logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Point Factory z Duplo 5000

  PR 29.06.2007, przeczytano 886 razy
ilustracjastrzałka

System Duplo 5000 pracujący w firmie Point Factory z Warszawy to kolejna instalacja, która miała swój początek podczas targów Poligrafia w Poznaniu. Podczas wystawy właściciele firmy Robert Nesteruk i Waldemar Dużyński przetestowali i sprawdzili urządzenia trzech konkurencyjnych producentów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/point-factory-z-duplo-5000,5768,artykul.html

Wszystkie systemy prezentowały podobny poziom. O wyborze Duplo zadecydował, co podkreślają, czynnik ludzki – profesjonalna obsługa tej firmy dająca dużą nadzieję na przyszłą niekonfliktową i sprawną współpracę z dostawcą i jego serwisem.

Jak twierdzą właściciele drukarni Point Factory, firma Duplo Polska od samego początku podeszła do nich w sposób bardzo profesjonalny wykazując przy tym niestandardowe, ale zindywidualizowane podejście do ich potrzeb.

Drukarnia Point Factory to firma powstała w bieżącym roku jako siostrzany zakład dla istniejącej od ponad 11 lat warszawskiej drukarni Graffiti. Pełni obecnie funkcję studia graficznego, drukarni cyfrowej i biura handlowego dla swojej starszej siostry.

W parku maszynowym zakładu są zarówno maszyny offsetowe (dwu- i pięciokolorowe) jak i cyfrowe i funkcjonują tu obok siebie wzajemnie się uzupełniając. Firmy Point Factory i Graffiti realizują prace akcydensowe, choć w ostatnim czasie drukują coraz więcej książek. Ze względu na możliwości techniczne na razie są to głównie książki z oprawą miękką (klejoną), co wiąże się z kolejnymi inwestycjami w introligatornię. Obecnie rachunek ekonomiczny wymusił na nich decyzję o zakupie systemu Duplo 5000. Mamy sporo prac, które wymagają oprawy szytej, m.in. podpisaną umowę z jedną z dużych firm ubezpieczeniowych, dla której realizujemy tego rodzaju zlecenia. Wcześniej podzlecaliśmy je na zewnątrz. Generowało to sporo kosztów, dlatego w którymś momencie porównaliśmy je z kosztami finansowania własnego urządzenia. Okazało się, że są one podobne, ale dzięki posiadaniu swojego urządzenia będziemy mogli nie tylko oszczędzać czas, ale również wykorzystując je – świadczyć usługi dla zaprzyjaźnionych drukarń. Zakładamy, że już wkrótce tak się właśnie stanie i około 20% możliwości urządzenia chcemy przeznaczyć na realizację prac z zewnątrz – mówi Waldemar Dużyński.

Już po pierwszych zleceniach – dodaje - śmiało mogliśmy odeprzeć argumenty innych dostawców, którzy posługiwali się istniejącymi na rynku stereotypami. Okazało się bowiem, że Duplo 5000 to system produkcyjny posiadający szerokie możliwości, gwarantujący przy tym wysoką jakość produkcji. Istotnym przy wyborze był również fakt, że urządzenie Duplo, w przeciwieństwie do urządzeń firm konkurencyjnych, eliminuje błędy powstałe przy produkcji. System nie przepuszcza dalej źle złożonej składki, ale odkłada na bok, dzięki czemu można ją ponownie wykorzystać. Idą za tym duże oszczędności papieru, co przynosi przede wszystkim spore oszczędności ekonomiczne. Właściciele obu firm podkreślają również, że system jest przyjazny dla użytkownika, a jego obsługa – bardzo prosta. Obecnie obsługują go w Point Faktory dwie osoby, a ich pracę ułatwia fakt, że w pamięci urządzenia można zapisać kilkanaście często używanych zadań, co ma istotne znaczenie dla powtarzającej się tu produkcji.

System Duplo5000 składa się z wieży zbierającej (DC-10/60), która zbiera arkusz po arkuszu z półek i kieruje gotowy zestaw do precyzyjnego modułu szyjąco-złamującego (DBM-500). Dzięki zaawansowanemu systemowi zbierania, zastosowanemu w urządzeniu, system obsługuje tradycyjne odbieranie arkusz-po-arkuszu charakterystyczne dla realizowanej w Graffiti i Point Factory produkcji offsetowej, ale również może obsługiwać odbieranie zestaw po zestawie, jaki wychodzi z cyfrowych urządzeń pracujących w tym zakładzie. Duplo 5000 posiada również obcinarkę (DBM-500T), zestaw głowic oczkowych Hohner i tacę odbioru z utrząsarką DC-12JR.

Źródło: Duplo Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Canon prezentuje nowe rozwiązanie Canon Prostream 1800
Canon zaprezentował nowe rozwiązanie – ProStream 1800 – rolową maszynę do druku atramentowego, będącą następcą – serii ProStream 1000. Dzięki zwiększeniu prędkości druku do 133m/min i utrzymaniu najwyższej w klasie jakości druku, nowy ProStream staje się idealnym rozwiązaniem dla drukarni komercyjnych wymagających najwyższej produktywności.
Sztanca rotacyjna PFI UD-300 w drukarni Argonex z Bydgoszczy – kolejna inwestycja z Duplo Polska
Sztanca rotacyjna PFI UD-300 z oferty Duplo Polska wzbogaciła jakiś czas temu park maszynowy drukarni Argonex  z Bydgoszczy (www.polishdruk.pl), wzmacniając tym samym moce produkcyjne tego zakładu w zakresie cięcia i przygotowywania różnych produktów poligraficznych, w tym o wymyślnych kształtach. Zakup urządzenia umożliwił firmie zaoferowanie klientom jeszcze...
Kompleksowe wdrożenie rozwiązań prepress firmy Agfa w Drukarni Leyko Sp. z o.o.
W ostatnim czasie Drukarnia Leyko Sp. z o.o. z Krakowa, działająca na rynku usług poligraficznych od ponad 40 lat, wdrożyła kompleksowe rozwiązanie CtP firmy Agfa. Dostarczona w marcu br. konfiguracja uwzględnia: pełnoformatową naświetlarkę Avalon N8-30 S, wywoływarkę Elantrix 125DX, stacker Elantrix 125SX oraz automatyczny podajnik do płyt. Całością steruje system workflow...
„Wszystko co pokazalibyśmy na targach drupa” – Agfa dla offsetu
Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas dedykowanych sesji jej przedstawiciele zaprezentowali ofertę belgijskiego producenta uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Każda z nich kończyła się pytaniami ze strony klientów biorących...
15 lat współpracy Totem.com.pl i Konica Minolta
Dla drukarni dziełowej Totem.com.pl rok 2020 jest wyjątkowy. Firma obchodzi w nim dwa jubileusze: 25-lecia istnienia oraz 15-lecia obecności na rynku cyfrowej produkcji dziełowej. Jak podkreśla Michał Rejnowski – prezes zarządu Totem.com.pl, od początku jej działalności związanej z drukiem cyfrowym Konica Minolta odgrywa tu strategiczną rolę w zakresie dostarczania innowacyjnych...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764