logo
WIADOMOŚCI

Polish Express zmienia logo i wygląd portalu

Mateusz Zawiślak  PR 15.06.2018, przeczytano 231 razy
ilustracjastrzałka

W połowie czerwca Polish Express, największy portal polonijny z siedzibą w Londynie, odświeżył logo oraz poprawił wygląd portalu. To największa zmiana od początku istnienia serwisu Polishexpress.co.uk w zakresie identyfikacji wizualnej znaku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polish-express-zmienia-logo-i-wyglad-portalu,36899,artykul.html

Nowy wygląd logotypu jest pierwszą tak poważną zmianą w identyfikacji od początku istnienia serwisu, powstałego w 2006 roku. W 2013 roku strona przekształciła się w portal i zmieniła ponownie wygląd w 2015 roku, zachowując w czasie obu zmian logotyp. Wprowadzone w czerwcu poprawki w zakresie wyglądu serwisu dotyczyły jedynie optymalizacji wolnych przestrzeni oraz poprawienia sposobu prezentowania treści projektu sprzed trzech lat. Natomiast wygląd logo znacząco odbiega od poprzedniego.

ilustracjastrzałka

- Musimy i chcemy się zmieniać. W świecie mediów i internetu obowiązuje zasada zmieniaj się lub giń. Zasadę tę traktujemy jako oczywistą, bo sami czujemy ciągłą potrzebę zmian i rozwoju. Nowe logo lepiej wpisuje się w obecne trendy - mówi Anna Godek - Biniasz, Dyrektor Zarządzająca  w Zetha Ltd, wydawcy Polish Express.

ilustracjastrzałka

Autorem obu projektów jest polski grafik pracujący głównie dla klientów amerykańskich i brytyjskich - Arkadiusz Płatek z agencji Inspace.io, który specjalizuje się w projektach dla potrzeb internetu i mobile.

- Wybraliśmy Arka, ponieważ ma imponujące portfolio projektów tworzonych do internetu z uwzględnieniem segmentu mobile, który stanowi dla nas już blisko 75-80% całego ruchu w portalu polishexpress.co.uk - dodaje Biniasz.

 

Źródło: Polish Express

www.polishexpress.co.uk

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Czołowe kanały spółki Kino Polska TV SA – Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Stopklatka TV i Zoom TV – dołączyły do oferty WP Pilot, jednej z najpopularniejszych w Polsce platform do odbioru telewizji online, z której korzysta już prawie 1,9 mln użytkowników.
Dziś rozpoczął się proces nadawania certyfikatów SSL dla ponad 500 tys. domen klientów firmy. Jakby tego było mało, nazwa.pl masowo wprowadziła także protokół HTTP/2 wykorzystujący bezpieczne połączenia z użyciem komercyjnych certyfikatów SSL, diametralnie przyspieszając działanie serwisów WWW swoich klientów. Oba wdrożenia realizowane...
Nowa redaktor naczelna serwisu WP Kobieta
Do Wirtualnej Polski dołącza Sylwia Niemczyk. Jako redaktor naczelna pokieruje serwisem WP Kobieta oraz będzie odpowiedzialna za obszar Styl Życia. Doświadczenie zdobywała m.in. w Edipresse Polska.
Serwis vod.pl z nowym logo i w nowej odsłonie
Należący do Grupy Onet-RAS Polska serwis vod.pl, w drugie półrocze 2018 wchodzi z nową identyfikacją wizualną oraz współpracą z grupą mediową Viacom International Media Networks.
Najnowsze wyniki badania Gemius/PBI za czerwiec potwierdzają, że użytkownicy Internetu najchętniej wybierają Onet. W minionym miesiącu portal Onet.pl odwiedziło 17,36 miliona internautów.
 
czwartek 19.07.2018, 167 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone