logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Polska gościem specjalnym Vienna Design Week

   25.09.2018, przeczytano 446 razy
ilustracjastrzałka
Adam Mickiewicz Institut - Polnisches Institut Wien

W dniach 28 września do 7 października austriacka stolica - Wiedeń - będzie żyła przede wszystkim designem. W ramach dziesięciodniowego cyklu imprez pod nazwą, Vienna Design Week, bardzo silny będzie polski akcent. Polska jest bowiem w tym roku gościem specjalnym tego kulturalno-artystycznego wydarzenia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polska-gosciem-specjalnym-vienna-design-week,379468,artykul.html

Vienna Design Week, to największy austriacki festiwal designu, odbywający się na terenie całego Wiednia. 28 września rusza dwunasta już edycja festiwalu, którego kuratorem jest Lilli Hollein. We współpracy z wiedeńskimi muzeami, zakładami produkcyjnymi oraz designerami z całego świata festiwal stwarza różne możliwości zgłębienia tematu designu: w ramach ponad 100 imprez, wystaw, instalacji, zwiedzania, warsztatów i wszelkiego rodzaju innych wydarzeń.

Dzięki zmieniającym się krajom partnerskim, festiwal rokrocznie umożliwia publiczności poznanie twórczości artystycznej innego europejskiego państwa. Krajem partnerskim, a jednocześnie gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Polska, w której design stanowi dynamicznie rozwijającą się dziedzinę sztuki. Ponadto, obchodzona w tym roku 100. rocznica odzyskania niepodległości stanowi wspaniałą okazję do zaprezentowania bogatego dorobku artystycznego naszego kraju.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Program festiwalu obejmuje m. in. wystawę designu „The ABCs of Polish Design“, która ukazuje najlepsze projekty polskiego designu - od mebli, szkła czy porcelany, aż do pism, logotypów, zabawek dziecięcych, urządzeń sportowych czy słodyczy. Współczesne projekty prezentowane są obok klasyków, unikatowe obiekty i dzieła sztuki obok prototypów i urządzeń z minionego stulecia.

Kolejne polskie wystawy w ramach festiwalu to „Symbol to Logo“ oraz wystawa plakatu „Demokracja ilustrowana & Graficzne pogotowie“.

Kulminacyjnym punktem wiedeńskiego tygodnia designu są tradycyjne "Passionswege”. Do eksperymentalnej i artystycznej współpracy z wiedeńskimi punktami handlowymi lub tradycyjnymi zakładami zaproszono sześciu designerów z kraju i zagranicy. Rezultaty tej współpracy można podziwiać podczas zwiedzania zakładów. W ten sposób odkrywane są na nowo lokalne zakłady produkcyjne (przede wszystkim w głównej dzielnicy), pokazując niespotykaną dotąd stronę Wiednia.

Źródło: Eurocomm-PR, CP PAP

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Złoty Medal dla drukarki tekstylnej Mutoh Valuejet 1938TX
Mutoh ValueJet 1938 TX z atramentami polimerowymi UltraVision TX to kompletna technologia do druku bezpośredniego na tkaninach naturalnych, sztucznych i tapetach, która podczas targów RemaDays 2019 Złoty Medal "The Prize for Innovations".
Empik: nowa kampania, pozycjonowanie i magazyn online marki
Empik zaprezentował spot wprowadzający nowe pozycjonowanie marki. Jego esencją jest inspirowanie do życia pełnego pasji i realizacji wszystkich zainteresowań – od tych codziennych po te niezwykłe. Jednocześnie zmieniła się strona internetowa, na której oferta została wyraźnie podzielona wizualnie na wybrane obszary, aby ułatwić poruszanie się po różnych kategoriach Empiku....
Sławomir bohaterem kampanii reklamowej platformy Bancovo
Bancovo – platforma kredytowa online startuje z kampanią telewizyjną - której głównym bohaterem jest Sławomir Zapała – popularna gwiazda piosenki, aktor i showman. Strategię i kreację kampanii, przygotowała agencja Start Something.
Ricoh na Fespa 2019
Ricoh będzie jednym z wystawców na targach FESPA 2019. W swojej strefie (hala B4, stanowisko K31) firma zaprezentuje m.in. nowy ploter lateksowy Pro L5160, system do druku na tekstyliach Ri 6000 oraz system produkcyjny z piątą stacją na toner specjalny Pro C7200x.
Produkty Canon po raz 25. wyróżnione nagrodami If Design Award 2019
Aż dziewięć produktów Canon zostało nagrodzonych przez iF International Forum Design GmbH prestiżowymi wyróżnieniami iF Design Award 2019. Firma Canon już po raz 25. z rzędu znalazła się wśród laureatów iF Design Award. Cykliczne wyróżnienia dla produktów i technologii Canon sprawiają, że firma nie ustaje w wysiłkach tworzenia produktów, łączących w sobie korzyści...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764