logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Polskie „ogonki” w nazwach plików

   23.08.2007, przeczytano 11362 razy

Taki drobiazg, ale dokuczliwy, a w nerwach zapomina się o najprostszych rozwiazaniach... (ale wstęp ;)) Zapisywałem pliki (zdjęcia) na CD, używając w nazwach polskich znaków - ąęśćźżół... itp. Niestety nie da się potem takich plików otworzyć, bo polskie ogonki zamieniane są na różne dziwne znaki.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polskie-ogonki-w-nazwach-plikow-,6010,artykul.html

Nie pomaga również kopiowanie plików na dysk za pomocą Komandora.

Ratunkiem jest skopiowanie takiego pliku poprzez przeciągnięcie go "z okienka do okienka", a potem już da się zmienić nazwę bez polskich znaków.


avatar użytkownika
+ + + + + + + + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: jerzyk

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

A jakie to sytuacje powodują, że takie pliki nie nadają się do użycia? Rozumie że niektóre programy nie przepadają za 'ogonkami' w nazwach plików, ale z operacjami na plikach w systemie operacyjnym jeszcze problemów nie miałem.
Może by autor rozwinął troszkę swoją myśl, i przytoczył przykłady, sytuacje, okoliczności... Bo w takiej formie artykuł jest co najmniej dziwny.

avatar użytkownika
,

Wydawało mi się, że opisałem dokładnie o co biega, ale być może tylko mi sie wydawało ;)
Plik z ogonkami został zapisany na CD inaczej (zamiast tych ogonków program wstawił różne znaczki). Nie da się tego później ani otworzyć (Irfan, Photopaint), ani importować. Pomógł dopiero opisany sposób z przeciąganiem z okienka do okienka i późniejszą zmianą nazwy.
Sprawa jest banalna, ale ponieważ męczyła mnie trochę, postanowiłem się podzielić rozwiązaniem z innymi potencjalnymi męczennikami :))
  

avatar użytkownika
,

Chodziło mi o sprecyzowanie sytuacji w jakiej to nastąpiło - jaki system, jaki program itp. Zgaduję, że to program do nagrywania płyt wywinął taki numer - w takim razie jaki to program? Może się komuś przyda taka informacja, sam osobiście stosuję polskie znaki w nazwach plików i nie myślałem o żadnych negatywnych konsekwencjach...  

avatar użytkownika
,

Win XP, Corel 9, CDBurner XP Pro3 Freeware  

avatar użytkownika
,

Cześć

Winny jest najprawdopodobniej CDBurner XP Pro3. Od dawna ma problemy z kodowaniem polskich znaków i długimi nazwami plików. Jeśli nie możesz nagrać tych plików ponownie innym programem, poszukaj wśród znajomych kogoś mającego linuxa. Powinno się dać te pliki przekopiować i pozmieniać nazwy.
  

Najnowsze w tym dziale

STGU testuje maszyny Oki Pro 9541 i Oki Pro9542
Któż by nie kochał papierów barwionych w masie? Na rynku pojawiają się wciąż kolekcje nowych odcieni i struktur. Jedno pozostaje bez zmian – dylemat, w jaki sposób je zadrukować. STGU przetestowało udostępnione przez OKI Europe możliwości maszyn OKI Pro 9541 i OKI Pro9542, sporządzając próbnik efektów...
Jak wypromować aplikację mobilną i utrzymać zaangażowanie jej użytkowników?
Według analityków eMarketer, korzystając ze smartfonów ludzie spędzają nawet 90 procent czasu używając aplikacji mobilnych zainstalowanych na smartfonach. Liczba ich pobrań w AppStore i Google Play stale rośnie i jak ustalili eksperci z firmy Statista do 2021 roku osiągnie poziom 258 miliardów. To przełoży się na znaczący wzrost przychodów firm,...
Nowa identyfikacja wizualna Muzeum Fotografii w Krakowie
Niedawno ogłosiliśmy zwycięzcę konkursu na nową identyfikację Muzeum Fotografii w Krakowie – w dwuetapowym konkursie współorganizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej zwyciężyło Studio Podpunkt. Dziś prezentujemy zwycięski projekt.
Mood Media: cztery globalne trendy w Customer Experience
Mood Media – światowy lider customer experience, przy współpracy z ekspertami z 40 państw, wydał Trendbook ukazujący globalne trendy w tej dziedzinie. Bazujące na strategiach realizowanych przez firmy rozmieszczone na pięciu kontynentach  opracowanie, opisuje 30 przykładów doświadczeń klienta w punkcie sprzedaży. Na ich podstawie Specjaliści Mood Media...
Już wkrótce minie pierwsza rocznica wprowadzenia RODO. Rok temu panował ogromny szum medialny spowodowany wejściem w życie nowych przepisów o bezpieczeństwie danych osobowych. Jak wpłynęły one na przedsiębiorców? Czy nasze dane są właściwie chronione? Okazuje się, że nawet giganci mieli bardzo duże kłopoty finansowe w związku z nową ustawą. Warto zatem...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764