logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Porada: Brudny jak... klawiatura

   12.05.2008, przeczytano 6622 razy

Ze studium autorstwa serwisu konsumenckiego Which wynika, że klawiatury komputerowe są brudniejsze niż toalety i są siedliskiem dla milionów groźnych bakterii.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/porada%3A-brudny-jak...-klawiatura,7256,artykul.html

Wśród nich można znaleźć tak groźne, jak E coli czy staphylococcus aureus. Badacze porównali 30 klawiatur z deskami klozetowymi i klamkami drzwi prowadzących do toalet w typowym londyńskim biurze. Jedna z klawiatur była tak zapuszczona, że stanowiła poważne zagrożenie dla zdrowia. Jak duże, niech zaświadczy fakt, że była pięciokrotnie brudniejsza od deski klozetowej.

Czynnikiem powodującym wzrost ryzyka jest jedzenie przy komputerze, ponieważ spadające pomiędzy klawisze resztki są doskonałym pożywką stymulującą wzrost populacji bakterii.

Źródło: Fudzilla

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

W związku z powyższym pracując przy takich klawiaturach uodparniamy się stopniowo na wszelkie możliwe zło...(ze wstrętem patrzę na swe klawisze)

Najnowsze w tym dziale

Wkłady – część 1.

Publikacje książkowe (7): Wkłady – część 1.

Nie szata zdobi czło­wieka, ani okładka książkę. Trudno zgo­dzić się z tym stwier­dze­niem, a jed­nak w obu przy­pad­kach to, co naprawdę war­to­ściowe i trwałe, ukryte jest pod zewnętrzną, wysta­wioną na publiczny widok powłoką i zapra­sza nas do spo­tka­nia ze sobą, na zupeł­nie innym...
Nowa definicja znaku towarowego – koniec wymogu graficznej przedstawialności
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) poinformowało, że Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa własności przemysłowej. Jedną z najważniejszych zmian wprowadzonych przez nowelę jest nowa definicja znaku towarowego. Zgodnie z nową definicją, znakiem towarowym może być każde oznaczenie, umożliwiające odróżnienie towarów jednego...
Wielkanocne zwyczaje w wydaniu out-of-home
Wielkanoc to jedno z dwóch największych wydarzeń w roku, zaraz po Bożym Narodzeniu, które znacząco wpływa na wzrost sprzedaży detalicznej. Jak zatem wykorzystać ten czas na promowanie swoich produktów i usług? Poniżej przykłady, jak robią to liderzy w branży.
Marketing dotykowy – jak go stosować?
Dotyk to najbardziej pobudzający zmysł, który uzupełnia, a w niektórych przypadkach wręcz zastępuje wzrok. Klientom powinniśmy umożliwić fizyczny kontakt z towarem. Dzięki temu, będą mogli poczuć się jego właścicielami jeszcze przed zakupem. Coraz więcej marek zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest udostępnienie konsumentowi możliwości dotknięcia...
VOD przyszłością cyfrowej reklamy
Obecnie 70% osób w wieku od 18 do 34 lat ogląda telewizję w Internecie. Tylko 33% z nich przyznaje, że zdarza im się oglądać program w telewizji na żywo. Dotyczy to głównie ważnych wydarzeń, np. sportowych. To wyraźny znak, że tradycyjna telewizja za kilka lat przeniesie się do cyfrowego świata na dobre.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764