logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Polska strona Expo 2015 od Migomedia

  PR 07.09.2015, przeczytano 705 razy
ilustracjastrzałka

Celem strony internetowej stworzonej przez agencję Migomedia z okazji znanej wystawy Expo 2015 jest przedstawienie Polski na światowym rynku z jak najlepszej strony. Do zadań Migomedia należało kompleksowe wykonanie strony, w tym opracowanie struktury serwisu, zaprojektowanie makiet użyteczności, projektowanie graficzne oraz wdrożenie strony wraz z wersją responsywną.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polska-strona-expo-2015-od-migomedia,25886,artykul.html

Głównymi funkcjonalnościami jakie zostały wdrożone na stronie internetowej są: książka kucharska, baza firm, wyszukiwarka, aktualności, automatyczne i atrakcyjne graficznie doładowywanie się zawartości strony głównej podczas jej przewijania.

Najważniejszym wyzwaniem było atrakcyjne przedstawienie informacji tekstowych i aktualności na stronie głównej. Strona pełni rolę wizerunkową i informacyjną, więc przejrzysta i atrakcyjna graficznie prezentacja treści jest tu kluczowa. EXPO 2015 odbywa się w Mediolanie – stolicy mody, wiec agencji Migomedia zależało, by strona była intuicyjna, przejrzysta, ale też dizajnerska, by wyróżniała się wyglądem i szatą graficzną wśród innych witryn informacyjnych. Agencja Migomedia doradziła nowoczesny układ kafelkowy, który atrakcyjnie prezentuje się nie tylko na komputerach, ale też na tabletach czy smartfonach. Mianowicie aktualności występują w formie różnokolorowych kafli, które są czytelne i przejrzyste oraz przyciągają uwagę osób, które odwiedzają stronę http://expo.gov.pl” – mówi Michał Hryniszyn, prezes agencji Migomedia.

Tegoroczna wystawa Expo odbywa się w Mediolanie, a hasło przewodnie wydarzenia brzmi „Wyżywienie planety, energia dla życia”. Poruszane tematy związane są m.in.: z wyżywieniem, zdrowym odżywianiem, brakiem żywności w niektórych regionach świata czy GMO.

Z uwagi na tegoroczną tematykę wystawy EXPO, w serwisie zostały także wdrożone dedykowane moduły takie jak książka kucharska i baza firm. Książkę kucharską pt. Apetyt na Polskę”  można bezpłatnie pobrać ze strony www w formie PDF, E-PUB bądź MOBI. Znajdują się w niej przepisy ilustrowane pięknymi zdjęciami. Drugą funkcjonalnością jest baza firm, w której znajduje się spis producentów wyrobów spożywczych oraz polskich producentów maszyn i technologii dla branży rolno-spożywczej. Moduł ten ma wspierać polską przedsiębiorczość i jest skierowany do zagranicznych firm, które mogą być zainteresowane współpracą z polskimi producentami.

Strona oczywiście posiada wersję responsywną, dzięki czemu prawidłowo wyświetla się na urządzeniach mobilnych typu tablet czy smartfon, dostosowując zawartość i wygląd do rozmiaru ekranu, na którym jest przeglądana / wyświetlana.

Ekspozycje 147 krajów można oglądać do 31 października 2015, a efekty pracy Migomedia zobaczyć na http://expo.gov.pl

Źródło: Migomedia

www.migomedia.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zmiany organizacyjne w Igepa Polska
Od 16 marca 2020 roku następuje zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Igepa Polska, Spółki będącej jednym z czołowych dystrybutorów papierów poligraficznych, podłoży do opakowań, papierów biurowych oraz materiałów dla reklamy.
Branżę kosmetyczną czeka rewolucja opakowaniowa
Producenci kosmetyków stopniowo zmieniają swoje podejście do opakowań. Coraz częściej zamieniają stosowany plastik na w pełni przetwarzalny lub na tekturę, drewno lub szkło. Starają się „odchudzać” opakowania, żeby były mniej kłopotliwe w transporcie. Takie działania to przede wszystkim efekt troski o środowisko, ale wymuszają je także unijne zmiany prawne...
Do zespołu kreacji agencji Digital Kingdom dołączył Jakub Lewandowski poprzednio związany z RED8 Digital (Dentsu Aegis Network)
Hasła reklamowe układane przez roboty bardziej chwytliwe niż te wymyślone przez człowieka
Chatboty zapewniają konsumentom możliwość całodobowego kontaktu z usługodawcą, a algorytmy sztucznej inteligencji już dziś tworzą skuteczniejsze hasła reklamowe niż człowiek. Jednak na razie wdrożenie rozwiązań z zakresu SI wiąże się z wysokim kosztem inwestycyjnym. Na taki mogą sobie pozwolić tylko najbogatsze firmy. Sztuczna inteligencja najprawdopodobniej...
Nowe twarze Calzedonia
Aktorka, modelka, youtuberka. Trzy zupełnie różne kobiety, osobowości i typy urody. Wszystkie dołączyły do rodziny Calzedonia. Marka do tegorocznej współpracy zaprosiła aktorkę Agnieszkę Więdłochę, modelkę i uczestniczkę programu „Top Model” Karolinę Pisarek oraz Youtuberkę Radzką, czyli Magdalenę Kanoniak. Każda z nich reprezentuje zupełnie inny...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764