logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ponad 350 zmian form drukowych na zmianę

  PR 05.02.2021, przeczytano 394 razy
ilustracjastrzałka
Trzy maszyny Rapida 106 w jednej linii tak prezentuje się sala druku drukarni Rindt

Drukarnia Rindt w Fuldzie od roku prowadzi produkcję z wykorzystaniem maszyny Rapida 106 z ośmioma zespołami drukującymi, odwracaniem arkusza umożliwiającym produkcję 4/4 oraz dodatkową wieżą lakierującą. Już po raz drugi drukarnia, należąca do grupy medialnej Parzeller, zdecydowała się na maszynę Rapida przeznaczoną do druku dwustronnego oraz uszlachetniania. Maszyny firmy Koenig & Bauer należą do podstawowego wyposażenia tej drukarni od ponad 16 lat. Od tego czasu zakupiono siedem maszyn, z których trzy pracują obecnie równolegle w systemie trzyzmianowym.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ponad-350-zmian-form-drukowych-na-zmiane,390103,artykul.html

Dzięki ośmiokolorowej maszynie drukarnia Rindt kontynuuje rozwój w sektorze druku akcydensów.  Zwykły druk prosty przeżywa obecnie trudny okres ze względu na ogromną presję cenowa na rynku. Obecnie większość produktów akcydensowych przechodzi przez maszynę odwracającą i może być dodatkowo poddana uszlachetnieniu w jednym procesie produkcyjnym. Firma zoptymalizowała więc dwie maszyny do druku prostego dla druku opakowań. Oznacza to, że dla każdego produktu dostępne są optymalne i ekonomiczne urządzenia produkcyjne.

Drukarnia o wysokiej wartości dodanej oraz dużych możliwościach przetwarzania

To konieczne, ponieważ spektrum produkcyjne drukarni Rindt opiera się na różnorodności. Firma współpracuje z największymi klientami z branży poligraficznej. Należą do nich niektóre spółki DAX, dostawcy usług finansowych, klienci z branży farmaceutycznej, motoryzacyjnej, logistycznej, spożywczej, opieki zdrowotnej, usług medialnych i turystyki, a także wydawnictwa, firmy ubezpieczeniowe i agencje. Obok akcydensów produkcja obejmuje także opakowania, produkty drukowane z wszelkiego rodzaju uszlachetnieniami lakierami oraz całą gamę szczególnie skomplikowanych produktów.

ilustracjastrzałka

Sebastian Jerabeck jest zachwycony efektywnością ośmiokolorowej maszyny Rapida 106: - Ponad 350 zmian form drukowych na zmianę to nasza codzienność.

Dyrektor Zarządzający Sebastian Jerabeck opisuje przedsiębiorstwo jako "drukarnię z wartością dodaną" i wyjaśnia to w następujący sposób:

- Lubimy produkować to, z czego inni rezygnują. Ponadto oferujemy bardzo szeroki zakres produktów, ponieważ oprócz własnych zakładów produkcyjnych możemy korzystać również z innych, należących do naszej grupy przedsiębiorstw.

Obok typowych usług drukarni arkuszowej można więc skorzystać również z usług grupy medialnej: od agencji reklamowej po rozwój aplikacji, od sprzedaży reklam po heatsetowy i coldsetowy rolowy druk offsetowy, włącznie z usługami obróbki po druku oraz spedycyjnymi. Konfekcjonowanie także wchodzi w zakres oferty.

Ponadto klienci firmy Druckerei Rindt mogą wybierać pomiędzy dwoma różnymi rozwiązaniami produkcyjnymi: z jednej strony specjaliści chętnie towarzyszą swoim klientom we wszystkich fazach procesu, aby opracować dla nich unikatowe i często kompleksowe produkty poligraficzne. Obejmuje to tworzenie tzw. białych wzorów, odbitek, wzorów wykrawania, perforacji, falcowania i dalszego uszlachetniania. Szczególnie nabywcy z dużych firm chętnie korzystają z tej kompleksowej usługi. Przed podjęciem dalszych decyzji dotyczących druku często potrzebują tego typu wzorów, a ze względu na różnorodność swojej pracy nie znają wszystkich szczegółów możliwości technologicznych, jakie dają procesy drukowania i wykańczania.

Z drugiej strony, zlecenia druku mogą być realizowane bez doradztwa czy też dodatkowych usług - po cenach porównywalnych z cenami drukarni internetowych.

Zadowoleni użytkownicy maszyny Rapida

To, że drukarnia ta wciąż wraca do technologii maszyny Rapida, ma swój bardzo konkretny powód. Jak mówi Sebastian Jerabeck:

- Z jednej strony, sektor druku akcydensowego znajduje się pod ogromną presją kosztową. Z drugiej strony, zakup agregatów drukujących związany jest z wysokimi kosztami inwestycyjnymi.

Dlatego ważne jest, aby inwestować w technologię, która jest jak najmniej zawodna, pracuje w sposób jak najbardziej zautomatyzowany i z wysoką wydajnością. Dla ekspertów z Fuldy technologia maszyny Rapida jest "miarą wszystkiego". Jakość druku jest doskonała, a technologia - zawsze niezawodna. Ponadto specjaliści z drukarni Rindt doceniają postęp technologiczny, jaki dokonuje się w kolejnych seriach maszyn.

ilustracjastrzałka

Ośmiokolorowa maszyna Rapida 106 z odwracaniem arkusza oraz dodatkowym zespołem lakierującym obsługuje obecnie większość zleceń akcydensowych firmy.

Jedną z cech technicznych, których wymaga drukarnia Rindt, jest kompensacja rozciągnięcia arkusza papieru (technicznie możliwa dzięki napędowi bezpośredniemu) z poziomu pulpitu sterującego, co pozwala uzyskać efekt precyzyjnego pasowania na całym arkuszu.  Poza tym dla przedsiębiorstwa ważne są osiągane czasy zmiany zlecenia.

- Narządzanie jesteśmy w stanie przeprowadzić niezwykle szybko – ocenia dyrektor zarządzający. - Ponad 350 zmian form drukowanych na zmianę to nasza codzienność. Użytkownik maszyny musi być dalekowzroczny.

Drukarnia Rindt w pełni wykorzystuje swoje maksymalne wydajności druku osiągane dzięki technice maszyn Rapida – do 18.000, a nawet 20.000 arkuszy/godz.

ilustracjastrzałka

Jedną z wyjątkowych cech Rapidy 106 jest system kompensacji rozciągnięcia arkusza papieru za pomocą jednego przycisku.

Wzrost w zakresie druku arkuszowego

Drukarnia Rindt jest jedną z drukarni arkuszowych, które z roku na rok osiągają wzrost, nawet jeśli rok 2020 jest wyjątkiem ze względu na pandemię. 75 pracowników, w tym pięciu stażystów, pracuje zgodnie z metodą 5S, systematycznym podejściem do projektowania własnego miejsca pracy i środowiska pracy w taki sposób, aby można było optymalnie skoncentrować się na działaniach tworzących wartość. Odciąża to pracowników, redukuje czynnik stresu i zwiększa produktywność. Fakt, że wszyscy pracownicy dążą w tym samym kierunku i że nie ma rotacji, świadczy o tym, że atmosfera w pracy jest prawidłowa. Po zakończeniu pandemii Sebastian Jerabeck spodziewa się dalszego wzrostu drukarni i ma już w zanadrzu ambitne plany dotyczące automatyzacji procesów.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

20 kwietnia: webinarium przybliżające rynek Web 2 Print
Będzie się ono skupiać na doświadczeniach dwóch wiodących europejskich firm poligraficznych w zakresie implementacji druku w technologii web-2-pack oraz w zakresie wdrażania do druku w technologii web-2-pack w ich działaniach produkcyjnych. Zaczynając od przygotowania do druku, a skończywszy na finishingu.
Api Folie Polska podsumowuje 1. kwartał 2021
Pierwsze trzy miesiące 2021 roku były dla firmy API Folie Polska przede wszystkim okresem wewnętrznej reorganizacji, mającej usprawnić codzienne działania. W strukturach przedsiębiorstwa powołane zostało nowe stanowisko – Customer Service Manager. W gestii piastującej je osoby znalazł się kompleksowy nadzór nad obsługą wszystkich klientów API Folie Polska,...
Drukexpress.pl z cyfrowym systemem broszurującym Duplo
Chcąc przyspieszyć terminy realizacji zleceń i w jeszcze większym stopniu wykorzystać potencjał tkwiący w technologii cyfrowej, firma Drukexpress.pl zdecydowała się na inwestycję w system broszurujący Duplo150. Obecnie ta drukarnia cyfrowa odnotowuje systematyczne wzrosty zleceń, w których wykorzystuje nowo zakupioną linię broszurującą.
Otwarcie nowego Centrum Pokazowego Konica Minolta we Wrocławiu
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów z zachodnich i południowo-zachodnich stron Polski, Konica Minolta Business Solutions otwiera we Wrocławiu nowoczesne Centrum Pokazowe. Lokalizacja nie jest przypadkowa - Wrocław stał się uznanym w Europie ośrodkiem rozwoju nowoczesnych technologii, a Digital Innovation Square doskonale wpisuje się w wizerunek miasta.
Mazowieckie Zakłady Graficzne: ponad milion etykiet dziennie z nową maszyną Mark Andy Performance Series P7
W 1. kwartale ub.r. w Mazowieckich Zakładach Graficznych (MZGraf) zrealizowana została strategiczna inwestycja w kontekście dalszego rozwoju tego istniejącego od ponad 30 lat przedsiębiorstwa poligraficznego. Park sprzętowy drukarni w części związanej z techniką fleksograficzną został wzbogacony o nową 17-calową maszynę Performance Series P7 firmy Mark Andy. Została ona...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764