logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Polsat tnie tematy polityczne w Superstacji. Eliza Michalik rezygnuje

   06.06.2019, przeczytano 531 razy
ilustracjastrzałka

Koniec z poruszaniem tematów politycznych Superstacji. Według dziennikarzy decyzja ma związek z problemami biznesowymi Zygmunta Solorza. O zakończeniu współpracy z należącą do Polsatu telewizją poinformowała Eliza Michalik.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polsat-tnie-tematy-polityczne-w-superstacji.-eliza-michalik-rezygnuje,382775,artykul.html

Decyzję przekazano dziennikarzom w piątek informując ich, że w trybie natychmiastowym zdecydowano o zdjęciu tematów politycznych z anteny i zakazie zapraszania polityków do programów publicystycznych. – Z tego co mi wiadomo, trwają prace nad zmianą strategii kanału, tak aby osiągnął lepsze wyniki – wyjaśnia Cytowany przez Press rzecznik Telewizji Polsat Tomasz Matwiejczuk – Jednak do czasu jej ewentualnego wdrożenia nie miały zachodzić żadne istotne zmiany w ofercie programowej.

Jak zaznacza Press, według dziennikarzy Superstacji decyzja może mieć związek z ostatnimi problemami firm kontrolowanych przez Zygmunta Solorza. Niedawno UOKiK nałożył na Polkomtel blisko 40 mln zł kary, a KNF wprowadziła kuratora do Plus Banku. 

Sprawę skomentował rzecznik praw obywatelskich: - Red. Michalik sobie zawodowo poradzi. Nie mam co do tego wątpliwości. Ale czy nie kurczy nam się kolejny raz przestrzeń debaty publicznej? - zapytał Adam Bodnar na Twitterze.

- Wczoraj, 4 czerwca, zdecydowałam o zakończeniu współpracy z Superstacją. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim moim gościom i widzom, bez których nasza praca nie miałaby sensu. Te 12 lat to była wspaniała przygoda i pasja i mam nadzieję, wiem, że jeszcze się spotkamy. Róbmy swoje! - napisała na Twitterze Eliza Michalik, która przez ostatnie lata prowadziła w Superstacji program publicystyczny "Nie ma żartów".

Telewizja Polsat kupiła Superstację w zeszłym roku przejmując ją od spółek kontrolowanych przez Solorza. Stacja znana była z bezkompromisowych komentarzy politycznych i ciętego języka. W 2017 roku doszło do zawieszenia Jakuba Wątłego za nazywanie na antenie dziennikarzy Telewizji Publicznej "śmierdzącymi gnidami". Tematyka polityczna pojawiała się m.in. w programach takich jak Krzywe zwierciadło, Nie ma żartów, Szpile, Suma Tygodnia.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Play troszczy się o potrzeby swoich klientów w tym wyjątkowym czasie. W ramach akcji #ZostańWDomu operator przygotował wiele konkretnych rozwiązań, a teraz także wspiera nauczycieli oraz uczniów. Dzięki działaniom operatora otrzymują oni równe szanse w korzystaniu z dostępnych narzędzi do zdalnej nauki oraz mają zapewniony nieprzerwany dostęp do...
„Wspólne świętowanie w Radiu Pogoda”
Na nadchodzące święta Wielkiej Nocy, inne niż wszystkie, Radio Pogoda przygotowuje program z myślą o tych, którzy zostaną w domach. Redakcja stacji proponuje im „Wspólne świętowanie w Radiu Pogoda”, w tym rozmowy z gwiazdami, „Piosenki z jajem” oraz możliwość przekazania życzeń najbliższym m.in. w programie prowadzonym przez Roberta...
Branża odzieżowa zwiększa aktywność
Ogłoszony w marcu b.r. stan epidemii i związane z nim ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej w oczywisty sposób wymusiły na wielu firmach modyfikację dotychczasowych działań marketingowych. Gemius przyjrzał się zmianom w aktywności reklamowej poszczególnych branż na przestrzeni 6 tygodni (od 10 lutego do 22 marca).
Dyrektor ds. mediów, rozrywki i technologii – Jason Kilar został mianowany na stanowisko dyrektora generalnego WarnerMedia i obejmie je 1 maja. Jego przełożonym będzie John Stankey, prezes i dyrektor ds. operacyjnych AT&T.
#Brawadlawas – media zachęcają do podziękowania pracownikom służby zdrowia
#BrawaDlaWas to wspólna akcja zainicjowana przez największe media w Polsce, która ma celu wyrażenie uznania dla lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek, salowych, laborantów i innych osób dbających o ochronę zdrowia. Media wspólnie zachęcają, aby 7 kwietnia br., z okazji Światowego Dnia Zdrowia, brawami podziękować medykom za...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764