Polska Press Grupa uruchomiła specjalny serwis na stronie „Gazety Wrocławskiej”, który ma na celu wsparcie odbudowy regionów Dolnego Śląska dotkniętych skutkami ostatniej powodzi. Na udostępnionej w serwisie interaktywnej mapie zaznaczono miejsca, które potrzebują wsparcia finansowego, aby móc funkcjonować lub odbudować się po zniszczeniach, a także te, które nadal przyjmują turystów i oferują bezpieczny wypoczynek. Właściciele obiektów turystycznych, hoteli, pensjonatów, restauracji oraz atrakcji na Dolnym Śląsku mogą bezpłatnie dodać swoje miejsca na interaktywną mapę.
– Powódź dotknęła wiele miejsc na Dolnym Śląsku, ale to nie powód, by rezygnować z odwiedzania tego pięknego regionu. Wierzymy, że dzięki turystom oraz wspólnym wysiłkom społeczności i lokalnych przedsiębiorców, Dolny Śląsk szybko wróci do dawnej świetności. Dlatego gorąco zachęcamy do korzystania z naszej mapy, czytania informacji, które publikujemy na naszej podstronie i aktywnego wspierania tego regionu – mówi Maja Majewska, redaktor naczelna „Gazety Wrocławskiej”.
Uruchomiony serwis, dostępny pod adresem plus.gazetawroclawska.pl/wydania/odwiedzajcie-dolny-slask, zapewnia Internautom kompleksową informację o stanie turystyki w regionie dotkniętym powodzią. Jego zaletą jest przejrzysta, interaktywna mapa, która wskazuje miejsca, gdzie można bezpiecznie spędzić czas, oraz te, które potrzebują wsparcia. Dzięki temu turyści mogą łatwo zaplanować swoje wyjazdy i jednocześnie pomóc w odbudowie Dolnego Śląska, rezerwując pobyt w miejscach, które są gotowe do przyjęcia gości. Zielone pinezki na mapie wskazują bezpieczne lokalizacje, m.in. Polanicę-Zdrój, Kudowę-Zdrój, Duszniki-Zdrój oraz atrakcje takie jak Kopalnia Złota w Złotym Stoku czy Błędne Skały. Dostępne są również miejsca oznaczone pomarańczowymi pinezkami – to lokalizacje, które tymczasowo nie mogą przyjmować turystów, ale potrzebują wsparcia, aby szybko wznowić działalność. Każda pomoc, zarówno finansowa, jak i w postaci promocji tych miejsc, jest nieoceniona. Szczegóły na temat tych lokalizacji można znaleźć w serwisie. Właściciele obiektów turystycznych, hoteli, pensjonatów, restauracji oraz atrakcji na Dolnym Śląsku mogą bezpłatnie dodać swoje miejsca na mapę, kontaktując się pod adresem: pawel.dziarkowski(at)polskapress.pl.
Serwis ten jest szeroko promowany na wszystkich regionalnych portalach Polska Press Grupy, a także na platformie „Powódź w Polsce #pomagaMY”, gdzie dodatkowo publikowane są artykuły promujące turystykę Dolnego Śląska i podkreślające jego walory turystyczne.
Źródło: Polska Press Grupa