logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Polisemiczna akcja Szpitala Medicover w trosce o zdrowie

  PR 05.05.2015, przeczytano 588 razy
ilustracjastrzałka

Z początkiem maja rozpoczęła się niestandardowa, bo kontekstowa akcja Szpitala Medicover, której głównym bohaterem jest zdrowie prezentowane w zawoalowany, a z czasem zabawny sposób na stołecznych nośnikach OOH. Kluczem do odpowiedniej interpretacji wszystkich haseł, które pojawią się w najbliższych tygodniach w czterech różnych odsłonach akcji jest polisemia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polisemiczna-akcja-szpitala-medicover-w-trosce-o-zdrowie,24764,artykul.html

Akcja w pierwszym etapie nawiązuje do najgorętszego okresu agitacji politycznej i korespondując z obywatelskim obowiązkiem udziału w wyborach prezydenckich, stawia na równi konieczność dbania o zdrowie - dlatego też według Szpitala Medicover:

– Język polski ma wyjątkowo atrakcyjną wartość - wiele słów ma niejedno znaczenie. Zdecydowaliśmy się wykorzystać tę właściwość w trosce o zdrowie – mówi Marcin Kalkhoff, Interim Marketing Director Szpitala Medicover. – Okazją sprzyjającą do kontekstowej akcji stały się dla nas także wybory prezydenckie. Dodaliśmy do tego kolejny, nie mniej banalny czynnik, czyli wiosnę i budzące się w ludziach soki życiowe, otrzymując bawiący się słowem koktajl wspaniale nadający się do komunikacyjnej konsumpcji, który skłania do refleksji – dodaje Marcin Kalkhoff.

Co dwa tygodnie na nośnikach outdoor pojawiać się będą kolejne odsłony akcji, a nowe plakaty zawierać będą wieloznaczne hasła kontekstowo powiązane z różnymi wydarzeniami lub postaciami. Szpital Medicover chce poprzez nie zwrócić uwagę na zdrowie oraz różne formy troski o nie.

– Chcemy, aby odbiorcy z zaciekawieniem i uśmiechem odczytywali naszą akcję, chcemy, aby poczuli się równie zadowoleni jak nasi pacjenci. Jednak ponad wszystko życzymy sobie, aby nasze plakaty skłoniły do refleksji, a w efekcie do większej troski o zdrowie – mówi Loic Fretard, Dyrektor Szpitala Medicover. – Pragniemy pokazać mieszkańcom Warszawy, że prywatny Szpital Medicover jest otwarty dla każdego, nie tylko dla abonamentowych klientów Medicover. Pierwszy raz za pomocą metki tak wyraźnie eksponujemy naszą lokalizację, gdyż nie wszyscy zainteresowani wiedzą, gdzie znaleźć Szpital Medicover – dodaje Loic Fretard.

Rozemocjonowani polityką, pobudzeni ciepłem i czasami mile łaskoczącymi promieniami słońca Warszawiacy przed dwa miesiące będą mieli okazję spotykać się z akcją OOH wilanowskiego Szpitala Medicover w różnych częściach stolicy.

Akcję promującą troskę o zdrowie przygotował zespół marketingu Szpitala Medicover we współpracy z Łukaszem Żukowskim, który jest autorem polisemicznych haseł. Planowaniem i zakupem powierzchni outdoorowej na potrzeby akcji zajęła się agencja reklamy zewnętrznej Re-Akcja.

Źródło: Medicover

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowości od Canon na Festiwaludruku.pl
Tradycyjnie już w połowie września (18-19.09) przedstawiciele branży poligraficznej i reklamowej spotkają się w warszawskiej hali EXPO XXI. FestiwalDruku.pl to bowiem jedno z największych wydarzeń poświęconych kreatywnym rozwiązaniom poligraficznym dla niemal każdej branży. W tym roku gwiazdą na stoisku Canon (stoisko E5) będzie najnowsza wersja drukarki rolowej Océ...
Z dniem 1 sierpnia 2019 r. agencja Quality Public Relations rozpoczęła obsługę komunikacyjną marek: Tygryski, Crunlight i Łapsy, należących do firmy TBM Sp. z o.o.   
Dobiegła końca kampania „Trzeźwo Myślę”, promująca odpowiedzialną konsumpcję alkoholu
Twarzami kampanii „Trzeźwo myślę” w trzeciej edycji byli Vienio – warszawski raper i kucharz znany z ognistego temperamentu i własnego zdania na każdy temat, Karolina Pilarczyk – pierwsza polska drifterka, podwójna Mistrzyni Europy w drifcie i ambasadorka serwisu Moto.pl oraz Kasia Bigos – znana trenerka fitness, Mistrzyni Polski i Europy w pole...
Epson Surecolor S Series – system prowadzenia materiałów AD-ATC
Drukarki marki EPSON z serii SureColor S to precyzyjne i wydajne urządzenia, które doskonale sprawdzają się w produkcji wielkoformatowych wydruków reklamowych. EPSON, projektując serię SureColor S, za priorytetowe uznał zastosowane rozwiązań umożliwiających operatorowi minimalną potrzebę ingerencji w proces druku, przy zachowaniu optymalnej stabilności urządzenia....
Unique One promuje wspólną akcję Nestle i portalu Answear
Agencja UNIQUE ONE wygrała przetarg i odpowiada za obsługę akcji marki NESCAFÉ (Nestlé Polska) z portalem modowym Answear.  
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764