logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

BADANIE: Ponad połowa Internautów w Polsce słucha podcastów

  PR 04.07.2022, przeczytano 364 razy

Podcasty, choć nie są już nowością, to właśnie teraz stają się jedną z najpopularniejszych form publikacji. Wyniki badania przeprowadzonego przez panel Ariadna dla „Wprost” i Studio PLAC w maju 2022 roku wskazują, że już niemal jedna trzecia wszystkich użytkowników Internetu, słucha podcastów przynajmniej raz w tygodniu, a wartość ta nieustannie wzrasta. Wprost i Studio Plac postanowiły wnikliwie przyjrzeć się tej formie publikacji, a zebrane informacje zaprezentować w załączonym Raporcie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ponad-polowa-internautow-w-polsce-slucha-podcastow,396480,artykul.html

Nieco ponad miesiąc temu „Wprost”, we współpracy ze Studiem Plac, wprowadził na stałe do oferty wydawniczej trzy serie podcastów. Całe przedsięwzięcie wymagało dokładnego zrozumienia potrzeb słuchaczy oraz specyfiki konsumpcji tej niezwykle dynamicznej formy treści dostępnej wyłącznie szeroko rozumianym Internecie. Do pracy badawczej zaprosiliśmy profesjonalistów, Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna, który przedstawił wnioski oparte o odpowiedzi udzielone przez dorosłych Internautów. Wyniki badania, przeprowadzonego na bazie 1000 przedstawicieli tej grupy – mówią Wprost: podcastów w Polsce słucha wielomilionowa publiczność!

Prezentowany dokument zawiera dossier trzech nowych podcastów „Wprost”, które łączy jedna cecha - dynamiczna interakcja rozmówców. Rosnące grono słuchaczy „Niedyskrecji parlamentarnych…” „Wprost Przeciwnie” i „Wprost o Kulturze” angażuje się w dyskusje o zakulisowych rozgrywkach politycznych, intymne rozmowy o skrywanych tajemnicach znanych i lubianych oraz barwne opisy różnych form sztuki. W Raporcie przedstawiamy jednak przede wszystkim twarde dane statystyczne i demograficzne, oczekiwania oraz preferencje słuchaczy podcastów. Pokazujemy jaka jest grupa użytkowników decydujących się na ten rodzaj konsumpcji treści dziennikarskich oraz jakie są jej cechy charakterystyczne. Ponadto przyglądamy się powodom, dla których podcasty przyciągają coraz większe grono odbiorców.                O technicznych aspektach produkcji podcastów rozmawiamy z twórcami i założycielami profesjonalnego studia nagraniowego Plac. Marcin Łukasik i Krzysztof Rzyman, doświadczeni radiowcy i producenci na co dzień dbający o wysoką jakość nagrania i profesjonalny montaż oraz oprawę dźwiękową, komentują wyniki badań i potwierdzają, że wysoki standard produkcji jest kluczowy dla utrzymania uwagi słuchacza.

Źródło: PMPG POLSKIE MEDIA S.A.

www.pmpg.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowość CNN International – rusza program „Decoded” o nowych technologiach
Zmiany na świecie zachodzą w zawrotnym tempie, a wpływ nowych technologii na gospodarkę, społeczności czy warunki życia nigdy dotąd nie był tak odczuwalny. CNN International zapowiada nową sześcioodcinkową produkcję „Decoded”, w której pochyli się nad pytaniami, jaką rolę pełnią przełomowe technologie i dlaczego mają one znaczenie. Premiera pierwszego...
Kanał Sportowy nadaje w Biedronce
Wygodna kanapa, koszulka sportowa i kufel złotego trunku to zwykle dobry przepis na dzień meczowy. W trakcie jesiennej aury warto jednak do ręki wziąć kubek z ciepłym napojem, który rozgrzeje nas nawet, jeśli mecz nie przynosi dużych emocji. Od czwartku, 22 września, w Biedronce dostępne będą kubki z wytłoczeniem, kubki zmieniające kolor oraz kubki termiczne Kanału...
12 września do oferty serwisu streamingowego CANAL+ online dołączą ogólnodostępne kanały Polsat i TV4. Kanały będą dostępne dla wszystkich subskrybentów CANAL+ online bez względu na posiadany pakiet.
W marcu 2016 roku TVP zerwała współpracę z Radosławem M., który został dziś tymczasowo aresztowany w związku z zarzutami pedofilii.
Dzień pogrzebu Królowej Brytyjskiej był transmitowany w mediach na całym świecie. TVN24 pokazał całodzienny specjalny program, w trakcie którego relacjonowany był cały przebieg uroczystości pogrzebowych. Na miejscu byli korespondenci stacji, a studiu w Warszawie goście - eksperci, historycy, specjaliści od protokołu. Tego dnia najchętniej wybieranym kanałem informacyjnym była...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764