jak ważna jest ochrona zdrowia ludzi i jak potrzebna jest odzież ochronna przed koronawirusem, taka jak maski i fartuchy. Technologie cięcia firmy Summa mogą w tym pomóc i pomagają. W związku z tym, że koronawirus nadal rozprzestrzenia się na całym świecie, Summa chce wykorzystać swoje zasoby, aby zminimalizować w jak największym stopniu skutki wybuchu epidemii. Dzięki urządzeniom tnącym Summa, możemy produkować wiele artykułów, które uzupełniają niedobory materiałów ochronnych przeciwko COVID-19. Razem z Tobą możemy przyczynić się do przezwyciężenia tych kłopotliwych czasów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/plotery-tnace-summa-w-walce-z-koronawirusem,386372,artykul.html

Demoroom SUMMA przekształcony w zakład produkcyjny

Zespół firmy Summa tnie obecnie tysiące maseczek i fartuchów za pomocą płaskich systemów tnących Summa F oraz laserowych Summa L. Projekt ruszył dzięki współpracy dostawców materiałów, przy udziale 200 wolontariuszy, którzy zszywają produkty. Gotowe maseczki i fartuchy są codziennie rozprowadzane do lokalnych szpitali i osób znajdujących się na linii frontu, takich jak opieka domowa, sklepy spożywcze, personel w domach spokojnej starości, i wiele innych.

Wycinaj maseczki

Wycinaj maseczki wykonane z oddychającego materiału (Tyvek, ewentualnie polipropylen lub poliester), wystarczająco mocnego, aby móc przymocować paski mogły zostać przymocowane. Ze względów bezpieczeństwa materiał filtracyjny musi być włożony do kieszeni. Konstrukcja tych masek została zatwierdzona przez lokalne instytucje medyczne.

Można produkować także maseczki z bawełny. Maskę wykonuje się przez zszycie przedniej części wraz z kopią tej części. Pomiędzy obie warstwy należy umieścić filtr. Paski mogą być wykonane z dowolnego materiału. Konstrukcja tych masek została zatwierdzona przez lokalne instytucje medyczne.

Maseczki można wycinać na stołowych ploterach Summa serii F oraz laserowych Summa serii L.

Wycinaj fartuchy

Pomoc pielęgniarkom i lekarzom poprzez dostarczanie im fartuchów chirurgicznych. Do tego zastosowania można użyć materiału PUL.

Fartuchy można wycinać na stołowych ploterach Summa serii F oraz laserowych Summa serii L.

ilustracjastrzałka

Wycinaj naklejki informacyjne na okna, podłogi…

Możliwości urządzeń tnących Summa są nieograniczone. Oprócz materiałów ochronnych, wzrosło również zapotrzebowanie na specjalne oznakowanie. Przykładem mogą być naklejki podłogowe oznaczające bezpieczną odległość 1.5-2.0 metra lub naklejki na okna informujące klientów o tym, ile osób może wejść jednocześnie.

Grafiki takie można wycinać na ploterach rolowych Summa D, oraz Summa F.

Plotery stołowe Summa serii F

Summa serii F (od angielskiego Flatbed) to „szyty na miarę” gigantyczny kombajn, który znajdzie zastosowanie od poligrafii przez reklamę po różnego rodzaju produkcję, jak widać nawet maseczek i fartuchów.

Plotery Summa serii F pozwalają, dzięki specjalnemu systemowi prowadzenia mediów, na precyzyjne cięcie materiałów z roli, arkusza oraz płyt.

Pneumatycznie sterowane łapy przytrzymują materiał w trakcie obróbki. System przewijanego stołu „conveyor” pozwala na przesuwanie i obrabianie materiału znacznie dłuższego niż wymiar stołu. Zestaw kołnierzy prowadzących rolę pozwala na precyzyjne cięcie materiałów rozwijanych z rolki. Automatyczny system rozpoznawania narzędzi oraz kontrola ich ustawień pozwala na dopasowanie parametrów cięcia do bardzo szerokiej gamy materiałów. Standardowo ploter dostarczany jest z modułem noża wleczonego. Wyposażony jest też w system rozpoznawania znaczników cięcia po obrysie - kamerę OPOSCAM.

W wielofunkcyjnej głowicy można zamontować jednocześnie trzy różne narzędzia. Po instalacji system automatycznie rozpoznaje typ zamontowanego podzespołu.

Producent proponuje 5 modeli  o wymiarach roboczych: 160 x 120 cm, 129 x 305 cm, 184 x 320 cm, 327 x 210 cm, 327 x 320 cm.

Plotery laserowe Summa serii L

Summa, w ostatnich miesiącach wprowadziła także stołowe plotery laserowe L1810, L1801 VISION oraz L3214. Urządzenia dedykowane są przede wszystkim do cięcia tkanin, przeznaczonych np. do produkcji reklam, odzieży sportowej, dekoracji, strojów kąpielowych, tekstyliów technicznych. Jak widać znajdują także zastosowanie przy produkcji maseczek czy fartuchów.

Jedną z ciekawszych funkcji jest kamera skanująca materiał i generująca „w locie” wektory cięcia.

Ploter tnące, rolowe serii D i S

Plotery SummaCut serii D posiadają optymalny stosunek jakości urządzenia do jego ceny. Posiadają bardzo dobre parametry techniczne, najwyższą, europejską jakość wykonania, dodatkowe akcesoria, system prowadzenia nawet najgrubszych folii oraz automatyczny system pozycjonowania OPOS. Plotery Summa używają zaawansowanej technologii przewidywania wektorowego, umożliwiającą cięcie ze zwiększoną prędkością na łukach. Nie bez powodu mówi się o „legendarnej jakości cięcia”.

Dla bardziej wymagających użytkowników, została opracowana seria S. Nóż aktywny (SUMMA S-CLASS 2 T) w odróżnieniu od wleczonego pozwala na osiągnięcie jeszcze większej precyzji i szybkości cięcia, szczególnie ma to znaczenie przy bardzo drobnych elementach, gdzie kierunek noża jest zmieniany dużo szybciej niż ma to miejsce w przypadku noża wleczonego. Summa S-Class 2 wyposażona jest w dotykowy panel sterowania i intuicyjny interfejs, upraszczający obsługę plotera do minimum.

ilustracjastrzałka

Pobierz projekty i wycinaj

Instrukcje i pliki do cięcia maseczek i fartuchów na ploterach Summa można pobrać ze strony polskiego autoryzowanego dystrybutora – Atrium Centrum Ploterowe.

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe

www.atrium.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agencja Węc PR nagrała swój Hot16challenge2
Akcja hot16challenge2 cieszy się dużą popularnością wśród polskich internautów.  W społeczną inicjatywę zaangażowali się celebryci i politycy, a nawet znane brandy. Nominacje dotarły również do branży kreatywnej. Specjaliści z agencji WĘC PR podjęli rękawicę i zarapowali, by wesprzeć medyków w walce z koronawirusem.
Kampania społeczna marki Ambition
Czas izolacji, ograniczenie kontaktów z bliskimi, niepewna przyszłość to nowa rzeczywistość, z którą w ostatnich miesiącach przyszło nam się zmierzyć. Wszechobecne zakazy bezpośrednio przemodelowały nasz dotychczasowy sposób życia, jednak to, co naprawdę ważne powinno pozostać niezmienne. Marka Ambition, w swojej nowej kampanii zachęca odbiorców do podtrzymania wiary w...
Nowe przenośne projektory LCD Panasonic
Firma Panasonic ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek dwóch ekonomicznych serii projektorów LCD, które wyróżniają się niewiarygodnie długim cyklem eksploatacji przy jej jednoczesnym niskim całkowitym koszcie. Główne zalety produktów to wysoka jakość i duży kontrast wyświetlanych obrazów. Nowe serie, które doskonale nadają się...
Aplikacje Photo Gallery i AiFoto debiutują w nowych wersjach. Producent gruntownie przemodelował interfejs i dodał szereg nowych funkcji. Mają one sprawić, że organizacja, przeglądanie i udostępnianie zdjęć będą prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Agencja marketingu zintegrowanego Communication Unlimited jest odpowiedzialna za stworzenie strategii komunikacji firmy, doradztwo komunikacyjne, zarządzanie relacjami z mediami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764