logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Polski projekt miejskich mebli dla fińskiego miasteczka

   13.02.2024, przeczytano 1396 razy
ilustracja

Zimą pogoda nie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu? My uważamy inaczej i razem z Parkly stworzyliśmy „zimoodporny” zestaw mebli miejskich dla Keravy – fińskiego miasteczka nieopodal Helsinek. 


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polski-projekt-miejskich-mebli-dla-finskiego-miasteczka,403091,artykul.html

Projekt bazuje na systemie siedzisk Parkly, do którego zespół Traffic Design zaprojektował zestaw dodatków, by zachęcić młodzież z Keravy do korzystania z przestrzeni publicznej także w chłodne i ciemne dni. Powstał w oparciu o warsztaty wspólnego projektowania z uczniami tamtejszego liceum. Wspólnie przyjrzeliśmy się tożsamości miejsca, preferowanym aktywnościom, które chciałaby zrealizować młodzież z Keravy. Jedną z inspiracji była długoletnia tradycja cyrkowa miejscowości, do której nawiązała Renia Maj – autorka projektu. 

Dla nas to zupełnie nowe doświadczenie wspólnej pracy koncepcyjnej i projektowej z designerami z Finlandii. Dodatki zostały wykonane w Polsce przez Mapalu i KB Cut, złożone przez niezłomną ekipę naszych wykonawców i przetransportowane do Finlandii, gdzie zostały na nowo dopasowane do wyprodukowanych wcześniej modułów Parkly.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Montaż przypadł na prawdziwie północną falę mrozów: temperatura wynosiła -10 stopni Celsjusza, niemniej otwarcie zgromadziło sporą grupę uczestników, którzy wspólnie spędzali czas testując efekty naszej współpracy. 

Renia Maj, Traffic Design

Głównym elementem zestawu jest duży moduł z dającym schronienie przed wiatrem zadaszeniem, do którego przylegają tarcze do celowania śnieżnymi kulami. Nie zabrakło też stojaków rowerowych zachęcających do korzystania z tego środka transportu niezależnie od pory roku. 

System uwzględnia też istniejącą infrastrukturę miejską: jeden z modułów znajduje się na oświetlonym tarasie miejskiej biblioteki, gdzie użytkownicy mogą otrzymać ciepłe napoje i koce. Mały mebel umieszczony został pod miejską latarnią, wykorzystując po zmroku istniejące oświetlenie.

Źródło: Traffic Design

www.trafficdesign.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Slodkie: Produkcja czekolady vs. CSR
Z roku na rok rośnie świadomość na temat pilnej potrzeby ochrony środowiska i konieczności walki ze zmianami klimatycznymi. Coraz więcej firm podejmuje aktywne działania w tym kierunku – zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Znani producenci słodyczy, jak SLODKIE, podnoszą poprzeczkę dla całej branży, kierując się wartościami zrównoważonego...
Rozliczenia abonamentowe królują w branży SEO
Ponad połowa agencji i freelancerów zajmujących się SEO oferuje tylko jeden model rozliczeniowy za wykonaną pracę – tak wynika z międzynarodowej ankiety przeprowadzonej w 2024 roku przez Ahrefs [1] . Największą popularnością cieszy się miesięczny abonament – opcję tę wskazało aż 78 proc....
SparkyB: viralowa autentyczność marek
Marki stały się naszym towarzyszem życia, przyjacielem, wsparciem w propagowaniu różnych idei. Tworzą społeczności, które są najważniejszym kanałem komunikacji z odbiorcą. Z badań wynika, że 91% osób wierzy w siłę społeczności, a 70% konsumentów twierdzi, że lepiej odbiera markę, gdy jej pracownicy są aktywni w mediach...
Google zablokował 5,5 miliarda reklam. Scamem karmi nas AI
Treści o charakterze seksualnym, promocja broni czy nielegalny hazard, prezentowane często przez deepfejki na podobieństwo znanych osób. To m.in. takie reklamy są na celowniku Google, który na swojej platformie zablokował aż 5,5 miliarda reklam. Pod bacznym okiem korporacji z Doliny Krzemowej są też wybory – zarówno w Polsce jak i te uznawane za najważniejsze, czyli w USA.
Panasonic: projekcja immersyjna i trendy w technologii wizualnej
Chad Kunimoto z Panasonic Connect wyjaśnia, w jaki sposób innowacje w dziedzinie technologii obrazu przyczyniają się do zwiększenia interakcji i zainteresowania wśród odwiedzających różnorodne atrakcje na całym świecie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764