logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Pogranicze w reportażach WP, Deutsche Welle i Interii

  PR 07.09.2020, przeczytano 275 razy

W niedzielę, 6 września, ruszył cykl reportaży o życiu mieszkańców granicy polsko-niemieckiej w trakcie kwarantanny. Dziennikarze pokażą specyfikę regionu, w którym relacje określają handel i codzienne życie, a nie historyczne emocje. Opowiedzą o tym, co trudno dostrzec z perspektywy głębi kraju. Cykl jest wynikiem współpracy redakcji Wirtualnej Polski, Deutsche Welle i Interii.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pogranicze-w-reportazach-wp%2C-deutsche-welle-i-interii,388351,artykul.html

Od wejścia Polski do strefy Schengen nie miało znaczenia, po której stronie granicy był dom. Epidemia i kwarantanna nagle zamknęły granicę między Polską a Niemcami. Ludzie żyjący po obu jej stronach, na pograniczu, mogli przypomnieć sobie, że kiedyś w ogóle istniała. Uczniowie nie mogli dojechać do szkoły, studenci na uczelnię, a pracownicy do pracy. Wraz z zanikaniem fizycznej granicy między Polską a Niemcami znikała także granica mentalna między mieszkańcami obu państw.

O tym, czy nagły powrót granicy uświadomił ludziom, że nic nie jest na zawsze, piszą reporterzy i reporterki Wirtualnej Polski, Deutsche Welle i Interii, którzy ruszyli na pogranicze, czyli granicę polsko-niemiecką. Chcą pokazać to, czego nie widać z Gdańska, Warszawy, Krakowa czy Lublina: specyfikę regionu, w którym do sąsiada, sklepu czy na imprezę po prostu przechodzi się przez most na Odrze do innego kraju. Regionu, w którym relacje określają handel i codzienne życie, a nie historyczne emocje.

Cykl wystartował w WP Magazynie, Interii i Deutsche Welle w niedzielę, 6 września o godzinie 9:00. Poza pogłębionymi reportażami, dziennikarze przygotują również materiały wideo i historie opowiedziane przy pomocy narzędzi do digital storytellingu. Treści będą promowane na stronach głównych serwisów trzech współpracujących redakcji.

Na 467-kilometrowym odcinku od tzw. trójstyku granic polskiej, czeskiej i niemieckiej, aż do Świnoujścia dziennikarze rozmawiali z mieszkańcami i sprawdzili, jak trzy miesiące kwarantanny wstrząsnęły bliską społecznością obu narodów.

W poprzednim wspólnym projekcie WP, Deutsche Welle i Interii dziennikarze połączyli siły, by w reportażach pokazać szersze spojrzenie na wojnę i przybliżyć historie hitlerowskich zbrodniarzy, którzy uniknęli odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, oraz ich ofiar. Cykl #ZbrodniaBezKary to efekt wielu spotkań ze świadkami, prowadzonych śledztw i kwerend w archiwach na terenie Polski i Niemiec. Reportaże zostały nominowane do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego oraz do Studenckich Nagród Dziennikarskich MediaTORY w kategorii „InicjaTOR”, a także wyróżnione w konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Źródło: Wirtualna Polska

www.wp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Trwa kampania promocyjna Radia Złote Przeboje pod hasłem "Największe przeboje lat '80,'90,'00". W tym tygodniu do zaplanowanych działań medialnych dołączyła akcja na Instagramie prowadzona z influencerami. Słuchacze i internauci mogą zaprezentować na zdjęciu swój “TOTAL LOOK a'la gwiazda dekady”, zamieszczając ujęcie na swoim profilu...
Finał 10. edycji Nagrody Radia Tok FM im. Anny Laszuk 27 października na antenie i online
Za tydzień - we wtorek, 27 października 2020 r. poznamy laureata lub laureatkę tegorocznej, jubileuszowej Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk przyznawanej za wyjątkowy wpływ na rzeczywistość. Redakcja Radia TOK FM przedstawi wynik obrad Kapituły Nagrody podczas finałowej gali na antenie stacji oraz w internecie na tokfm.pl.
Deepfake: Manipulacja coraz groźniejsza i bardziej zaawansowana
Dynamiczny rozwój rozwiązań z zakresu uczenia maszynowego oraz algorytmów sztucznej inteligencji doprowadził do wytworzenia się nowej dziedziny nauki bazującej na technologii deepfake. Wykorzystanie zbiorów Big Data w zakresie przetwarzania i analizy informacji wizualnych oraz dźwiękowych pozwala wykorzystać inteligentne algorytmy do zautomatyzowanego procesu syntezowania zdjęć i...
Patrycjusz Wyżga w redakcji WP Wiadomości
W listopadzie pracę w redakcji WP Wiadomości rozpocznie Patrycjusz Wyżga. Dziennikarz jest związany z mediami od dwudziestu lat, do Wirtualnej Polski przechodzi z radiowej Trójki. Będzie prowadził m.in. programy informacyjne i gospodarcze WP.
Kina sieci Multikino są otwarte
Obecnie wszystkie kina sieci Multikino, zarówno te znajdujące się w żółtych jak i w czerwonych strefach, funkcjonują normalnie i są otwarte 7 dni w tygodniu - oczywiście z   utrzymaniem obowiązujących limitów, zgodnie z którymi liczba dostępnych miejsc na salach kinowych została ograniczona do 25%.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764