logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Polska strona Expo 2015 od Migomedia

  PR 07.09.2015, przeczytano 690 razy
ilustracjastrzałka

Celem strony internetowej stworzonej przez agencję Migomedia z okazji znanej wystawy Expo 2015 jest przedstawienie Polski na światowym rynku z jak najlepszej strony. Do zadań Migomedia należało kompleksowe wykonanie strony, w tym opracowanie struktury serwisu, zaprojektowanie makiet użyteczności, projektowanie graficzne oraz wdrożenie strony wraz z wersją responsywną.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polska-strona-expo-2015-od-migomedia,25886,artykul.html

Głównymi funkcjonalnościami jakie zostały wdrożone na stronie internetowej są: książka kucharska, baza firm, wyszukiwarka, aktualności, automatyczne i atrakcyjne graficznie doładowywanie się zawartości strony głównej podczas jej przewijania.

Najważniejszym wyzwaniem było atrakcyjne przedstawienie informacji tekstowych i aktualności na stronie głównej. Strona pełni rolę wizerunkową i informacyjną, więc przejrzysta i atrakcyjna graficznie prezentacja treści jest tu kluczowa. EXPO 2015 odbywa się w Mediolanie – stolicy mody, wiec agencji Migomedia zależało, by strona była intuicyjna, przejrzysta, ale też dizajnerska, by wyróżniała się wyglądem i szatą graficzną wśród innych witryn informacyjnych. Agencja Migomedia doradziła nowoczesny układ kafelkowy, który atrakcyjnie prezentuje się nie tylko na komputerach, ale też na tabletach czy smartfonach. Mianowicie aktualności występują w formie różnokolorowych kafli, które są czytelne i przejrzyste oraz przyciągają uwagę osób, które odwiedzają stronę http://expo.gov.pl” – mówi Michał Hryniszyn, prezes agencji Migomedia.

Tegoroczna wystawa Expo odbywa się w Mediolanie, a hasło przewodnie wydarzenia brzmi „Wyżywienie planety, energia dla życia”. Poruszane tematy związane są m.in.: z wyżywieniem, zdrowym odżywianiem, brakiem żywności w niektórych regionach świata czy GMO.

Z uwagi na tegoroczną tematykę wystawy EXPO, w serwisie zostały także wdrożone dedykowane moduły takie jak książka kucharska i baza firm. Książkę kucharską pt. Apetyt na Polskę”  można bezpłatnie pobrać ze strony www w formie PDF, E-PUB bądź MOBI. Znajdują się w niej przepisy ilustrowane pięknymi zdjęciami. Drugą funkcjonalnością jest baza firm, w której znajduje się spis producentów wyrobów spożywczych oraz polskich producentów maszyn i technologii dla branży rolno-spożywczej. Moduł ten ma wspierać polską przedsiębiorczość i jest skierowany do zagranicznych firm, które mogą być zainteresowane współpracą z polskimi producentami.

Strona oczywiście posiada wersję responsywną, dzięki czemu prawidłowo wyświetla się na urządzeniach mobilnych typu tablet czy smartfon, dostosowując zawartość i wygląd do rozmiaru ekranu, na którym jest przeglądana / wyświetlana.

Ekspozycje 147 krajów można oglądać do 31 października 2015, a efekty pracy Migomedia zobaczyć na http://expo.gov.pl

Źródło: Migomedia

www.migomedia.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Głosuję na miłość – startuje kampania wyborcza osób LGBT
18 września rusza kampania wyborcza Głosuję na miłość. Twarzami kampanii są m.in. Michał Piróg, Areta Szpura i Marcin Szczygielski, którzy będą udowadniać, że elektorat LGBT wraz z sojusznikami i sojuszniczkami to siła, która ma szansę zadecydować o wynikach tegorocznych wyborów.
Sharp: zmiany organizacyjne w dziale sprzedaży i marketingu
W połowie września w polskim oddziale Sharp nastąpiły znaczące zmiany organizacyjne, dotyczące działów Marketingu i Sprzedaży.
Mimaki zaprezentuje drukarki wielkoformatowe i plotery następnej generacji
Prowadząca ewolucję cyfrowego druku wielkoformatowego w stronę ultrawydajnych, oszczędnych i zrównoważonych procesów produkcyjnych, firma Mimaki Europe, producent drukarek atramentowych i systemów tnących, zapowiedziała dziś serię Plus, następną generację cieszących się uznaniem w całej branży drukarek wielkoformatowych i ploterów. Mające swoją ogólnoświatową...
„Be Visible!” to sposób myślenia i mierzenia się z ciągle nowymi wyzwaniami, jakie stawiają przed zespołem Opus B jego klienci. Marki muszą być widoczne. Mają rzucać się w oczy od pierwszego kontaktu i na każdym etapie procesu zakupowego. Łatwo tę wyrazistość zatracić. Trudno ją ponownie odzyskać. Najtrudniej zbudować od podstaw.
Platige Image nominowane do Animago Award 2019
Studio Platige Image zostało nominowane w kategorii Najlepszy cinematik do gry wideo (Best Game Cinematic) w ramach Animago Awards 2019 za trailer Metro Exodus: Artyom's Nightmare.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764