logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Polska premiera cyfrowej linii do produkcji książek

  PR 08.05.2019, przeczytano 254 razy
ilustracjastrzałka

Zintegrowana linia w skład której wchodzą – drukarka Canon VarioPrint 6330 Titan wraz z oklejarką C.P. Bourg BB3202 wyposażoną w moduł BPM pozwala na w pełni automatyczną produkcję książek. Innowacyjny moduł BPM pozwala na rozcięcie i ułożenie w blok arkusza z wydrukowanymi dwoma lub czteroma użytkami z arkusza SRA3/B3 – bez strat w materiale i bez ograniczeń w obsługiwanych formatach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polska-premiera-cyfrowej-linii-do-produkcji-ksiazek,382328,artykul.html

Podczas wspólnych dni otwartych z Canon Polska w terminie 28-31.05 w Łódzkim ośrodku Campo Verder zaprezentujemy Państwu automatyczną linię do produkcji książek na żywo, w produkcji.

Konfiguracja prezentowanej linii to:

 • Canon VarioPrint Titan 330 – czarno-biała maszyna drukująca z prędkością 330 obrazów na minutę
 • C.P. Bourg BB3202 – oklejarka EVA wyposażona w
 • moduł BPM – do rozcinania i obracania arkuszy – prezentowany moduł będzie pozwalał na pracę z dwoma użytkami na arkuszu, natomiast linia może być wyposażona w dwa takie moduły dzięki czemu możliwa jest praca z 4 użytkami na arkuszu
 • oklejarkę BB3202 – najbardziej elastyczna oklejarka na rynku – idealnie komponująca się z print on demand, gdzie każda kolejna sztuka może być inna – narząd jest w pełni automatyczny i praktycznie niezauważalny.

Dlaczego warto myśleć o integracji maszyny drukującej z oklejarką?

Rynek wydawniczy się zmienia, ilość publikacji rośnie, ale jednostkowe nakłady spadają. Rozwiązanie C.P. Bourg zapewnia 100% elastyczność linii produkcyjnej, w której dosłownie każda kolejna książka może być inna. Oklejarka nie potrzebuje czasu na przezbrojenie, wszelkie narządy odbywają się automatycznie. W linii może być dostarczony trójnóż Challenge CMT-130/330, jedyne rozwiązanie na rynku, które potrafi się przezbroić z minimalnego do maksymalnego rozmiaru w trybie automatycznym – bez konieczności wymiany żadnych fizycznych elementów przez operatora.

Zobacz nasze innowacyjne rozwiązanie i pomyśl o nowych możliwościach jakie tworzy rynek e-commerce i print-on-demand / book-on-demand.

Producent C.P. Bourg posiada w swojej ofercie rozwiązania pozwalające na realizację prac w trybie:

 • z ręcznym podawaniem bloków – BB3002
 • z automatycznym podawaniem bloków – BB3102 – dzięki automatycznemu podawaniu bloków możliwa jest praca z prędkością ponad 400 opraw na godzinę.

Oprócz systemu do produkcji książek będziemy prezentować offlinowe maszyny,

 • Cal One 1000 – innowacyjny automat do klejenia kalendarzy trójdzielnych z główką
 • foliarkę Qtopic 380 – idealną do produkcji m.in. okładek, z funkcją złocenia
 • gilotynę Hydrocut 520 – nowy model jednej z najbardziej popularnych gilotyn dla rynku cyfrowego
 • kombajn introligatorski SCC – rozwiązanie do cięcia, bigowania i perforacji arkuszy
 • kolorową drukarkę imagePRESS C910

Zapraszamy do Łodzi – dla Państwa wygody wybraliśmy ośrodek w komunikacyjnym centrum Polski – 17 km od skrzyżowania autostrad A1 i A2.
Ośrodek CampoVerde – 28-31.05.2019.

Zapraszamy do rejestracji przez stronę www.akonda.pl/automatyzacja-procesu-produkcji-ksiazek-sprawdz

Źródło: Akonda

www.akonda.pl


brak ikonki
+ +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Spiralowanie, klejenie kalendarzy, foliowanie, złocenie - już w 28.05 w Łodzi
Już w przyszłym tygodniu w Łodzi (w dniach 28-31.05) odbędzie się polska premiera prawdopodobnie najbardziej przełomowego rozwiązania w cyfrowym druku książek w ostatnich latach – linii opartej o drukarkę Canon VarioPrint Titan 6330 wraz z oklejarką C.P. Bourg BB3202 i modułem rozcinania arkuszy (maksymalnie z B3 na 2 lub 4 użytki).
XLII PK: Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową
Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową to temat kolejnych, XLII Poligraficznych Konfrontacji rozpoczynających się 23 maja. Omówione zostaną m.in. wady i zalety technik druku wielkoformatowego, media oraz farby stosowane w maszynach wielkoformatowych.
Agfa na targach Fespa 2019: Podsumowanie
Sukcesem zakończył się udział firmy Agfa w targach Fespa 2019, odbywających się w dniach 14-17 maja br. w Monachium. Zaprezentowała na nich dwa wielkoformatowe plotery – Jeti Tauro H3300 LED  i Anapurna H3200i LED. Jej stoisko, jak podaje firma, odwiedziły tysiące gości z całego świata, w tym wielu przedstawicieli polskich drukarń i firm produkcyjnych na co dzień...
„Print for Good” – Kodak i Colours Factory w dobrej sprawie
Do programu „Print for Good”, jaki ponad dwa lata temu zapoczątkowała firma Kodak ,w ubiegłym roku dołączył jej polski oddział wraz ze swoim klientem - drukarnią Colours Factory. Efektem tej współpracy była produkcja zeszytów szkolnych, które zostały następnie przekazane (za pośrednictwem fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie) potrzebującym dzieciom na Ukrainie i w...
Inwestycje firmy Orapac w maszyny sztancujące Iberica
Jedna z fińskich firm specjalizujących się w produkcji pudełek w celu zwiększenia swojej wydajności produkcyjnej niedawno zakończyła proces inwestycji o wartości ponad 4 mln. euro.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764