logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Polski duet nominowany do Oscarów Internetu - Webby Awards

  PR 04.05.2020, przeczytano 408 razy
ilustracjastrzałka

Instagramowa seria @Sufferosa autorstwa The Kissinger Twins została nominowana w prestiżowym konkursie Webby Awards 2020 w kategorii Social Content Series & Campaigns | Arts & Entertainment. Projekt @Sufferosa powalczy o Oscara Internetu z takimi rywalami jak Marvel czy Grammy’s.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polski-duet-nominowany-do-oscarow-internetu---webby-awards,386854,artykul.html

Pomysłodawcą interaktywnej serii jest duet reżyserski The Kissinger Twins, czyli Kasia Kifert i Dawid Marcinkowski. Uznawani są za jednych z najoryginalniejszych twórców nowych mediów. Od ponad 15 lat realizują innowacyjne projekty łączące film z interaktywnością oraz social mediami. Nagroda za @Sufferosa nie byłaby ich pierwszym Oscar Internetu. W 2013 otrzymali główną nagrodę za film interaktywny The Trip w kategorii Best Use of Interactive Video.

Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone 19 maja w trakcie Internetowej Gali w Nowym Jorku. Tymczasem do 7 maja na @Sufferosa można głosować w ramach Nagrody Publiczności.

@Sufferosa to innowacyjna seria interaktywna, zaprojektowana specjalnie na Instagram. W rolach głównych: Beata Tyszkiewicz, Ewa Szykulska, Gosia Baczyńska oraz Ryszard Ronczewski. Tematycznie jest to thriller oraz satyra na kult piękna i młodości. Główny bohater, detektyw Ivan Johnson, szuka zaginionej kobiety. Śledztwo doprowadza go do kliniki, która zajmuje się eksperymentalnymi zabiegami odmładzającymi. W tym miejscu zaczyna się część interaktywna - widz staje się detektywem i zaczyna samodzielnie odkrywać historię. Jego celem jest odnalezienie uwięzionej w klinice kobiety oraz rozwiązanie zagadki wiecznej młodości. Dawid i Kasia są autorami pierwszego polskiego wideoklipu interaktywnego „Smolik Attitude” (2002). Ich prace były prezentowane i nagradzane na ponad 50 międzynarodowych festiwalach filmowych oraz w szkołach związanych z nowymi mediami, m.in.: onedotzero, SXSW, Reykjavik IFF, Vancouver IFF, YouTube Day Singapore, NYU Tisch School of The Arts, a retrospektywa “Cinematic Labyrinths” w Institute of Contemporary Arts w Londynie. The Kissinger Twins są reprezentowani przez agencję Point Of You. Obecnie pracują nad debiutem fabularnym i Instagramowym serialem sci-fi dla nastolatków “Portal”.

Źródło: The Kissinger Twins

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Marka Śliwka Nałęczowska zrealizowała III edycję konkursu Design by Śliwka Nałęczowska, skierowanego do młodych twórców. Akcja rokrocznie cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem w środowisku artystów, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. W bieżącej odsłonie projektu pasjonaci grafiki i designu zgłosili rekordowe 2874...
300 tys dolarów w konkursie Huawei dla twórców motywów
Ruszyła nowa edycja globalnego konkursu Huawei dla twórców motywów – Huawei Global Theme Design Competition.
Konkurs na kampanię dla ZOO Wrocław
Wrocławskie ZOO we współpracy z AMS przygotowało konkurs dla grafików. Może w nim wziąć udział każdy, kto zaprojektuje plakat zachęcający do odwiedzenia ogrodu zoologicznego. Kampania trafi m.in. na przystanki AMS w Polsce i poprzedzi ponowne otwarcie ogrodu dla odwiedzających. Autor zwycięskiego plakatu pomoże zwierzętom i zgarnie nagrodę o wartości ponad 3,5 tys....
The Kissinger Twins nagrodzeni Webby Award
Instagramowa seria @Sufferosa autorstwa The Kissinger Twins z prestiżową statuetką Webby Award 2020! Polski projekt został nagrodzony w kategorii Social Content Series & Campaigns | Arts & Entertainment. Pokonał kreacje takich gigantów  jak Marvel, Youtube czy Grammy’s.
Trailer Metro Exodus z Webby Award 2020
Stworzony w Platige Image trailer Metro Exodus Artyom's Nighmare otrzymał główną nagrodę w kategorii „Video Branded Entertainment - Games" na odbywającej się 19.05 24. Gali Webby Awards. Produkcja otrzymała również wyróżnienie w kategorii „Video Animation – Branded”.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764