logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

PO podejmuje decyzję o bojkocie TVP

   22.01.2019, przeczytano 389 razy
ilustracjastrzałka
Kontrowersyjny materiał „Wiadomości” nadany w dniu śmierci Pawła Adamowicza zaognił dyskusję na temat postawy władz i dziennikarzy TVP.

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej zwrócił się do członków PO o powstrzymanie się od udziału w programach TVP do czasu odwołania obecnego zarządu TVP. PO zamierza domagać się społecznej kontrtoli nad telewizją publiczną.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/po-podejmuje-decyzje-o-bojkocie-tvp,380902,artykul.html

W podpisanym przez Grzegorza Schetynę oświadczeniu zarządu PO czytamy m.in.:

- Pod rządami PiS telewizja publiczna stała się narzędziem politycznej nagonki oraz partyjnej propagandy. Polityka obecnego zarządu TVP prowadzi do groźnych podziałów społecznych o godzi w poczucie bezpieczeństwa Polaków. Ta sytuacja wymaga naszej stanowczej reakcji.

Dlatego Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej RP zwraca się do członków PO o całkowite powstrzymanie się się od udziału w programach telewizji publicznej zarówno na szczeblu krajowym jak i regionalnym - do czasu odwołania obecnego zarządu TVP oraz ustanowienia społecznej kontroli nad telewizją publiczną.

Oświadczenie pojawiło się wkrótce po ogoszeniu przez TVP "pierwszej" listy nazwisk osób, wobec których telewizja publiczna zamierza wystąpić z pozwami lub prywatnymi aktami oskarżenia za sugerowanie jej odpowiedzialności za morderstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na liście znaleźli się między innymi lider zespołu Big Cyc Krzysztof Skiba, dziennikarz Wojciech Czuchnowski, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar czy politolog Wojciech Sadurski.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Uber i Uber Eats zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach w rankingu firmy Apptopia, dotyczącym najczęściej pobieranych aplikacji w 2019 roku.
Dzięki dołączeniu do oferty PLAY NOW TV BOX Eleven Sports 1 w 4K abonenci pakietu SPORT w ofercie z dekoderem mogą przeżywać sportowe emocje w jeszcze wyższej jakości. W ofercie 4K kanału znajdują się między innymi mecze hiszpańskiej LaLiga Santander, mecze niemieckiej Bundesligi oraz wiele innych pozycji programowych, które dostarczą widzom wielu sportowych emocji.
Medonet w nowej odsłonie
W połowie stycznia br. Medonet uruchomił nową wersję serwisu medonet.pl. Nowoczesny i przejrzysty layout oraz nowe narzędzia i funkcjonalności towarzyszą zmianom w polityce wydawniczej.  
„Szansa na sukces. Eurowizja 2020” od lutego w TVP2
Od niedzieli 2 lutego 2020 r. na antenę telewizyjnej Dwójki powróci uwielbiany przez widzów program muzyczny „Szansa na sukces” w specjalnej edycji, która wyłoni reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020.
Mateusz Aleksandrowicz dyrektorem strony głównej Gazeta.pl i Sport.pl
Z początkiem lutego br. w zespole portalu Gazeta.pl nastąpi szereg zmian, związanych z rozszerzeniem zakresu obowiązków Mateusza Aleksandrowicza, który będzie pełnił funkcję dyrektora strony głównej Gazeta.pl i Sport.pl. Zmienią się również stanowiska: Bartosza Raja, Mileny Bryły, Anny Budyńskiej, Łukasza Kijka w Gazeta.pl oraz Macieja Kucharskiego i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764