logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Polska premiera cyfrowej linii do produkcji książek

  PR 08.05.2019, przeczytano 327 razy
ilustracjastrzałka

Zintegrowana linia w skład której wchodzą – drukarka Canon VarioPrint 6330 Titan wraz z oklejarką C.P. Bourg BB3202 wyposażoną w moduł BPM pozwala na w pełni automatyczną produkcję książek. Innowacyjny moduł BPM pozwala na rozcięcie i ułożenie w blok arkusza z wydrukowanymi dwoma lub czteroma użytkami z arkusza SRA3/B3 – bez strat w materiale i bez ograniczeń w obsługiwanych formatach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polska-premiera-cyfrowej-linii-do-produkcji-ksiazek,382328,artykul.html

Podczas wspólnych dni otwartych z Canon Polska w terminie 28-31.05 w Łódzkim ośrodku Campo Verder zaprezentujemy Państwu automatyczną linię do produkcji książek na żywo, w produkcji.

Konfiguracja prezentowanej linii to:

 • Canon VarioPrint Titan 330 – czarno-biała maszyna drukująca z prędkością 330 obrazów na minutę
 • C.P. Bourg BB3202 – oklejarka EVA wyposażona w
 • moduł BPM – do rozcinania i obracania arkuszy – prezentowany moduł będzie pozwalał na pracę z dwoma użytkami na arkuszu, natomiast linia może być wyposażona w dwa takie moduły dzięki czemu możliwa jest praca z 4 użytkami na arkuszu
 • oklejarkę BB3202 – najbardziej elastyczna oklejarka na rynku – idealnie komponująca się z print on demand, gdzie każda kolejna sztuka może być inna – narząd jest w pełni automatyczny i praktycznie niezauważalny.

Dlaczego warto myśleć o integracji maszyny drukującej z oklejarką?

Rynek wydawniczy się zmienia, ilość publikacji rośnie, ale jednostkowe nakłady spadają. Rozwiązanie C.P. Bourg zapewnia 100% elastyczność linii produkcyjnej, w której dosłownie każda kolejna książka może być inna. Oklejarka nie potrzebuje czasu na przezbrojenie, wszelkie narządy odbywają się automatycznie. W linii może być dostarczony trójnóż Challenge CMT-130/330, jedyne rozwiązanie na rynku, które potrafi się przezbroić z minimalnego do maksymalnego rozmiaru w trybie automatycznym – bez konieczności wymiany żadnych fizycznych elementów przez operatora.

Zobacz nasze innowacyjne rozwiązanie i pomyśl o nowych możliwościach jakie tworzy rynek e-commerce i print-on-demand / book-on-demand.

Producent C.P. Bourg posiada w swojej ofercie rozwiązania pozwalające na realizację prac w trybie:

 • z ręcznym podawaniem bloków – BB3002
 • z automatycznym podawaniem bloków – BB3102 – dzięki automatycznemu podawaniu bloków możliwa jest praca z prędkością ponad 400 opraw na godzinę.

Oprócz systemu do produkcji książek będziemy prezentować offlinowe maszyny,

 • Cal One 1000 – innowacyjny automat do klejenia kalendarzy trójdzielnych z główką
 • foliarkę Qtopic 380 – idealną do produkcji m.in. okładek, z funkcją złocenia
 • gilotynę Hydrocut 520 – nowy model jednej z najbardziej popularnych gilotyn dla rynku cyfrowego
 • kombajn introligatorski SCC – rozwiązanie do cięcia, bigowania i perforacji arkuszy
 • kolorową drukarkę imagePRESS C910

Zapraszamy do Łodzi – dla Państwa wygody wybraliśmy ośrodek w komunikacyjnym centrum Polski – 17 km od skrzyżowania autostrad A1 i A2.
Ośrodek CampoVerde – 28-31.05.2019.

Zapraszamy do rejestracji przez stronę www.akonda.pl/automatyzacja-procesu-produkcji-ksiazek-sprawdz

Źródło: Akonda

www.akonda.pl


brak ikonki
+ +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Katalog „123... polskie plakaty, które warto znać” na papierze Antalis
W czerwcu br. Warszawa gościła European Design Festival. Interesującym elementem imprezy była zorganizowana przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) w Wilanowie wystawa plakatów, otwierająca wydarzenie. Towarzyszyła jej publikacja – katalog plakatów – wydrukowana na papierze sprzedawanym przez Antalis.
Oki Europe: nowy pakiet oprogramowania Sendys Explorer
OKI Europe Ltd ogłosiła uruchomienie nowego pakietu oprogramowania SENDYS Explorer. Kompletne oprogramowanie, dostępne wyłącznie dla OKI, pozwala użytkownikom z dowolnej branży i organizacji na pełniejsze wykorzystanie możliwości drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych OKI. Od firm po handel detaliczny, organizacje opieki zdrowotnej i inne przedsiębiorstwa – wszyscy użytkownicy...
Urządzenie sztancujące Optima-K 106 w firmie RD
Wchodząca w skład Technopol Group drukarnia offsetowa RD Sp. z o.o. z Krotoszyna stała się pierwszym polskim użytkownikiem w pełni zautomatyzowanego urządzenia sztancującego Optima-K 106 marki Koenig & Bauer Iberica. Maszyna, pracująca tu od kilkunastu miesięcy, znacząco – jak podkreśla Rafał Czwojdziński, właściciel przedsiębiorstwa – zwiększyła jego potencjał...
Drukarnia Printma z nową foliarką Matrix
Drukarnia Printma to drukarnia cyfrowa z 15-letnim doświadczeniem w branży poligraficznej. Obecnie działa pod nową marką i w nowej lokalizacji, będąc kontynuacją Drukarni Bema Graphics s.c. W ostatnim czasie park maszynowy poszerzył się o foliarkę z dociskiem pneumatycznym MATRIX 530P angielskiego producenta VIVID LAMINATING. Urządzenie dostarczył i wdrożył wyłączny polski...
Wizytówki w technologii Multiloft dostępne w Chroma.pl
Wizytówki nadal stanowią istotny element budowania marki i renomy firmy. Mimo rozwoju komunikacji elektronicznej to one są potwierdzeniem osobistej relacji i zaproszeniem do komunikacji biznesowej. Dlatego ważny jest ich design i jakość wykonania. Można je podkreślić za pomocą technologii Multiloft, dostępnej w drukarni internetowej Chroma.pl.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764