logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Podsumowanie roku w firmie Winkowski

  PR 11.01.2007, przeczytano 6549 razy
ilustracjastrzałka

Miniony rok upłynął w firmie Winkowski pod znakiem inwestycji w wyszkowskie Centrum Poligraficzno-Logistyczne. W ciągu ostatnich miesięcy rozpoczęły tu pracę kolejne maszyny drukujące, linie introligatorskie i ekspedycyjne oraz systemy CtP. Inwestycja w Wyszkowie ma zakończyć się w roku 2010.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/podsumowanie-roku-w-firmie-winkowski,4965,artykul.html

Budowa Centrum Poligraficzno-Logistycznego ruszyła zaledwie kilkanaście miesięcy temu, zaś pierwsze urządzenia dostarczono tu w lipcu 2005 roku. Dziś w wyszkowskiej drukarni pracuje już m.in. dziewięć zwojowych i arkuszowych maszyn drukujących (dziesiąta jest w trakcie montażu), kilka linii introligatorskich i ekspedycyjnych oraz dwa systemy CtP. W ubiegłym roku w Wyszkowie rozpoczęły pracę m.in. kolejne heatsetowe maszyny zwojowe Goss M3000 i M4000. Jak podkreśla Andrzej Płatek, pełnomocnik firmy Winkowski ds. drukarni w Wyszkowie, wszystkie dotychczas zainstalowane maszyny mają pełne obłożenie i pracują na cztery zmiany: Dzięki temu zdolności produkcyjne drukarni w Wyszkowie są już porównywalne z tymi, jakimi w sumie dysponują nasze pilskie zakłady.

Poza inwestycjami sprzętowymi, w Centrum cały czas trwają prace związane z remontem i dostosowaniem do produkcji poligraficznej kolejnych hal niegdyś należących do zakładów samochodowych. Jedna z hal została przygotowana pod usługi introligatorskie w zakresie oprawy klejonej, prac ręcznych i ekspedycji; w drugiej znalazł miejsce magazyn wysokiego składowania, zaś kolejna służy jako budynek socjalno-biurowy – mówi Andrzej Płatek. W ostatnim czasie liczba osób zatrudnionych w centrum wzrosła do ok. 800, z czego połowa to kobiety.


Działalność Centrum Poligraficzno-Logistycznego ułatwiają innego rodzaju inwestycje prowadzone w jego okolicach. Na początku 2006 roku rozpoczęły się prace związane z doprowadzeniem do centrum bocznicy kolejowej – mówi Andrzej Płatek. – Trwa również budowa obwodnicy Wyszkowa, która powinna w części rozwiązać nasze problemy komunikacyjne. Mówimy tu zarówno o drodze szybkiego ruchu Wyszków-Radzymin, dużej obwodnicy Wyszkowa, jak również o tzw. „małej obwodnicy”, przebiegającej przez miasto, niedaleko od naszej drukarni.

Budowa Centrum Poligraficzno-Logistycznego w Wyszkowie jest współfinansowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego i powstaje kosztem prawie 190 mln zł (z czego 23 mln zł pochodzi z funduszy unijnych). Projekt przewiduje, że do 2010 roku będzie tu pracować sześć maszyn arkuszowych, dwanaście maszyn zwojowych, trzy systemy CtP oraz liczne urządzenia introligatorskie i linie ekspedycyjne.
Poza firmą Winkowski działalność prowadzą tu również firmy zajmujące się wielkoformatowym sitodrukiem (Grafico), produkcją opakowań i stendów (IMC), logistyką i magazynowaniem papieru (NTA) oraz magazynowaniem, sortowaniem i belowaniem makulatury a także magazynowaniem i cięciem papieru (Baj-Pros). W planach jest także utworzenie Centrum Dystrybucji, które będzie się zajmować obsługą wysyłek, sortowaniem baz adresowych i przesyłek oraz ekspedycją tych ostatnich poprzez placówkę pocztową mieszczącą się na terenie Centrum Poligraficzno-Logistycznego.

Źródło: Winkowski

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Koenig & Bauer: wywiad z Jerzym Saramą, prezesem drukarni Karton-Pak
Współpraca drukarni Karton-Pak S.A. z Nowej Soli z Koenig & Bauer trwa nieprzerwanie blisko 30 lat. Niedawno firma dostarczyła tu dziewiątą z kolei arkuszową maszynę drukującą z serii Rapida. Wzbogaciła ona park sprzętowy drukarni, specjalizującej się w opakowaniach jednostkowych z tektury litej, w zakresie produktów wysoko przetworzonych, uszlachetnionych,...
Brother Hoshizaki: platynowy certyfikat RBA dla fabryki w Japonii
Firma Brother Industries, Ltd. ogłosiła, że jej fabryka Hoshizaki (zlokalizowana w Minami-ku, Nagoya) otrzymała certyfikat Platinum, najwyższą ocenę w audycie Validated Assessment Program (VAP), który ocenia zgodność z Kodeksem Postępowania Responsible Business Alliance (RBA). Jest to czwarty zakład produkcyjny w Grupie Brother, który otrzymał certyfikat RBA i...
Jaka jest przyszłość sitodruku? API.PL w wizytą w Portugalii
W kwietniu API.PL miało przyjemność wspólnie z partnerami – ROQ International i Avient Corporation- organizować wydarzenie "Z Tradycją w Przyszłość". Zaproszono klientów związanych z sitodrukiem do Portugalii, by wspólnie przekonać się, jaka jest przyszłość tej techniki druku na tekstyliach. Podczas trzydniowego wydarzenia zaprezentowano...
Sztanca B2, system iSaddle Senshi - Duplo na targach drupa 2024
Firma Duplo, podczas zbliżających się targów drupa w Düsseldorfie, zaprezentuje nowe rozwiązania w swojej ofercie. Znajdą się wśród nich innowacyjna sztanca w formacie B2+ i rewolucyjny – jak zapewnia producent - system broszurujący iSaddle Senshi. Te i wiele innych urządzeń do wykańczania można będzie zobaczyć na stoisku A31 w hali nr 6.
Mark Andy: Open House w zakładzie Kingfisher Labels
Brytyjska drukarnia Kingfisher Labels po raz pierwszy w swojej historii zorganizowała spotkanie w formule Open House. Ponad 100 gości przybyło do jej nowego zakładu produkcyjnego w Bristol, by wziąć udział w prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych wdrożonych przez tę firmę. W centrum uwagi gości Kingfisher Labels znalazła się m.in. cyfrowa maszyna hybrydowa Mark Andy...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764