logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Podsumowanie działań ESG Grupy Agora za rok 2022

  PR 24.05.2023, przeczytano 280 razy

Działania na rzecz zmniejszania negatywnego wpływu na środowisko naturalne, walka z dyskryminacją i o równość płci oraz obrona wolności słowa – to przewodnie zagadnienia raportu opisującego kluczowe projekty z obszaru ESG podjęte przez Grupę Agora i Agorę S.A. w 2022 r. Raport, który przedstawia również cele wyznaczone na 2023 r., jest dostępny na stronie agora.pl/odpowiedzialny-biznes w atrakcyjnej dla czytelników formie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/podsumowanie-dzialan-esg-grupy-agora-za-rok-2022,400121,artykul.html

– Wszechstronność i niezachwiana chęć działania całej Agory, z sukcesem rozwijającej się na polskim rynku już od ponad 30 lat, pozwala nam na realizację naszej społecznej misji – walki o poszanowanie demokratycznych wartości, a w szczególności o równość, sprawiedliwość i wolność słowa. W tym Raporcie znajdą Państwo wiele inspirujących przykładów takich działań – podkreśla w liście otwierającym publikację Bartosz Hojka, prezes zarządu Agory. – Dziś – w 2023 r., gdy mierzymy się z coraz częstszymi skutkami katastrof klimatycznych, konsekwencjami wojny w Ukrainie czy nieustającymi zamachami na demokratyczne wartości, media mają szczególną rolę – strażnika prawdy. Chcemy być organizacją, która spełnia to zadanie, a przy tym stawia na zrównoważony rozwój.

Agora jako wydawca prasy, książek, filmów, serwisów internetowych i programów radiowych czy właściciel jednej z największej sieci kin oraz firm z rynku reklamy zewnętrznej w Polsce mierzy się z różnorodnymi wyzwaniami w obszarze ESG. „Raport ESG Grupy Agora oraz Agory S.A. za 2022 r.” jest sprawozdaniem z wdrażania zasad i idei zrównoważonego rozwoju w praktycznie każdej z jej działalności. Stanowi też prezentację planów, jak spółka będzie te procesy rozwijać, ze szczególnym uwzględnieniem roli mediów dla realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

W raporcie, definiując podstawowe obszary bezpośredniego wpływu na środowisko naturalne, Grupa opisała proces rozpoczęcia neutralizacji swojego wpływu na klimat – w tym celu m.in. obliczyła swój ślad węglowy we wszystkich zakresach (po raz pierwszy w zakresie 3, po raz drugi – w 1 i 2 zgodnie z metodologią GHG Protocol) oraz przeprowadziła analizę pod kątem wdrożenia gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) w każdym obszarze swojej działalności.

W ramach działań społecznych i etycznych praktyk w 2022 r. marki i media Grupy Agora podejmowały liczne inicjatywy zarówno pomocowe, jak i informacyjne związane z inwazją Rosji na Ukrainę, równością płci i promowaniem różnorodności w miejscu pracy, działaniem na rzecz zmniejszania nierówności społecznych, a także ochroną wartości demokratycznych i wolności słowa w Polsce.

W publikacji, prócz podsumowania działań podjętych w raportowanym okresie, Agora wyznaczyła cele na 2023 r. zarówno w obszarze środowiskowym, społecznym, jak i dotyczącym etyki biznesu oraz ładu korporacyjnego.

„Raport ESG Grupy Agora oraz spółki Agory S.A. za rok 2022 r.” jest dostępny TUTAJ w atrakcyjnej wizualnie formie – dokumentu przyjaznego czytelnikom, pełnego ciekawych współczesnych i historycznych zdjęć osób i miejsc związanych z Agorą, pochodzących z unikalnych zbiorów Agencji Wyborcza.pl. Już sama okładka publikacji zwraca uwagę na najważniejsze aspekty zrównoważonego rozwoju w branży medialnej.

Raport obejmuje informacje i skonsolidowane dane niefinansowe grupy kapitałowej Agora i jej jednostki dominującej spółki Agora za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 r. Został przygotowany zgodnie z międzynarodowymi Standardami Global Reporting Initiative (GRI Standards 2021), bez poddania zewnętrznej weryfikacji. Jest to siódmy raport niefinansowy spółki, po raz pierwszy przygotowany przez dział ESG Agory, który odpowiada za wdrażanie kwestii zrównoważonego rozwoju w całej organizacji.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Podcasty 2023”
Moc podcastów nie słabnie, o czym świadczą wyniki badania przeprowadzonego w ramach Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna. Okazuje się, że PODCAST JEST DOSKONALE ROZPOZNAWALNĄ FORMĄ TREŚCI I ZETKNĘŁO SIĘ Z NIM 85 PROC. WSZYST- KICH UŻYTKOWNIKÓW INTERNETU. Co więcej, niemal dwie trzecie internautów deklaruje, że słucha podcastów, a prawie...
Grupa Play nabyła 100% udziałów operatora telekomunikacyjnego Syrion Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach. Transakcja ta przyczyni się do poszerzania zasięgu usług internetu światłowodowego i telewizji cyfrowej, zapewniając klientom indywidualnym, jak i biznesowym, najwyższą jakość usług i wolność wyboru.
IMM: RMF FM, Wirtualna Polska oraz Onet na podium rankingu
Po miesiącu przerwy na szczyt najbardziej opiniotwórczych mediów powraca RMF FM. Jak podaje Instytut Monitorowania Mediów (IMM), w kwietniu 2023 roku stacja była cytowana przez inne media ponad 2,2 tysiąca razy. Na drugim miejscu znalazła się Wirtualna Polska z liczbą tylko 17 odwołań mniej. Trzecią pozycję zajmuje Onet, na który powoływano się blisko...
Bazujący na sztucznej inteligencji program, przygotowany przez polskich naukowców, pomoże w pracy moderatorom, którzy czyszczą internet z nielegalnych treści. Program ma rozpoznawać wideo, obrazy i teksty o charakterze pedofilskim.
W czwartek, 1 czerwca o godz. 15:00, na stronie głównej Onet.pl ukaże się premierowy odcinek programu „Onet Europa”, którego autorką jest dziennikarka Dorota Bawołek. W cyklicznym programie poruszane będą ważne kwestie europejskie, istotne z polskiego punktu widzenia. Gośćmi programu będą europarlamentarzyści oraz unijni urzędnicy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764