logo
WIADOMOŚCI

Polska gościem specjalnym Vienna Design Week

   25.09.2018, przeczytano 352 razy
ilustracjastrzałka
Adam Mickiewicz Institut - Polnisches Institut Wien

W dniach 28 września do 7 października austriacka stolica - Wiedeń - będzie żyła przede wszystkim designem. W ramach dziesięciodniowego cyklu imprez pod nazwą, Vienna Design Week, bardzo silny będzie polski akcent. Polska jest bowiem w tym roku gościem specjalnym tego kulturalno-artystycznego wydarzenia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polska-gosciem-specjalnym-vienna-design-week,379468,artykul.html

Vienna Design Week, to największy austriacki festiwal designu, odbywający się na terenie całego Wiednia. 28 września rusza dwunasta już edycja festiwalu, którego kuratorem jest Lilli Hollein. We współpracy z wiedeńskimi muzeami, zakładami produkcyjnymi oraz designerami z całego świata festiwal stwarza różne możliwości zgłębienia tematu designu: w ramach ponad 100 imprez, wystaw, instalacji, zwiedzania, warsztatów i wszelkiego rodzaju innych wydarzeń.

Dzięki zmieniającym się krajom partnerskim, festiwal rokrocznie umożliwia publiczności poznanie twórczości artystycznej innego europejskiego państwa. Krajem partnerskim, a jednocześnie gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Polska, w której design stanowi dynamicznie rozwijającą się dziedzinę sztuki. Ponadto, obchodzona w tym roku 100. rocznica odzyskania niepodległości stanowi wspaniałą okazję do zaprezentowania bogatego dorobku artystycznego naszego kraju.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Program festiwalu obejmuje m. in. wystawę designu „The ABCs of Polish Design“, która ukazuje najlepsze projekty polskiego designu - od mebli, szkła czy porcelany, aż do pism, logotypów, zabawek dziecięcych, urządzeń sportowych czy słodyczy. Współczesne projekty prezentowane są obok klasyków, unikatowe obiekty i dzieła sztuki obok prototypów i urządzeń z minionego stulecia.

Kolejne polskie wystawy w ramach festiwalu to „Symbol to Logo“ oraz wystawa plakatu „Demokracja ilustrowana & Graficzne pogotowie“.

Kulminacyjnym punktem wiedeńskiego tygodnia designu są tradycyjne "Passionswege”. Do eksperymentalnej i artystycznej współpracy z wiedeńskimi punktami handlowymi lub tradycyjnymi zakładami zaproszono sześciu designerów z kraju i zagranicy. Rezultaty tej współpracy można podziwiać podczas zwiedzania zakładów. W ten sposób odkrywane są na nowo lokalne zakłady produkcyjne (przede wszystkim w głównej dzielnicy), pokazując niespotykaną dotąd stronę Wiednia.

Źródło: Eurocomm-PR, CP PAP

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

JP2 o wolności: Projekt Sztuka w drodze
Na ulicach Warszawy pojawiły się billboardy i plakaty przystankowe z ilustracjami inspirowanymi nauczaniem Jana Pawła II o wolności. Prace przygotowali polscy artyści tworzący w nurcie urban artu. Akcja ma zachęcać do kontemplacji piękna w przestrzeni miasta oraz do zatrzymania się w codziennym biegu. Pomysłodawcą projektu „Sztuka...
Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach w przyszłym tygodniu.
Influencer marketing w promocji turystyki, komunikacja z mediami z perspektywy samorządu, storytelling na przykładzie miasta – to tylko niektóre kwestie, które zostaną poruszone podczas zbliżającego się VIII Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach. Wydarzenie odbędzie się już 25-26 październiku w Hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie.
Spotkanie w Idea Hub: Zakupy on-line w nowej rzeczywistości zamówień publicznych
Czekają nas duże zmiany w zamówieniach publicznych. Od stycznia 2020 roku wszystkie zamówienia sektora państwowego będą dokonywane jedynie on-line. Jak się do tego przygotować? Na czym dokładnie będą polegać zmiany? Już w najbliższy czwartek, 25 października w poznańskim Idea Hub podczas bezpłatnego spotkania networkingowego, Mateusz Bartosiewicz, trener i doradca ds....
Amica wśród sponsorów kampanii „Diagnostyka jajnika”
Grupa Amica od roku kampanie społeczne organizowane przez Ogólnopolską Organizację „Kwiat Kobiecości”. Ich celem jest popularyzacja zdrowego stylu życia wśród pań, profilaktyka najgroźniejszych chorób spośród tych potocznie zwanych kobiecymi – nowotworowych. 16 października rozpoczęła się kolejna kampania, pod hasłem...
Giętarki HD Green Series w Automatic Letter Bender
Jako autoryzowany przedstawiciel marki HD wprowadziliśmy do oferty nowe giętarki HD GREEN SERIES. Dlaczego są godne uwagi? To doskonałe rozwiązanie dla firm poszukujących kompromisu pomiędzy dobrą jakością systemu gięcia i nacinania oraz przystępną ceną.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
. Wszystkie prawa zastrzeżone