logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

PMPG Polskie Media jedynym wspólnikiem AWR „Wprost”

  PR 23.08.2021, przeczytano 455 razy

Zarząd spółki PMPG Polskie Media S.A. poinformował, że w dniu 17 sierpnia 2021 roku spółka PMPG Polskie Media nabyła od osoby fizycznej prawo własności 10 (dziesięciu) udziałów spółki Agencja Wydawniczo-Reklamowa „Wprost” Sp. z o.o., które stanowią 10% udziału w kapitale zakładowym i głosów na zgromadzeniu wspólników. Tym samym PMPG Polskie Media stała się jedynym wspólnikiem spółki AWR „Wprost”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pmpg-polskie-media-jedynym-wspolnikiem-awr-_wprost_,392720,artykul.html

PMPG Polskie Media kupiła 80 udziałów stanowiących 80% w kapitale Agencji Wydawniczo-Reklamowej Wprost pod koniec 2009 roku. W czerwcu 2012 nabyła kolejne 10 proc. udziałów w kapitale zakładowym zwiększając swój stan posiadania do 90%.

„Wprost” stanowi kluczowe aktywo PMPG. Serwis wprost.pl pobił w lipcu kolejne rekordy zwiększając swój zasięg docierając do prawie 7 mln realnych użytkowników, którzy dokonali 74 mln odsłon (Gemius/PBI, lipiec 2021). Jest zdecydowanym liderem wśród serwisów tygodników opinii i najczęściej cytowanym tygodnikiem (IMM, czerwiec 2021).

- Posiadanie wszystkich udziałów spółki AWR „Wprost” może mieć w przyszłości istotne znaczenie dla działalności Grupy PMPG z uwagi na możliwość swobodnego kształtowania polityki inwestycyjnej – skomentowała transakcję Jolanta Kloc, wiceprezesa zarządu ds. finansowych.

Pierwszy numer tygodnika „Wprost” ukazał się 5 grudnia 1982 roku. Wówczas było to wydawane w Poznaniu pismo społeczno-polityczne o tematyce regionalnej.  W 1989 roku „Wprost” stał się tygodnikiem ogólnopolskim, zdobywając nowych czytelników i pozycję największego opiniotwórczego tygodnika w kraju. Od listopada 2000 r. siedzibą „Wprost” jest Warszawa.  Tytuł wykształcił pokolenia znakomitych dziennikarzy, którzy w swojej pracy kierują się opublikowanym w pierwszym wydaniu i niezmienionym Credo: (...) Nie chcemy gubić spraw ważnych i nam bliskich w powodzi słów, tym bardziej, że wiele słów pięknych i słusznych uległo dewaluacji. Nie chcemy składać deklaracji bez pokrycia. Naszą postawę, nasze dążenia i ambicje, będzie dokumentował każdy kolejny numer pisma. Jedno możemy obiecać naszym Czytelnikom; może to nam się czasem nie udawać, ale zawsze będziemy się starać pisać w p r o s t.

Redaktorami naczelnymi "Wprost” byli: Janusz Przybysz, Waldemar Kosiński, Marek Król, Piotr Gabryel, Stanisław Janecki, Katarzyna Kozłowska, Tomasz Lis, Michał Kobosko, Sylwester Latkowski, Tomasz Wróblewski, Jacek Pochłopień i Marcin Dzierżanowski.  Obecnie jest nim Robert Feluś.

Źródło: PMPG Polskie Media S.A.

www.pmpg.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Startuje 5. sezon Arte Opera w Arte.tv
W czwartek 6 października premierą „Lakmé” Léo Delibesa w reżyserii Laurenta Pelly'ego, transmitowaną na żywo z Opéra Comique w Paryżu, rozpocznie się piąty sezon ARTE Opera, w ramach którego zostaną pokazane najnowsze i najwybitniejsze produkcje operowe i baletowe z najlepszych teatrów z 13 europejskich krajów. W tym roku...
Nowy sezon prac Grup Roboczych IAB Polska uważamy za otwarty! W ubiegłym tygodniu część grup wybrała swoich przedstawicieli i przedstawicielki. Oto oni:
Wirtualna Polska kontynuuje współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Podczas trwających mistrzostw świata w siatkówce kobiet, WP SportoweFakty na bieżąco przygotowują dla kibiców relacje i najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia. Specjalny vlog prezentuje jakie nastroje panują w szatni polskiej drużyny.
Antyweb.pl, jeden z najważniejszych serwisów w Polsce piszących o tym co dzieje się w polskim i światowym internecie, dołącza do Grupy Polsat Plus. Będzie stanowił istotne wzmocnienie Grupy w obszarze nowych technologii.
WP Pilot wciąż rozwija ofertę. We wrześniu pojawiły się w niej cztery nowe kanały, które zapewnią widzom jeszcze więcej rozrywki.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764