logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Podsumowanie kampanii „Moc Polskich Warzyw” w 2022 roku

  PR 03.02.2023, przeczytano 308 razy
ilustracja

Biuro prasowe kampanii „Moc Polskich Warzyw” opublikowało podsumowanie ubiegłego roku. Rezultaty znacznie przewyższyły oczekiwania. Prowadzony od kilku lat projekt ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i zrównoważonej diety opartej na polskich warzywach sezonowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/podsumowanie-kampanii-_moc-polskich-warzyw_-w-2022-roku,398872,artykul.html

Imponujące wyniki kampanii

Biuro prasowe projektu „Moc Polskich Warzyw” przygotowało raport wyników za ubiegły rok. Działania z zakresu public relations pozwoliły wygenerować ponadprzeciętne wyniki.

W zeszłym roku w mediach pojawiło się przeszło 600 publikacji na temat kampanii na portalach internetowych, w prasie, telewizji na blogach i social mediach. O ich jakości może świadczyć ekwiwalent reklamowy przekraczający 1,5 mln złotych oraz dotarcie na poziomie 4,9 mln.

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wyników kampanii. Na jej sukces składa się wiele czynników. Przede wszystkim konsekwentnie prowadzone od kilku lat, różnorodne działania kierowane do grupy docelowej. Budżet na działania public relations stanowi zaledwie kilka procent całego projektu, jednak wydatki w tym zakresie zwróciły się ponad dwudziestokrotnie, z czego ogromnie się cieszymy. Oznacza to, że docieramy z naszym przekazem do coraz liczniejszej grupy konsumentów, sprawiając, że zwiększa się ich świadomość żywieniowa - mówi Maciej Ogonowski, szef biura prasowego projektu „Moc Polskich Warzyw” i członek zarządu Agencji wykonawczej Brandmates.

Konsekwentne budowanie wizerunku

Twórcy „Mocy Polskich Warzyw” od kilku lat korzystają z szerokiego spektrum narzędzi i możliwości, aby docierać z przekazem do kolejnych grup odbiorców. Warto wspomnieć o niektórych z nich, takich jak obecność na dużych sportowych eventach konsumenckich (np. piknik w ramach Narodowego Dnia Sportu na błoniach Stadionu Narodowego czy Orlen PKO Beach Volley Tour), kampanie telewizyjne, outdoorowe, radiowe czy przynoszące ogromne zasięgi współprace z popularnymi polskimi blogerami kulinarnymi.

Poza tym w 2022 „Moc Polskich Warzyw” wzbogaciła się o dwa, niespotykane wcześniej działania.

Unikalna współpraca

Pierwszym z nich było nawiązanie unikatowej współpracy z siatkarską drużyną mistrzów Polski i Europy - Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Siatkarze utytułowanego zespołu włączyli się w promocję polskich warzyw, między innymi w social mediach oraz podczas najważniejszych spotkań.

- Jesteśmy dumni, że najlepsza drużyna w kraju i Europie, ramię w ramię z polskimi producentami najlepszych warzyw, podejmuje działania w słusznej, wspólnej sprawie. Aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie powinny zawsze iść w parze. Trudno o lepszy autorytet w tym zakresie niż najlepsi siatkarze kontynentu. Mamy nadzieję, że razem z naszymi mistrzami przekonamy jeszcze większe rzesze Polaków do tego, że warzywa powinny stanowić połowę każdego posiłku - mówi Paweł Myziak, wiceprezes Zrzeszenia Producentów Papryki RP z Potworowa koło Radomia, lidera projektu „Moc Polskich Warzyw”.

Nowoczesny serwis internetowy

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest stworzenie pierwszego w Polsce serwisu internetowego stanowiącego unikalne kompendium wiedzy o polskich warzywach. Dzięki ciągle rozwijanej i aktualizowanej stronie można uzyskać informacje o sezonowości, miejscach i sposobach upraw poszczególnych gatunków, ich wartościach odżywczych oraz praktycznych możliwościach ich zastosowania w sprawdzonych przepisach kulinarnych.

Moc Polskich Warzyw

„Moc Polskich Warzyw” to kampania, która powstała z inicjatywy Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej. Obok ZPPRP, które koordynuje program, udział w projekcie biorą również: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, Stowarzyszenie Malinowy Król, Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych oraz Stowarzyszenie Czosnek Galicyjski. Kampania jest finansowana ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Źródło: Brandmates

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Raport „Artificial Intelligence SumUp for Business 2022”
Skuteczne budowanie przewag konkurencyjnych wiąże się z dziś wykorzystywaniem najnowocześniejszych dostępnych narzędzi. Jednymi z najpopularniejszych w ostatnim czasie stają się rozwiązania z dziedziny AI, które wspierają biznesy na przeróżnych frontach. Tematyce tej poświęcony jest raport „Artificial Intelligence SumUp for Business 2022” przygotowany we...
Bartosz Walat prelegentem konferencji I love Marketing & Technology
Bartosz Walat, senior copywriter w VMLY&R Poland, poprowadzi prezentację w bloku I love seo & content. W prezentacji pod tytułem "Już wystarczy tego contentu, naprawdę" Bartosz poruszy temat nadprodukcji treści, czyli pułapki, w którą sami czasem wpadamy.
Ultraszybki internet 5G od Plusa
Plus w ramach nowej platformy komunikacyjnej opublikował nowy spot z udziałem Anny Smołowik, Filipa Orlińskiego i Wojciecha Mecwaldowskiego. Zgodnie z założeniami platformy, spot w lekkim i swobodnym stylu pokazuje praktyczne możliwości 5G – tym razem pokazujemy jak 5G sprawdza się w grach. „Dźwignie wszystko i nie laguje” – czyli wszystko, czego potrzebują...
Good One to nowa firm, która przystąpiła do grona firm członkowskich IAB Polska.
Marka Krispol Partnerem kanału Youtube „Pomysł na Dom”
O tym, że Polacy są wielkimi miłośnikami mediów społecznościowych nie trzeba nikogo przekonywać. Przemawia za tym fakt, że większość z nich nie wyobraża sobie dnia bez chwili poświęconej na przeglądnie Facebooka, Instagrama czy YouTube’a. Media społecznościowe pozwalają wypełnić wolny czas oraz są źródłem ciekawego i wartościowego contentu. Właśnie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764