logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

PMPG Polskie Media S.A. powołuje spółkę w Szwajcarii

  PR 06.04.2021, przeczytano 558 razy
ilustracja

Zarząd spółki PMPG Polskie Media S.A. powołał spółkę akcyjną pod firmą B-8 International AG z siedzibą w Zug w Szwajcarii. Utworzona spółka ma na celu kontynuację prac związanych z podpisanym listem intencyjnym o współpracy z firmami Quadtalent Europe Limited (spółką zależną od Quadtalent Technology) oraz North Summit Capital GP Limited dotyczącym budowy nowych platform technologicznych o zasięgu międzynarodowym.  Więcej w komunikacie: Grupa PMPG Polskie Media podpisała list intencyjny ze światowymi liderami nowych technologii.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pmpg-polskie-media-s.a.-powoluje-spolke-w-szwajcarii,390914,artykul.html

W związku z powyższym zdecydowano o rozdzieleniu kompetencji i powierzeniu zarządzania kluczowymi operacjami: w Polsce – pani Katarzynie Gintrowskiej, a  biznesem międzynarodowym – pani Ilonie Weiss.

Ilonę Weiss  powołano na prezes zarządu B-8 International AG, która w celu pełnienia tej roli złożyła z dniem dzisiejszym rezygnację z funkcji prezesa zarządu PMPG Polskie Media S.A. W organie zarządzającym B-8 International AG zasiedli również Fabian Kar Ping Wong z North Summit Capital GP Limited, Yeming Wang z Quadtalent Europe Limited oraz Michał M. Lisiecki – założyciel i większościowy akcjonariusz PMPG Polskie Media S.A.

Jednocześnie na dzisiejszym posiedzeniu Rada Nadzorcza PMPG Polskie Media S.A. powołała z dniem 1 kwietnia, na stanowisko prezes zarządu panią Katarzynę Gintrowską, menedżer związaną ze spółką od początku jej istnienia. W zarządzie PMPG zasiada również Jolanta Kloc, wiceprezes do spraw finansowych.

- Współtworzyłam PMPG od samego początku.  Znam dobrze firmę i czuję jej rytm. Nie szukam celu, który mnie uskrzydli, stąpam twardo po ziemi.  Obejmuję tę funkcję, aby z determinacją, wytrwale, krok za krokiem, dokonać zmian i dokończyć transformację cyfrową Spółki. Chcę, aby PMPG była nowoczesną, sprawną organizacją, która efektywnie wdroży projekty rozwojowe i stworzy ciekawe możliwości dla jej pracowników. Powołanie spółki B8 International AG uważam za ogromną szansę dla całej Grupy. Sadzę, że Ilona Weiss poprowadzi projekt zagraniczny sprawnie i z ogromną determinacją – powiedziała po objęciu funkcji Prezes Zarządu PMPG Polskie Media - Katarzyna Gintrowska.

- Dołączając do PMPG Polskie Media i obejmując stanowisko prezesa zarządu powiedziałam, że moim celem jest spowodowanie by spółka w szybkim tempie stała się w pełni cyfrowa i jeszcze bardziej atrakcyjna dla przyszłych inwestorów i akcjonariuszy. Nasza strategia obejmuje projekty o zasięgu międzynarodowym, a ich realizacja wymaga odpowiedniej alokacji zasobów i kompetencji bez odwracania uwagi od trwającej transformacji PMPG. Jestem pewna, że efektywność zarządzania procesami rozwojowymi za granicą będzie stać na najwyższym poziomie, a PMPG pod kierownictwem Katarzyny Gintrowskiej konsekwentnie osiągnie zakładane cele - powiedziała Ilona Weiss.

Katarzyna Gintrowska

Współtwórca Grupy PMPG od jej początków w 1998 roku. Pełniła w Grupie wiele różnych ról, była m.in. redaktorem naczelnym magazynu Dlaczego, dyrektorem zarządzającym pionem mediów i agencji BTL Point Group, dyrektorem generalnym AWR Wprost, wiceprezesem Platformy Mediowej Point Group, wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej PMPG S.A. Pełni funkcję prezesa zarządu Fundacji tygodnika Wprost, prezesa zarządu Fundacji im. Przemysława Gintrowskiego oraz prezesa zarządu Orle Pióro, wydawcy tygodnika „Do Rzeczy”.  Katarzyna Gintrowska jest absolwentką Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu oraz wydziału nauk ekonomicznych i zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Źródło: PMPG POLSKIE MEDIA S.A.

www.pmpg.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Startuje 5. sezon Arte Opera w Arte.tv
W czwartek 6 października premierą „Lakmé” Léo Delibesa w reżyserii Laurenta Pelly'ego, transmitowaną na żywo z Opéra Comique w Paryżu, rozpocznie się piąty sezon ARTE Opera, w ramach którego zostaną pokazane najnowsze i najwybitniejsze produkcje operowe i baletowe z najlepszych teatrów z 13 europejskich krajów. W tym roku...
Nowy sezon prac Grup Roboczych IAB Polska uważamy za otwarty! W ubiegłym tygodniu część grup wybrała swoich przedstawicieli i przedstawicielki. Oto oni:
Wirtualna Polska kontynuuje współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Podczas trwających mistrzostw świata w siatkówce kobiet, WP SportoweFakty na bieżąco przygotowują dla kibiców relacje i najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia. Specjalny vlog prezentuje jakie nastroje panują w szatni polskiej drużyny.
Antyweb.pl, jeden z najważniejszych serwisów w Polsce piszących o tym co dzieje się w polskim i światowym internecie, dołącza do Grupy Polsat Plus. Będzie stanowił istotne wzmocnienie Grupy w obszarze nowych technologii.
WP Pilot wciąż rozwija ofertę. We wrześniu pojawiły się w niej cztery nowe kanały, które zapewnią widzom jeszcze więcej rozrywki.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764