logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Połączenie prostoty i minimalizmu z ogromną złożonością

  PR 05.12.2017, przeczytano 723 razy
ilustracjastrzałka

W branży opakowań czasem trudno jest uzyskać prostotę, minimalizm i elegancję. Za przykład posłużyć może tekturowe pudełko perfum L’EAU stworzonych przez Jimmy'ego Choo, które trafiły na rynek latem 2017 r. Całość – z wyjątkiem nazwy marki, nazwy perfum i wskazania zawartości – ma kolor bladoróżowy. Pomimo to prace wykończeniowe składały się aż z dwunastu etapów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polaczenie-prostoty-i-minimalizmu-z-ogromna-zlozonoscia,34722,artykul.html

Pudełko wykonano z tektury Invercote firmy Iggesund Paperboard. Na zamówienie firmy Interparfums wyprodukowane zostało przez znakomite francuskie przedsiębiorstwo poligraficzne Draeger. Zewnętrzną i wewnętrzną część opakowania zadrukowano techniką offsetową. Nadruk wewnętrzny ma odcień bladoróżowy, dzięki czemu przestrzeń wokół flakonu ma szczególny charakter. Na zewnątrz pudełko ma wytłoczony na sucho wzór skóry węża i dwa rzędy tekstu umieszczone z przodu. Część zewnętrzna wykończona jest również delikatną warstwą matowego lakieru oraz tłoczeniem w postaci srebrnej i holograficznej folii.

- Wybór tektury Invercote G podyktowany był tym, że jej gładka powierzchnia umożliwiła bardzo wierne odwzorowanie naszego projektu pod względem kolorów i nakładania folii na gorąco. Oferuje także świetne właściwości wytłaczania, pozwalające uzyskać imponujący wzór skóry węża na całości opakowania - mówi Axel Marot, dyrektor ds. łańcucha dostaw i działalności operacyjnej w firmie Interparfums. - Dla producentów złożonych opakowań kartonowych wymagających wielu etapów wykańczania jeden z parametrów tektury ma zasadnicze znaczenie dla efektu końcowego. Jest to stabilność wymiarowa. Być może nie jest to pierwsza rzecz, o której myślimy podczas dobierania materiału, niemniej doświadczeni przetwórcy zawsze uwzględniają ją w swoich obliczeniach.

- Gdy mamy do czynienia z dwunastoma etapami wykańczania i na dziesiątym wystąpią problemy z dopasowaniem, nie tracimy wyłącznie materiału, ale na marne idzie też wykonana dotychczas praca - wyjaśnia Edvin Thurfjell, kierownik produktu odpowiedzialny za tekturę Invercote. - W świecie stale zwiększającej się presji czasowej ryzykujemy opóźnieniem dostaw. Przy wielu projektach nie możemy sobie na to pozwolić - dodaje.

W przypadku tektury Invercote sekret tkwi w połączeniu znacznej liczby długich włókien celulozowych sosny i świerku oraz procesu technologicznego pozwalającego uzyskać te włókna w delikatny sposób. Ponadto tektura ta składa się z kilku warstw. Jest to ważne nie tylko ze względu na stabilność wymiarową, ale pozwala też zmniejszyć ryzyko wystąpienia pęknięć przy bigowaniu w porównaniu z jednowarstwową tekturą czy papierem. Niestety stabilności wymiarowej nie da określić się parametrami, które klienci mogli by odnaleźć w specyfikacji producentów tektury.

- Osoby zapoznające się z takimi specyfikacjami powinny natomiast zwrócić uwagę na wysokie wartości odporności na rozdarcie i wytrzymałości na rozciąganie. Wierzę jednak, że duża część naszych klientów sama przekonała się o stabilności naszych produktów - mówi Edvin Thurfjell.

Z uwagi na to, że jest kierownikiem produktu, uważa, że należy przykładać większą wagę do wyboru materiału.

- Jako osoba zainteresowana opakowalnictwem ubolewam nad tym, że wiele osób idzie na kompromis w kwestii doboru materiału i naraża na szwank całą włożoną pracę jeszcze przed rozpoczęciem produkcji. Zastanawia mnie tok rozumowania osób, które zatrudniają najlepszych pracowników kreatywnych, dobierają wybitnych fotografów i modelki, ale nie rozumieją, że jakość materiału opakowaniowego musi być równie wysoka.

Źródło: Iggesund Paperboard

www.iggesund.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

SunColorBox na Akademii Zarządzania Barwą
Podczas 18. już edycji Akademii Zarządzania Barwą – konferencji i warsztatów organizowanych dorocznie przez firmę Polski Drukarz (wydawcę magazynu branżowego „Świat Druku”) - firma Sun Chemical zaprezentowała zestaw aplikacji i usług z obszaru color managementu SunColorBox. To narzędzie może – jak podkreślali prelegenci występujący z ramienia Sun...
Brother DCP-B7600D wzmocni serię urządzeń Toner Benefit
Firma Brother dodała do swojej oferty kompaktowe laserowe urządzenie wielofunkcyjne z serii Toner Benefit – DCP-B7600D. Nowy produkt w asortymencie Brother umożliwia ekonomiczny monochromatyczny druk. To urządzenie 3 w 1 posiada w zestawie toner o wydajności do 2 000 stron, co umożliwia utrzymanie kosztów drukowania na niskim poziomie.
Agfa Jeti Tauro H3300 UHS drukuje w The Bernard Group
The Bernard Group (TBG) – północnoamerykańska firma działająca na rynku systemów identyfikacji wizualnej – od kilkunastu miesięcy korzysta z wielkoformatowych rozwiązań Agfa. W 1. połowie ubiegłego roku jej kierownictwo zdecydowało się na zakup czterech wysokowydajnych maszyn hybrydowych Jeti Tauro H3300 UHS. Urządzenia są wykorzystywane do zadrukowywania...
Amagraf wdraża maszyny Duplo Docucutter DC-618
Automatyczne wycinanie i bigowanie w jednym przebiegu mogą znacząco przyspieszyć procesy produkcyjne w zakładach poligraficznych. Wiedzą o tym zajmująca się drukiem firma Shotprint (należąca do grupy Shotgroup), która już wkrótce szerzej wejdzie na rynek poligraficznych usług internetowych, a także firma Fastpol, która obok sklepu z materiałami biurowymi...
Agfa Onset X3 HS pracuje dla Flower City Group (USA)
Flower City Group to działająca w samym sercu Rochester (w stanie Nowy Jork, USA) firma, która przeszła proces transformacji od typowej drukarni offsetowej do kompleksowego dostawcy usług marketingowych dla branży sprzedaży detalicznej. Pomogła jej w tym nowa wizja biznesowa i inwestycje w zaawansowane rozwiązania produkcyjne. Jednym z nich był wielkoformatowy ploter Agfa Onset...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764