logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Podniebna premiera Canon Colorado M podczas Air Show

  PR 25.05.2023, przeczytano 287 razy
ilustracjastrzałka

Już 29 maja rozpocznie się seria pokazów lotniczych połączonych z prezentacją najnowszych osiągnięć technologicznych w druku. Organizatorem jest Smart LFP wraz z firmą Canon.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/podniebna-premiera-canon-colorado-m-podczas-air-show,400123,artykul.html

Wydarzenie odbędzie się w pięciu lokalizacjach: 29-30 maja w Olsztynie, Toruniu (1-2 czerwca), Warszawie (5-6 czerwca), Krakowie (14 czerwca) i Wrocławiu (16 czerwca).

Jak zapowiada organizator, podczas AirShow & White UVgel odbędą się pokazy druku na ploterze Canon Colorado M, merytoryczne prelekcje nt. technologii UVgel, będzie można wziąć też udział w indywidualnych rozmowach handlowo-biznesowych, a dla chętnych dostępne będą atrakcje lotnicze. W trakcie eventu będzie można również skonfigurować zdalnie podstawową wersję modelu plotera Canon Colorado, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Canon Seria Colorado M – większa wydajność, dzięki inteligentnej inwestycji

Czas eventu nie jest przypadkowy – zbiega się z premierą nowego modelu plotera Canon Colorado serii M, który jest dostępny w 5 kolorowej konfiguracji kolorystycznej CMYK + W, i jest modułowym, atrakcyjnym finansowo rozwiązaniem dla druku wielkoformatowego. Ploter obsługuje nośniki z rolki o długości 1,6 m i umożliwia bardzo wydajną pracę z zachowaniem wyjątkowej jakości i posiada imponujący zakres zastosowań.

Urządzenie zaprojektowano także z myślą o oszczędnościach w użytkowaniu dzięki małemu zużyciu atramentu i energii. Co najważniejsze, możliwe są łatwe modernizacje u klienta, które pozwalają rozbudowywać system w miarę rozwoju firmy.

Podczas wydarzenia, po raz pierwszy zostanie zaprezentowany kolor biały w technologii UVGel, który umożliwia 3 razy szybsze drukowanie niż porównywalne technologie.

- Plotery Colorado to od lat uznana marka w świecie druku wielkoformatowego. Użytkownicy cenią sobie wysoką wydajność i niskie koszty eksploatacji, a finalnym potwierdzeniem są liczne branżowe wyróżnienia. Teraz, Colorado M wykorzystuje także biały atrament, który pozwala na 3 razy szybsze drukowanie niż porównywalne urządzenia rolowe, drukujące kolorem białym. Co więcej, urządzenia z serii Colorado posiadają modularny projekt, ułatwiający zmianę konfiguracji w zależności od potrzeb drukarni, drukują produkcyjne aplikacje, ale również te, które są unikalne i wyjątkowe. Urządzenia z natury są zrównoważone środowiskowo, konstrukcja jest dopasowana do długoletniej eksploatacji, zużycie energii jest zminimalizowane a wykorzystana technologia atramentowa nie zawiera VOC i jest bezinwazyjna dla zdrowia – mówi Tomasz Miękus, Product Manager, Canon Polska.

- Mając na uwadze potrzeby naszych klientów wypracowujemy optymalne rozwiązania dla rozwoju ich biznesu. W naszej działalności kierujemy się zasadami odpowiedzialnego biznesu, dlatego tak ważny jest dla nas fakt, że technologia UVgel pozwala na zużycie o 40% mniej atramentu w porównaniu z atramentami lateksowymi lub opartymi na rozpuszczalnikach ekologicznych. Dodatkowo proces utwardzania odbywa się w niskiej temperaturze za pomocą diod LED, co znacznie zmniejsza zużycie energii – mówi Paweł Kujawa, Product Manager, Smart LFP.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale organizatorzy podkreślają, że liczba miejsc na każde spotkanie jest limitowana.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mark Andy: Sukces warsztatów nt. niskiej migracji
Ponad 120 osób z kilkunastu krajów świata wzięło udział w pierwszej edycji specjalistycznych warsztatów poświęconych tematyce niskiej migracji (LM) w druku opakowań i etykiet. Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę Mark Andy w jej warszawskim Centrum Technologicznym i było połączone z pierwszym, oficjalnym pokazem nowej maszyny fleksograficznej w jej...
Inkjetowe rozwiązania firmy Agfa na targach Fespa 2023
Zakończone niedawno targi Fespa były dla firmy Agfa jedną z najważniejszych w tym roku okazji do zaprezentowania swoich najnowszych osiągnięć w dziedzinie wielkoformatowego druku cyfrowego. Wydarzenie, odbywające się w Monachium w dniach 23-26 maja, przyciągnęło tysiące gości z całego świata, w tym z Polski. Agfa pokazała na nim szereg rozwiązań dedykowanych...
Stora Enso finalizuje negocjacje pracownicze związane z zakończeniem produkcji realizowanej na jednej z maszyn papierniczych w zakładach Anjalankoski
Stora Enso poinformowała o zakończeniu negocjacji pracowniczych związanych ze skonsolidowaniem realizowanej przez firmę w zakładach Anjalankoski (Finlandia) produkcji papierów książkowych i całkowitym wyłączeniu jednej z dwóch wytwarzających je maszyn. Planowane zamknięcie ww. maszyny ma nastąpić w 4. kwartale br.
Stora Enso a zmiany klimatyczne: „kluczem do sukcesu jest współpraca”
W kontekście globalnych zmagań w kierunku zneutralizowania i dostosowania się do zmian klimatycznych, Stora Enso stara się odgrywać w tym procesie ważną rolę. Johan Holm, kierujący w niej jednostką Carbon Neutrality wymienia działania podejmowane przez firmę w tym obszarze, jak też nakreśla plany na najbliższe lata. Podkreśla przy tym znaczenie współpracy pomiędzy podmiotami...
Stora Enso bada wpływ opakowań na ekologię systemów żywnościowych
Stora Enso opublikowała swoje najnowsze badania, rzucające – jak podkreśla – nowe światło na znaczenie opakowania w kontekście zwiększenia proekologiczności systemów żywnościowych. W raporcie zatytułowanym „Opakowania spożywcze dla lepszych systemów żywnościowych” firma wskazuje 13 czynników wpływających na łańcuch wartości związany z opakowaniem spożywczym....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764