logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

BADANIE: Polacy nauczyli się doceniać możliwość aktywnego spędzania czasu

  PR 09.06.2020, przeczytano 1737 razy
ilustracja

Według co trzeciego Polaka zapytanego przez serwis Prezentmarzeń, pandemia zmieniła nasze podejście nie tylko do pracy zdalnej, ale przede wszystkim sprawiła, że nauczyliśmy się doceniać możliwość aktywnego spędzania czasu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polacy-nauczyli-sie-doceniac-mozliwosc-aktywnego-spedzania-czasu,387365,artykul.html

Aż 86% respondentów, biorących udział w sondzie „Czas wolny Polaków podczas koronawirusa” uważa, że pandemia znacząco wpływa na nasze podejście do czasu wolnego i zwiększa chęć do korzystania z rozrywek. Jak twierdzi 31% zapytanych Polaków zaczynamy doceniać przede wszystkim możliwość aktywnego wypoczynku. Według 28% respondentów zaczniemy również prężnie realizować swoje pasje i nie odkładać ich na później, a według 27% doceniać mocniej korzystanie z życia i realizować marzenia.

Mimo że ostatnie miesiące spędziliśmy w większości w izolacji społecznej, aby chronić siebie i bliskich to nie przestaliśmy myśleć o rozrywkach. Jak pokazały wyniki sondy, aż 75% respondentów było zainteresowanych w czasie kwarantanny nabyciem voucherów na realizację rozmaitych rozrywek w późniejszym terminie. Motywacje zapytanych Polaków były różne: 23% decydowało się na takie rozwiązanie, gdyż uważało je za bezpieczne, 21% respondentów w ramach otuchy chciało w ten sposób pomyśleć o czymś przyjemnym, 20% korzystało z atrakcyjnych promocji, a 11% w końcu miało czas, aby pomyśleć co chciałoby zrealizować w przyszłości. Tylko 25% respondentów było nastawionych sceptycznie twierdząc, że zostawia rozrywkę na lepsze czasy.

Brak możliwości wychodzenia z domu, aby korzystać aktywnie z czasu wolnego na powietrzu i różnych rozrywek w przestrzeni miejskiej, wpłynął także na rozwój rozrywki online i większą chęć korzystania z tematycznych kursów za pośrednictwem Internetu.

- W ciągu ostatnich 3 miesięcy, wychodząc naprzeciw potrzebom osób szukających sposobów na aktywne i kreatywne spędzanie czasu, rozwinęliśmy wachlarz atrakcji online bez wychodzenia z domu. Do niedawna rozrywka online kojarzyła się Polakom przede wszystkim z grami czy wirtualną rzeczywistością, pandemia zmieniła jednak to postrzeganie i sprawiła, że coraz więcej osób zaczęło szukać warsztatów tematycznych, rozwijających zainteresowania. Okazało się, że w ramach rozrywki online można korzystać na przykład z nauki gry na różnych instrumentach, uczestniczyć w warsztatach robienia mydła, akademii urody czy w kursie fotografii. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Rozrywki w wersji online stały się sposobem na lepsze spędzanie czasu w domu podczas pandemii. Jak pokazały jednak wyniki sondy „Czas wolny Polaków podczas koronawirusa”, według 41% respondentów brakowało nam spotkań z bliskimi i przyjaciółmi oraz, jak podkreśla 17%, możliwości swobodnego spędzania czasu na zewnątrz.

Jeśli deklaracje Polaków dotyczące chęci spędzania aktywnego czasu po okresie zagrożenia pandemią okażą się prawdziwe, to wkrótce będziemy mieć wielu śmiałków gotowych na skoki na bungee, lot balonem czy jazdę off road. Efektem ubocznym koronawirusa może być większa determinacja do bieżącego realizowania marzeń i planów, nawet tych związanych ze sportami ekstremalnymi. Pandemia zmieniła rytm i tryb życia wielu Polaków, zwiększając też znacznie poziom stresu.

Sport jest jednym z najskuteczniejszych naturalnych leków w walce ze stresem, gdyż podczas aktywności fizycznej zachodzą w organizmie naturalne procesy, w które uzbroiła nas natura.Coraz częściej szukamy też sposobu na redukcję stresu korzystając z aktywnej rozrywki, pozwalającej pozbyć się chandry i złego nastroju.

- Zwyczaje Polaków związane z formami spędzania wolnego czasu nieustannie ewoluują. Ostatnie miesiące uniemożliwiły nam korzystanie z aktywnej rozrywki, czas więc nadrobić zaległości i nie odkładać marzeń na potem, jak sygnalizują respondenci naszej sondy. - komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Przed namy długi czerwcowy weekend i okazja, aby aktywnie spędzić czas, znaleźć odskocznię od codziennej rutyny i zdobyć zastrzyk poztywnej energii.

Źródło: Prezentmarzeń

www.prezentmarzen.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Folie magnetyczne Coala MagForce dostępne w Antalis
Antalis wprowadza na rynek Coala MagForce, folię magnetyczną nowej generacji, która zapewnia większą siłę trzymania przy jednoczesnej redukcji wagi.
21 czerwca br. Shell wystartował z akcją promocyjną, w ramach której klubowicze Shell ClubSmart mogą zaoszczędzić do 40 gr na litrze paliwa. Z oferty można skorzystać przez 7 dni w tygodniu, tankując minimum 10 l wskazanego paliwa. Promocja potrwa do 15 września 2024 r.
Sekretne zakupy zwierząt domowych w kampanii Frisco
Sklep internetowy Frisco poszerza ofertę asortymentową produktów dla zwierząt domowych. Kategoria Dla Zwierząt obejmuje teraz szeroki wybór karm i przysmaków. To odpowiedź na zapotrzebowanie klientów na kompleksowe zakupy online również dla czworonożnych członków rodziny. W nowej kampanii „Sekretne zakupy zwierząt domowych” lider...
AMS: efektywnościowe rozliczanie retargetowanych reklam wideo
Efektywnościowy model rozliczenia Cost Per View (CPV) jest już dostępny w AMS w retargetingu reklamy OOH na urządzenia mobilne i uwzględnia tylko spoty reklamowe obejrzane w całości.
Saatchi & Saatchi kampanią loterii konsumenckiej OBI
Agencja Saatchi & Saatchi (Publicis Groupe) odpowiada za koncept strategiczno-kreatywny oraz realizację materiałów kampanii promującej „Wielką Loterię w aplikacji heyOBI”. Działania obejmują telewizję, social media oraz content video.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764