logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Podatki: twórcy na razie bez zmian!

   30.06.2006, przeczytano 1439 razy
ilustracjastrzałka
Konferencja prasowa dotycząca kwestii związanych z podatkami i prawem autorskim środowisk twórczych Centrum Informacyjne Rządu

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział, ze na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów wycofa propozycję obniżenia kosztów uzyskania przychodu dla twórców. Prezes Rady Ministrów podkreślił, że były i nadal są powody, dla których rząd powinien zajmować się tym tematem, jednak decyzja może zostać podjęta dopiero po konsultacji z zainteresowanymi stronami.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/podatki%3A-tworcy-na-razie-bez-zmian%21,4159,artykul.html

- Dialog społeczny jest dla osiągnięcia porozumienia i dla zmiany państwa najważniejszy - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz po spotkaniu z przedstawicielami środowisk twórczych.

Szef rządu poprosił, by wspólnie z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego, ministrem finansów oraz ministrem nauki i szkolnictwa wyższego wypracować optymalną zmianę systemu podatkowego. - Warto zastanowić się, w jaki sposób zmienić i uszczelnić ten system, by był on skierowany do środowiska twórców i artystów, ale nie był jednocześnie wykorzystywany przez inne środowiska - zaznaczył premier. Przedstawiciele środowisk artystycznych podziękowali premierowi za podjętą decyzję. Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski zaznaczył, że stała się rzadka rzecz w naszej demokracji. - Sytuacja, w której rząd z własnej woli wycofuje się w niepopularnej i nieracjonalnej decyzji, to sytuacja wyjątkowa - podkreślił.

Premier Marcinkiewicz zapowiedział perspektywę finansowania nauki, szkolnictwa wyższego oraz kultury w cyklu trzyletnim, która zostanie przedstawiona przy okazji planowania budżetu na rok 2007. Podczas spotkania dyskutowano także o potrzebie stworzenia ram przyszłej polityki kulturalnej Polski, wspierania twórczości rodzimej i zapobiegania komercjalizacji rynku wydawniczego. Dalsze rozmowy zostały zaplanowane po wakacjach.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele środowisk naukowych oraz organizacji zrzeszających m.in. literatów, wydawców, kompozytorów, artystów plastyków i rzeźbiarzy.

Źródło: Centrum Informacyjne Rządu

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Insignia kontynuuje współpracę z Südzucker Polska
Südzucker Polska SA jest klientem agencji Insignia od lutego 2020. Współpraca skoncentrowana jest wokół działań marketingowych dla marki Cukier Królewski.
SparkyB pomoże markom w tworzeniu angażującego contentu
Praca marketingowca w obecnych czasach jest wyzwaniem. Z badań Venngage wynika, że prawie 21% marketingowców poświęca ponad 20 godzin tygodniowo na tworzenie treści. Nie licząc weekendów, oznaczałoby to średnio 4 godziny dziennie przeznaczane na content. Największą trudnością jest znalezienie, czy wymyślenie odpowiednich treści do materiałów. Stąd pomysł na SparkyB –...
Superbet podsumowuje działania sponsoringowe
Sponsoring Lecha Poznań, Górnika Zabrze, reprezentacji polskich skoczków narciarskich czy największych w Polsce turniejów w szachach i darcie. Silny nacisk na mądre pomaganie, dawanie maksimum wartości kibicom i zaangażowanie w ważne inicjatywy dla społeczności. Wychodzenie poza schematy i szukanie nowych rozwiązań na niestandardowe aktywacje wokół współprac. To wszystko...
Agencja Onemulti partnerem w  kampanii UNDP „Weather Kids”
Agencja OneMulti jako Partner Aktywacyjny skoordynowała w Polsce proklimatyczną kampanię "Weather Kids". Międzynarodowy projekt, realizowany przez United Nations Development Programme (UNDP) w partnerstwie z ICCO, zaangażował łącznie 45 agencji PR i organizacji branżowych na kilku kontynentach. Kampania wystartowała 21 marca i do tej pory objęła swoim zasięgiem ponad 80...
Łucja Zaorska dołącza do Flying Bisons i FDC
Łucja Zaorska, doświadczona w branży filmowej producentka, objęła nowo powstałe stanowisko Senior Digital Producer & Team Lead w połączonym Flying Bisons i FDC.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764