logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Polskie „ogonki” w nazwach plików

   23.08.2007, przeczytano 11388 razy

Taki drobiazg, ale dokuczliwy, a w nerwach zapomina się o najprostszych rozwiazaniach... (ale wstęp ;)) Zapisywałem pliki (zdjęcia) na CD, używając w nazwach polskich znaków - ąęśćźżół... itp. Niestety nie da się potem takich plików otworzyć, bo polskie ogonki zamieniane są na różne dziwne znaki.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polskie-ogonki-w-nazwach-plikow-,6010,artykul.html

Nie pomaga również kopiowanie plików na dysk za pomocą Komandora.

Ratunkiem jest skopiowanie takiego pliku poprzez przeciągnięcie go "z okienka do okienka", a potem już da się zmienić nazwę bez polskich znaków.


avatar użytkownika
+ + + + + + + + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: jerzyk

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

A jakie to sytuacje powodują, że takie pliki nie nadają się do użycia? Rozumie że niektóre programy nie przepadają za 'ogonkami' w nazwach plików, ale z operacjami na plikach w systemie operacyjnym jeszcze problemów nie miałem.
Może by autor rozwinął troszkę swoją myśl, i przytoczył przykłady, sytuacje, okoliczności... Bo w takiej formie artykuł jest co najmniej dziwny.

avatar użytkownika
,

Wydawało mi się, że opisałem dokładnie o co biega, ale być może tylko mi sie wydawało ;)
Plik z ogonkami został zapisany na CD inaczej (zamiast tych ogonków program wstawił różne znaczki). Nie da się tego później ani otworzyć (Irfan, Photopaint), ani importować. Pomógł dopiero opisany sposób z przeciąganiem z okienka do okienka i późniejszą zmianą nazwy.
Sprawa jest banalna, ale ponieważ męczyła mnie trochę, postanowiłem się podzielić rozwiązaniem z innymi potencjalnymi męczennikami :))
  

avatar użytkownika
,

Chodziło mi o sprecyzowanie sytuacji w jakiej to nastąpiło - jaki system, jaki program itp. Zgaduję, że to program do nagrywania płyt wywinął taki numer - w takim razie jaki to program? Może się komuś przyda taka informacja, sam osobiście stosuję polskie znaki w nazwach plików i nie myślałem o żadnych negatywnych konsekwencjach...  

avatar użytkownika
,

Win XP, Corel 9, CDBurner XP Pro3 Freeware  

avatar użytkownika
,

Cześć

Winny jest najprawdopodobniej CDBurner XP Pro3. Od dawna ma problemy z kodowaniem polskich znaków i długimi nazwami plików. Jeśli nie możesz nagrać tych plików ponownie innym programem, poszukaj wśród znajomych kogoś mającego linuxa. Powinno się dać te pliki przekopiować i pozmieniać nazwy.
  

Najnowsze w tym dziale

Czy memy podlegają prawu autorskiemu?
Autorem pojęcia „mem” jest najprawdopodobniej Richard Dawkins – brytyjski teoretyk ewolucji biologicznej, związany z Uniwersytetem Oxfordzkim. W morzu definicji, najbardziej intrygująca jest ta, mówiąca że „mem” to „podstawowa jednostka informacji kulturowej, która, podobnie do genów, powiela się, mutuje i podlega działaniu doboru naturalnego”1. Kto by...
Content marketing w social mediach – o czym warto pamiętać?
Jednym z największych mitów na temat content marketingu jest przekonanie, że metoda ta ogranicza się jedynie do tworzenia artykułów blogowych. Tymczasem, popularnym miejscem rozpowszechniania wartościowych treści są m.in. social media. Od dłuższego czasu cieszą się one niesłabnącą popularnością ze strony marketerów, którzy włączają je do systemu...
Gen Z - być offline w świecie, w którym króluje online
O pokoleniu Z mówi się, że telefon w dłoni trzymają nieustająco. Ale czy nie jest tak, że opinię wyrabiamy sobie na podstawie jednostkowych zaobserwowanych przypadków? Z badań przeprowadzonych przez Dentsu Aegis Network Polska oraz infuture hatalska foresight institute na potrzebę raportu Gen Z. Jak zrozumieć dziś pokolenie jutra wynika, że większość ankietowanych...
Aż 70% marketerów nie wie jak zmierzyć efektywność swoich kampanii content marketingowych. Czy oznacza to, że 70% budżetów jest zmarnowanych? Co gorsza, więcej niż połowa z nich przyznaje, że nie dostrzega tego, by ich działania miały wpływ na przychody firmy - wynika z raportu “Content Fitness Report” przygotowanego przez PAN Communications. Jednak nie wszystko stracone, z...
Ponad 3 razy więcej leadów przy 5-krotnie mniejszych wydatkach – taki wynik biznesowy osiągnęła kampania Facebook Ads prowadzona przez Bluerank dla Promedica24. Facebook właśnie opublikował studium przypadku tej kampanii jako ciekawy przykład sukcesu biznesowego.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764