logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

PO podejmuje decyzję o bojkocie TVP

   22.01.2019, przeczytano 405 razy
ilustracjastrzałka
Kontrowersyjny materiał „Wiadomości” nadany w dniu śmierci Pawła Adamowicza zaognił dyskusję na temat postawy władz i dziennikarzy TVP.

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej zwrócił się do członków PO o powstrzymanie się od udziału w programach TVP do czasu odwołania obecnego zarządu TVP. PO zamierza domagać się społecznej kontrtoli nad telewizją publiczną.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/po-podejmuje-decyzje-o-bojkocie-tvp,380902,artykul.html

W podpisanym przez Grzegorza Schetynę oświadczeniu zarządu PO czytamy m.in.:

- Pod rządami PiS telewizja publiczna stała się narzędziem politycznej nagonki oraz partyjnej propagandy. Polityka obecnego zarządu TVP prowadzi do groźnych podziałów społecznych o godzi w poczucie bezpieczeństwa Polaków. Ta sytuacja wymaga naszej stanowczej reakcji.

Dlatego Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej RP zwraca się do członków PO o całkowite powstrzymanie się się od udziału w programach telewizji publicznej zarówno na szczeblu krajowym jak i regionalnym - do czasu odwołania obecnego zarządu TVP oraz ustanowienia społecznej kontroli nad telewizją publiczną.

Oświadczenie pojawiło się wkrótce po ogoszeniu przez TVP "pierwszej" listy nazwisk osób, wobec których telewizja publiczna zamierza wystąpić z pozwami lub prywatnymi aktami oskarżenia za sugerowanie jej odpowiedzialności za morderstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na liście znaleźli się między innymi lider zespołu Big Cyc Krzysztof Skiba, dziennikarz Wojciech Czuchnowski, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar czy politolog Wojciech Sadurski.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brak reklam, możliwość odtwarzania w tle i w trybie offline ulubionych materiałów to główne benefity YouTube Premium. Użytkownicy wybranych urządzeń Galaxy mogą skorzystać z nich bez opłat nawet przez 4 miesiące.
CNN, BBC oraz Euronews przekażą 50 mln dolarów czasu antenowego na komunikaty dotyczące koronawirusa
Trzej światowi giganci telewizyjni, CNN International, BBC Global News oraz Euronews, łączą siły, aby zapewnić darmowy czas antenowy organom zajmującymi się ochroną zdrowia na promocję istotnych informacji mających na celu zwalczanie globalnego kryzysu zdrowotnego wywołanego pandemią koronawirusa. Trzech nadawców dotrze do ponad 800 mln odbiorców na całym...
#Kochamnieodwiedzam - wspólna akcja Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia
Od końca marca br. w specjalnej akcji #KochamNieOdwiedzam muzyczne stacje Grupy Radiowej Agory zachęcają swoich słuchaczy do pozostawania w domach nawet w czasie Wielkanocy w związku z sytuacją związaną z koronawirusem. Na antenach rozgłośni można zadedykować bliskim piosenkę, a także połączyć się z tymi, z którymi zwykle siadamy do wielkanocnego stołu.
Wirtualna Polska i WP Pilot w akcji „Dziękuję bohaterom”
WP zaprasza wszystkich do przesyłania krótkich podziękowań wideo dla osób, które w swojej codziennej pracy walczą ze skutkami pandemii. Materiały zostaną wyemitowane w WP Pilot na specjalnie uruchomionym kanale „Dziękuję bohaterom”.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764