logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Plus i Cyfrowy Polsat najbardziej internetową mobilną siecią w Polsce

  PR 28.06.2019, przeczytano 385 razy
ilustracjastrzałka
Wykres i dane z raportu firmy Tefficient AB pt.„Industry analysis #1 2019 Mobile data – full year 2018” [1]

Tefficient, niezależna firma analityczna, opublikowała raport dotyczący światowego rynku Internetu mobilnego w 2018 roku. Zgodnie z informacjami zawartymi w raporcie ilość danych przesłanych przez klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu plasuje Grupę Cyfrowy Polsat na 3 miejscu wśród operatorów w Europie. Gdyby jednak w zestawieniu uwzględniony został również ruch generowany przez operatorów wirtualnych na sieci GCP, GCP w tym zestawieniu znalazłaby się na pierwszym miejscu w rankingu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/plus-i-cyfrowy-polsat-najbardziej-internetowa-mobilna-siecia-w-polsce,383047,artykul.html

W 2018 roku klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu przetransferowali aż 965 PB (petabajtów) danych. Według zestawienia przygotowanego przez Tefficient jest to trzeci najwyższy wynik w Europie.  Co ciekawe dane, którymi posługiwali się analitycy Tefficient bazują na raporcie rocznym GCP, w którym nie uwzględniono ruchu generowanego w sieci Plusa i Cyfrowego Polsatu przez operatorów wirtualnych. Gdyby do 965 PB doliczyć ilość danych przetransferowanych przez zewnętrznych dostawców usług telekomunikacyjnych działających w sieci Plusa to łączny wynik  przekroczyłby 1 eksabajt danych. Oznacza to, że sieć Plusa oraz Cyfrowy Polsatu mogłaby się znaleźć  na pierwszym miejscu w Europie!

Co oznacza taka pozycja w rankingu? Pokazuje, że w Polsce to klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu najswobodniej korzystają z Internetu mobilnego. Plus i Cyfrowy Polsat codziennie zapewniają im dostęp do Internetu, zarówno gdy robią rzeczy „małe” – jak przeglądanie stron internetowych, codziennej poczty lub social mediów, jak i „cięższe” – oglądanie video, streamingu, grania w gry typu multiplayer. Do sieci Grupy Cyfrowy Polsat najbliższemu polskiemu konkurentowi brakuje  ponad 100 PB. W przypadku pozycji trzeciej polskiej sieci różnica sięga już 30%.  Sprawna obsługa największej w Polsce ilości przesyłanych danych – to prawdziwy test potencjału technologicznego i możliwości infrastrukturalnych operatora. w przeciwieństwie do speedtestów - czyli rankingów prędkości transmisji danych. W tym drugim wypadku można je raczej traktować jako ciekawostkę, o kolejności miejsc decydują drobne różnice, rzędu kilku Mb/s, a pozycja na podium często się zmienia.

Raport Tefficient przynosi nam również kolejne ciekawe informacje na temat europejskiego rynku telekomunikacyjnego oraz Plusa i Cyfrowego Polsatu. Analitycy przeliczyli średnie, comiesięczne zużycie danych mobilnych na jedną kartę karty SIM. Pod uwagę wzięto 90 operatorów z całego świata raportujących te dane w całym 2018 roku. W tym wypadku wysokość średniego użycia na użytkownika w Plusie i Cyfrowym Polsacie uplasowało GCP na 6 miejscu w Europie.

ilustracjastrzałka

Wykres i dane z raportu firmy Tefficient AB pt.„Industry analysis #1 2019 Mobile data – full year 2018 [1]”

Jak widać klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu są najchętniej korzystającą z Internetu grupą abonentów w Polsce, ale walczą również o to miano wśród użytkowników wszystkich europejskich operatorów. Badanie przeprowadzone przez firmę Streetcom w marcu 2019 pokazuje, że wśród osób testujących Internet LTE Plusa, 90% z nich było zadowolonych z prędkości usługi, a aż 92% testerów gotowych było polecać internet Plusa znajomym i rodzinie.  

W grudniu ubiegłego roku UKE opublikowało Badanie opinii publicznej w zakresie funkcjonowania usług telekomunikacyjnych oraz preferencji konsumentów. Z badania wynika, że 86,5% ankietowanych nie wiedziało jaka jest maksymalna prędkość pobierania danych dla usługi internetu mobilnego, z której korzystają. Natomiast, 98.2% polskich użytkowników internetu mobilnego nie posiadało takiej wiedzy w zakresie prędkości wysyłania danych. Można zatem pokusić się o wniosek, że to nie same maksymalne osiągi i pierwsze miejsca w tzw. speedtestach są gwarantem sukcesu, lecz zapewnienie internautom bezproblemowego i stabilnego dostępu do sieci. Z kolei, najlepszą jego miarą są intensywnie korzystający i zadowoleni z poziomu dostarczanych usług klienci. Warto tutaj pamiętać o danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczących przenoszenia numerów pomiędzy operatorami. Wśród operatorów z tzw. wielkiej czwórki, zarówno sumarycznie w 2018 roku jaki w 1 kwartale 2019, Plus mógł pochwalić się nie tylko najlepszym bilansem, ale również najniższym wskaźnikiem odejść. A koniec końców to lojalność klientów mówi najwięcej, o ich zadowoleniu z jakości usług.

Źródło: Polkomtel Sp. z o.o.

www.plus.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Biuro Reklamy TVP ogłasza zasady sprzedaży na 2020 rok
Biuro Reklamy TVP ogłosiło zasady sprzedaży na 2020 rok. W ofercie znalazło się pięć nowych produktów. Telewizja Polska kontynuuje system jawnych stawek, uelastycznia ofertę w zakresie stacji tematycznych jednocześnie dokonując korekt cen produktów.
Konferencja PAP: przyszłość mediów to wiarygodność, personalizacja, innowacje
Przyszłością mediów są zawsze ludzie, ale wspomagani nowoczesnymi technologiami – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski podczas II edycji konferencji „Media Przyszłości”, zorganizowanej w Warszawie 4 grudnia przez Polską Agencję Prasową przy współpracy z międzynarodowymi ekspertami.
Jak co roku zespoły sprzedaży działające w Grupie Agora zdobyły wysokie noty od klientów reklamowych w raporcie „Biura Reklamy 2019". W badaniu przygotowanym dla „Media Marketing Polska” zespół AMS otrzymał nagrodę Biura Reklamy OOH Roku, a wyróżnienia trafiły do handlowców z „Gazety Wyborczej” i Tandem Media.
Pierwsi dziennikarze firmowi w Polsce
Tytuł dziennikarza prasowego oraz legitymacje prasowe przyznał swoim pracownikom koncern farmaceutyczny Gedeon Richter Polska, wydawca magazynu firmowego „Richter Life”. Otrzymali je członkowie zespołu redakcyjnego, którzy tworzą magazyn dla pracowników ukazujący się od ponad 8 lat.
„Książek. Magazyn do czytania” z nowym logotypem i szatą graficzną
Najlepsza książka roku? Najciekawszy komiks? Najładniejsza okładka? W najnowszym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania" redakcja prezentuje listę 10 najlepszych tytułów wydanych w 2019 roku, światowe gwiazdy literatury opowiadają o genialnych tegorocznych premierach, a polscy pisarze podpowiadają, co podarować tym, którzy czytają nie tylko od święta. Grudniowe wydanie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764