logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Podcast Radia Nowy Świat z wyróżnieniem w konkursie Kreatura 2022

  PR 01.12.2022, przeczytano 209 razy

Podcast extra „A tutaj klasyka”, którego autorką jest Weronika Boczek otrzymał wyróżnienie w tegorocznym konkursie Kreatura 2022 w kategorii podcast open podczas Gali zorganizowanej 30 listopada. Z czterech zgłoszonych przez Radio Nowy Świat podcastów aż dwa: „A tutaj klasyka” i „Komitet rodzicielski” zostały nominowane w tej kategorii. Z tej okazji 1 grudnia, w czwartek, radio udostępnia wyróżniony podcast i umożliwia jego słuchanie przez 24 godziny wszystkim Słuchaczom.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/podcast-radia-nowy-swiat-z-wyroznieniem-w-konkursie-kreatura-2022,398189,artykul.html

- Do muzyki klasycznej zdecydowanie musiałam dojrzeć. Pomogły mi w tym z pewnością studia muzykologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Z perspektywy czasu mogę śmiało przyznać, że brakowało w mojej codzienności klasyki, stąd pomysł na ten podcast – mówi Weronika Boczek, autorka wyróżnionego podcastu.

Każdy z odcinków podcastu ma w zamyśle poszerzać muzyczne horyzonty, często również samej autorki, która nie chce, by tematyka była zbyt oczywista i sztampowa dla melomanów, a jednocześnie, by wymagający repertuar nie odstraszył potencjalnego słuchacza, który z klasyką ma niewiele wspólnego. - Gdyby nie utwory klasyczne, muzyka, którą znamy współcześnie, brzmiałaby zupełnie inaczej, więc w każdym odcinku staram się nawiązywać do tego, co znane i oswojone. Klasyka oferuje słuchaczom nieskończone morze możliwości. Mam nadzieję, że muzyczny horyzont jest daleko, bo to oznacza, że najlepsze jeszcze przede mną i moimi słuchaczami – dodaje Weronika Boczek, autorka podcastu „A tutaj klasyka”.

Do historii muzyki autorka podchodzi przekrojowo, a dobór utworów nie jest przypadkowy. Często omawiane jest konkretne wykonanie goszczące w danym odcinku. Autorka stara się zwracać uwagę na charyzmę grającego. Skupia się na artykulacji, sposobie gry, zatapia się w niuanse, np. sprawdza, co stanie się, gdy ten sam utwór (napisany na fortepian lub skrzypce) zostanie przetranskrybowany np. na saksofon, harfę lub organy.

Wyróżnienie przyznane w konkursie Kreatura 2022 skłoniło radio do szerokiego upublicznienia i otwarcia podcastu Weroniki Boczek „A tutaj klasyka”.

- Przez 24 godziny każdy, bez względu czy jest Patronem radia czy tylko słucha naszej stacji, a może po prostu interesuje się muzyką klasyczną będzie miał okazję zapoznać się z 15 odcinkami tego podcastu. Jestem przekonana, że wielu osobom spodoba się propozycja Weroniki. Od samego początku chcemy być radiem misyjnym, dlatego jestem dumna, że tak ambitna tematyka została zauważona przez jurorów konkursu – mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat.

Radio oferuje trzy kategorie podcastów: Podcasty z anteny, Podcasty extra oraz Podcasty extra plus. Wszystkie na co dzień są dostępne tylko dla Patronek i Patronów na stronie internetowej w Strefie Patrona, którą uruchomiona została w październiku tego roku. To miejsce stworzone specjalnie dla wszystkich współtwórców Radia Nowy Świat, gdzie znajdują się nowe treści i ciekawe materiały, które udostępniane są od konkretnych progów wsparcia.

Dzięki temu w łatwy i przystępny sposób Radio Nowy Świat realizuje nowe bonusy zawarte w progach na Patronite, szczególnie dziękując tym, którzy od dawna wspierają radio wyższymi kwotami oraz zachęca nowe osoby do wsparcia, w zależności od swoich możliwości, pamiętając przy tym, że konkretna kwota wsparcie oznacza różne dodatki i atrakcje. Od momentu uruchomienia największym zainteresowaniem w Strefie Patrona cieszą się zakładki: Muzyczne nowości czyli prezentacja piosenki i albumu tygodnia, Rankingi to znaczy tytuły książkowe i filmowe wybrane przez naszych antenowych recenzentów: Michała Nogasia i Tomasza Raczka oraz Najlepsze z anteny – zakładka stworzona na specjalne życzenie Patronów zawierająca cotygodniowe zestawienie najlepszych rozmów i tematów, dzięki czemu Patroni mają pewność, że nic ważnego im nie umknęło.

Inną propozycją w Strefie Patrona są Spotkania adresowane do Patronów, którzy szczególnie hojnie wspierają Radio Nowy Świat, a radio chce im szczególnie podziękować. To miejsce gdzie są zapowiadane i relacjonowane ciekawe spotkania, wyjścia do kina, na wystawy, koncerty z redaktorami Radia Nowy Świat. Pierwsze spotkanie odbyło się w październiku i było to wyjście z redaktorką Katarzyną Kasią  na wystawę „Save the planet”, której Radio jest patronem medialnym.

Na listopad zaplanowano trzy wydarzenia. Wyjście do kina Amondo wspólnie z Tomaszem Raczkiem (29 listopada), audycja na żywo „Czytał Michał Nogaś” w radiowym koncertu hallu z pisarką Joanną Bator (20 listopada) oraz spotkanie Michała Nogasia z Marią Peszek i Janem Peszkiem we Wrocławskim Domu Literatury (13 listopada). A w grudniu planowane jest wyjście na koncert Franek Pospieszalski Trio w towarzystwie jazzowego melomana i redaktora Radia Nowy Świat – Mikołaja Tyczyńskiego.

Źródło: Radio Nowy Świat

www.nowyswiat.online

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowa oferta programowa stacji TVN
Wraz z wiosną nadchodzi nowa oferta programowa stacji TVN, której przyświeca idea dostarczania widzom wielowymiarowej rozrywki. Obecna ramówka jest odpowiedzią na potrzeby publiczności oraz dynamiczne zmiany rynku, a także realizacją obietnicy kontentu na najwyższym poziomie. Na antenie TVN pojawią się nowości, ale nie zabraknie również kontynuacji znanych i...
TVN Warner Bros. Discovery i Ringier Axel Springer Polska nawiązują współpracę partnerską przy projekcie Bazy Ekspertek #nieczekam107lat. Projekt wspiera wyrównywanie głosu kobiet i mężczyzn w mediach oferując bezpłatny dostęp do ekspertek w ponad 30 branżach. Połączenie sił TVN Warner Bros. Discovery i Ringier Axel Springer Polska ma wzmocnić tempo zmian w...
Nowa odsłona serwisu Horecatrends.pl
Nowy rok, nowa odsłona – autorski portal Grupy PTWP – horecatrends.pl odświeżył swoją stronę, aby jeszcze lepiej dopasować się do oczekiwań swoich użytkowników. Dodatkowa zakładka – HoReCa b2b to odpowiedź portalu na zmieniające się potrzeby rynku. Poszerzenie witryny o tematykę ściśle biznesową pozwoli dostarczyć zainteresowanym kanałem...
20 stycznia 2022 r. w warszawskiej siedzibie “Gazety Wyborczej” odbyła się gala podsumowująca akcję “Zaprojektowane po ludzku. Miasto bardziej wspólne”. Podczas wydarzenia poznaliśmy zwycięzców konkursu na przyjazne człowiekowi przestrzenie miejskie.
Grupa mediowo-społecznościowa Iberion wygrała w sądzie I instancji z Telewizją Polską. Spór dotyczy materiału dziennikarskiego o wypadku samochodu byłego prezesa TVP, Jacka Kurskiego.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764