logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ponad milion widzów skoków narciarskich w Zakopanem w Eurosporcie 1

  PR 21.01.2022, przeczytano 290 razy

Podczas minionego weekendu Eurosport 1 był zdecydowanym liderem oglądalności wśród kanałów sportowych w Polsce, a w trakcie transmisji Pucharu Świata w Zakopanem także najchętniej oglądaną płatną anteną w kraju i drugą wśród wszystkich kanałów. Wysoką oglądalnością cieszyły się również relacje na żywo z dwóch pierwszych meczów polskich piłkarzy ręcznych w mistrzostwach Europy. Obejrzało je ponad 410 tys. widzów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ponad-milion-widzow-skokow-narciarskich-w-zakopanem-w-eurosporcie-1,394474,artykul.html

Od piątku do niedzieli Eurosport 1 pokazywał między innymi kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem oraz mecze Polska – Austria i Polska – Białoruś na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Sobotni konkurs drużynowy i niedzielne zawody indywidualne na Wielkiej Krokwi oglądało w Eurosporcie średnio ponad milion widzów. W trakcie transmisji Eurosport 1 osiągnął 8,6% udziału w rynku i był najchętniej oglądaną płatną anteną w Polsce i drugą wśród wszystkich kanałów.

W piątek pierwszy mecz na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej rozegrała reprezentacja Polski, pokonując Austrię. W niedzielę biało-czerwoni wygrali z Białorusią, dzięki czemu zapewnili sobie awans z grupy. Oba spotkania oglądało w Eurosporcie 1 średnio ponad 412 tys. widzów i w trakcie tych transmisji kanał był numerem jeden wśród stacji sportowych.

Wielkie emocje sportowe czekają widzów Eurosportu także w nadchodzących tygodniach. Już we wtorek stacja pokaże trzeci mecz grupowy Polaków na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Rywalami biało-czerwonych będą Niemcy, a stawką pierwsze miejsce w grupie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek rozpoczął się pierwszy turniej Wielkiego Szlema w tym roku, czyli Australian Open. Do drugiej rundy awansowali już Hubert Hurkacz, Iga Świątek, Magda Linette i Kamil Majchrzak. Do końca stycznia na antenach Eurosportu królować będzie tenis i piłka ręczna, jak również sporty zimowe. W kolejny weekend rywalizacja w Pucharze Świata w skokach narciarskich przeniesie się do Titisee-Neustadt. Z kolei w Anterselvie rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata w biathlonie. Wszystkie transmisje dostępne są na żywo i na żądanie w Playerze.

Źródło: TVN S.A.

www.tvn.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zarząd Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o zakończeniu współpracy. Z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego oraz prowadzącego podcast „Świat_PL” i odchodzi z firmy.
24 maja mija trzeci miesiąc agresji Rosji na Ukrainę. Grupa TVN – podobnie jak cała Polska – od momentu rozpoczęcia wojny pomaga Ukraińcom. W pierwszej kolejności nadawca koncentrował się na działaniach ułatwiających odnalezienie się uchodźcom w nowej rzeczywistości. Wśród innych inicjatyw podjętych przez grupę są m.in.: strategiczna współpraca z...
Inicjatywa Polish-Ukrainian Forbes Women Academy to cykl edukacyjnych webinarów skierowanych przede wszystkim do  kobiet z Ukrainy. Celem inicjatywy jest wspieranie, pomaganie w edukacji i przystosowaniu się do nowej rzeczywistości. Pierwszy webinar poświęcony aktywności zawodowej kobiet i podejmowaniu pracy w Polsce odbędzie się 31 maja.
Marta Danielewicz z poznańskiej redakcji „Gazety Wyborczej” otrzymała nagrodę Pióro Odpowiedzialności w kategorii Artykuł tematyczny. Dziennikarz Gazeta.pl Dominik Szczepański został wyróżniony w kategorii Artykuł prasowy. Gala wręczenia nagród, przyznawanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbyła się w środę, 25 maja br.
W związku ze zniesieniem stanu epidemii w Polsce z dniem 16 maja 2022 roku Grupa TVN podsumowuje działania na rzecz walki z pandemią podjęte na przestrzeni ostatnich 2 lat. Przeznaczyła na ten cel łącznie ponad 22 miliony złotych – wliczając bezpośrednie darowizny oraz wartość czasu reklamowego przekazanego na bezpłatne kampanie społecznie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764