logo
WIADOMOŚCI

Polska gościem specjalnym Vienna Design Week

   25.09.2018, przeczytano 416 razy
ilustracjastrzałka
Adam Mickiewicz Institut - Polnisches Institut Wien

W dniach 28 września do 7 października austriacka stolica - Wiedeń - będzie żyła przede wszystkim designem. W ramach dziesięciodniowego cyklu imprez pod nazwą, Vienna Design Week, bardzo silny będzie polski akcent. Polska jest bowiem w tym roku gościem specjalnym tego kulturalno-artystycznego wydarzenia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polska-gosciem-specjalnym-vienna-design-week,379468,artykul.html

Vienna Design Week, to największy austriacki festiwal designu, odbywający się na terenie całego Wiednia. 28 września rusza dwunasta już edycja festiwalu, którego kuratorem jest Lilli Hollein. We współpracy z wiedeńskimi muzeami, zakładami produkcyjnymi oraz designerami z całego świata festiwal stwarza różne możliwości zgłębienia tematu designu: w ramach ponad 100 imprez, wystaw, instalacji, zwiedzania, warsztatów i wszelkiego rodzaju innych wydarzeń.

Dzięki zmieniającym się krajom partnerskim, festiwal rokrocznie umożliwia publiczności poznanie twórczości artystycznej innego europejskiego państwa. Krajem partnerskim, a jednocześnie gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Polska, w której design stanowi dynamicznie rozwijającą się dziedzinę sztuki. Ponadto, obchodzona w tym roku 100. rocznica odzyskania niepodległości stanowi wspaniałą okazję do zaprezentowania bogatego dorobku artystycznego naszego kraju.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Program festiwalu obejmuje m. in. wystawę designu „The ABCs of Polish Design“, która ukazuje najlepsze projekty polskiego designu - od mebli, szkła czy porcelany, aż do pism, logotypów, zabawek dziecięcych, urządzeń sportowych czy słodyczy. Współczesne projekty prezentowane są obok klasyków, unikatowe obiekty i dzieła sztuki obok prototypów i urządzeń z minionego stulecia.

Kolejne polskie wystawy w ramach festiwalu to „Symbol to Logo“ oraz wystawa plakatu „Demokracja ilustrowana & Graficzne pogotowie“.

Kulminacyjnym punktem wiedeńskiego tygodnia designu są tradycyjne "Passionswege”. Do eksperymentalnej i artystycznej współpracy z wiedeńskimi punktami handlowymi lub tradycyjnymi zakładami zaproszono sześciu designerów z kraju i zagranicy. Rezultaty tej współpracy można podziwiać podczas zwiedzania zakładów. W ten sposób odkrywane są na nowo lokalne zakłady produkcyjne (przede wszystkim w głównej dzielnicy), pokazując niespotykaną dotąd stronę Wiednia.

Źródło: Eurocomm-PR, CP PAP

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Sukces Seminarium Wielkoformatowego Atrium i Ikonos
Ogromnym sukcesem zakończyło się Seminarium Wielkoformatowe Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos. 140 uczestników, 10 prelegentów, liczne prezentacje i pokazy oraz muzyczne atrakcje. Tak w skrócie można podsumować to wydarzenie.
Samsung przedłuża współpracę z MKOl do 2028 roku
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) i firma Samsung Electronics podczas oficjalnej ceremonii w Seulu ogłosiły przedłużenie swojego globalnego olimpijskiego partnerstwa do roku 2028.
Nowa reklama aplikacji mobilnej Banku Millennium
Rozpoczyna się emisja nowej reklamy Banku Millennium, w której Radek Kotarski opowiada o wygodzie korzystania z aplikacji mobilnej, przywołując historię jednego z najpopularniejszych na świecie dań.
Kampania #Zaparkuj telefon i jedź skupia się na problemie nagminnego korzystania z telefonów komórkowych za kierownicą, w tym pisania SMS-ów. Jej celem jest uświadomienie kierowcom ryzyka i wyeliminowanie niechlubnej praktyki patrzenia w ekran smartfona zamiast na drogę. Santander Bank Polska realizuje kampanię w ramach projektu edukacyjnego Jak Jeździsz,...
Tymczasem jest Prosto – loteria w streetowym stylu
Właśnie wystartowała loteria Tymczasem jest PROSTO, w której do wygrania są nagrody pieniężne oraz wyjątkowe zestawy ciuchów stworzone we współpracy z kultową marką PROSTO Klasyk ze specjalnie zaprojektowanym motywem graficznym Tymczasem.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
Wszystkie prawa zastrzeżone