logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Polska premiera cyfrowej linii do produkcji książek

  PR 08.05.2019, przeczytano 472 razy
ilustracjastrzałka

Zintegrowana linia w skład której wchodzą – drukarka Canon VarioPrint 6330 Titan wraz z oklejarką C.P. Bourg BB3202 wyposażoną w moduł BPM pozwala na w pełni automatyczną produkcję książek. Innowacyjny moduł BPM pozwala na rozcięcie i ułożenie w blok arkusza z wydrukowanymi dwoma lub czteroma użytkami z arkusza SRA3/B3 – bez strat w materiale i bez ograniczeń w obsługiwanych formatach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polska-premiera-cyfrowej-linii-do-produkcji-ksiazek,382328,artykul.html

Podczas wspólnych dni otwartych z Canon Polska w terminie 28-31.05 w Łódzkim ośrodku Campo Verder zaprezentujemy Państwu automatyczną linię do produkcji książek na żywo, w produkcji.

Konfiguracja prezentowanej linii to:

 • Canon VarioPrint Titan 330 – czarno-biała maszyna drukująca z prędkością 330 obrazów na minutę
 • C.P. Bourg BB3202 – oklejarka EVA wyposażona w
 • moduł BPM – do rozcinania i obracania arkuszy – prezentowany moduł będzie pozwalał na pracę z dwoma użytkami na arkuszu, natomiast linia może być wyposażona w dwa takie moduły dzięki czemu możliwa jest praca z 4 użytkami na arkuszu
 • oklejarkę BB3202 – najbardziej elastyczna oklejarka na rynku – idealnie komponująca się z print on demand, gdzie każda kolejna sztuka może być inna – narząd jest w pełni automatyczny i praktycznie niezauważalny.

Dlaczego warto myśleć o integracji maszyny drukującej z oklejarką?

Rynek wydawniczy się zmienia, ilość publikacji rośnie, ale jednostkowe nakłady spadają. Rozwiązanie C.P. Bourg zapewnia 100% elastyczność linii produkcyjnej, w której dosłownie każda kolejna książka może być inna. Oklejarka nie potrzebuje czasu na przezbrojenie, wszelkie narządy odbywają się automatycznie. W linii może być dostarczony trójnóż Challenge CMT-130/330, jedyne rozwiązanie na rynku, które potrafi się przezbroić z minimalnego do maksymalnego rozmiaru w trybie automatycznym – bez konieczności wymiany żadnych fizycznych elementów przez operatora.

Zobacz nasze innowacyjne rozwiązanie i pomyśl o nowych możliwościach jakie tworzy rynek e-commerce i print-on-demand / book-on-demand.

Producent C.P. Bourg posiada w swojej ofercie rozwiązania pozwalające na realizację prac w trybie:

 • z ręcznym podawaniem bloków – BB3002
 • z automatycznym podawaniem bloków – BB3102 – dzięki automatycznemu podawaniu bloków możliwa jest praca z prędkością ponad 400 opraw na godzinę.

Oprócz systemu do produkcji książek będziemy prezentować offlinowe maszyny,

 • Cal One 1000 – innowacyjny automat do klejenia kalendarzy trójdzielnych z główką
 • foliarkę Qtopic 380 – idealną do produkcji m.in. okładek, z funkcją złocenia
 • gilotynę Hydrocut 520 – nowy model jednej z najbardziej popularnych gilotyn dla rynku cyfrowego
 • kombajn introligatorski SCC – rozwiązanie do cięcia, bigowania i perforacji arkuszy
 • kolorową drukarkę imagePRESS C910

Zapraszamy do Łodzi – dla Państwa wygody wybraliśmy ośrodek w komunikacyjnym centrum Polski – 17 km od skrzyżowania autostrad A1 i A2.
Ośrodek CampoVerde – 28-31.05.2019.

Zapraszamy do rejestracji przez stronę www.akonda.pl/automatyzacja-procesu-produkcji-ksiazek-sprawdz

Źródło: Akonda

www.akonda.pl


brak ikonki
+ +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

AR Packaging w pełni zintegruje BSC Drukarnia Opakowań po sukcesie wezwania
Spółki z grupy AR Packaging nabędą w ramach wezwania ponad 37% akcji BSC Drukarnia Opakowań. Z udziałem 98,17% w akcjonariacie polskiego producenta opakowań z tektury, AR Packaging zamierza w pełni zintegrować działalność firmy i tym samym wzmocnić swoją strategiczną pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej.
Nowy Docucutter DC-618 Duplo – dwukrotnie szybszy czas realizacji zleceń
Firma Duplo poinformowała - podczas specjalnej transmisji on-line - o wprowadzeniu do swojej oferty nowego, w pełni automatycznego, wielozadaniowego urządzenia do wykańczania – Docucutter DC-618. To – jak podaje producent - dwukrotnie szybszy następca popularnego modelu DC-616Pro, a także prędkościowo zbliżony do wysokoprodukcyjnego modelu DC-646iPro - oba cieszą się...
W marcu opublikowany został nowy katalog materiałów opakowaniowych i produktów higienicznych. Katalog prezentuje stałą ofertę produktów Packaging, dostarcza najważniejszych informacji o materiałach i maszynach opakowaniowych. Znajdziesz w nim również porady ekspertów i informuje o usługach Antalis, którymi możesz być zainteresowany.
Przedstawiamy kolejny głos w dyskusji na temat sposobów ratowania polskich przedsiębiorstw i całych branż. Tym razem w imieniu branży poligraficznej głos zabrało Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga.
Wyższa cena w wezwaniu na akcje BSC Drukarnia Opakowań
Do 40,5 zł podwyższona została cena oferowana za każdą akcję BSC Drukarnia Opakowań w wezwaniu ogłoszonym przez A&R Carton i Colorpack, spółki należące do grupy AR Packaging. Inwestorzy mogą zapisywać się na sprzedaż akcji w wezwaniu do 26 marca br.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764