logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Upały szkodzą drukarkom

  PR 18.07.2011, przeczytano 5729 razy

Wysokie temperatury nie sprzyjają drukarkom. Kiedy w domu lub w biurze robi się zbyt gorąco, nowoczesna elektronika zaczyna zawodzić. Często sami jesteśmy temu winni, gdyż eksploatujemy sprzęt niezgodnie z zaleceniami producenta.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/upaly-szkodza-drukarkom,12984,artykul.html

Nowoczesna elektronika nie lubi wysokich temperatur. Podczas upałów wzrasta oporność elementów elektronicznych i zmieniają się parametry płynącego przez nie prądu. Może to zakłócić ich normalną pracę. Częstym błędem użytkowników, i to nie tylko tych domowych, jest umieszczanie urządzeń drukujących w miejscach bardzo nasłonecznionych, np. na parapetach lub blisko okien. Podczas upałów temperatura rośnie tam dużo szybciej niż w pozostałych częściach pomieszczenia, a drukarki, tak jak inne urządzenia wielofunkcyjne, narażone są na działanie słońca niczym pomidory w szklarni. Wielu użytkowników zapomina, że w drukarkach laserowych znajduje się moduł grzewczy, który dodatkowo podnosi ich temperaturę. Może on spowodować szybsze przegrzanie się sprzętu i doprowadzić do trwałej awarii jakiegoś elementu. Z powodu upałów niektóre metalowe części drukarki mogą też zwiększać swoją objętość. Nie są to duże zmiany, ale czasami potrafią skutecznie utrudnić pracę i spowodować, że papier w urządzeniu będzie się częściej zacinał.

Ochrona przed upałem
Jak zapobiegać awariom z powodu wysokich temperatur? Przede wszystkim jest to zadanie dla inżynierów. Powinni oni tak zaprojektować urządzenie, aby zapewnić dobrą wentylację i efektywne chłodzenie wszystkich jego elementów. W wielu drukarkach kratki wentylacyjne są umieszczone z boku. Nie ma w tym nic złego, ale użytkownicy często o tym zapominają. W efekcie ustawiają drukarki zbyt blisko ściany lub umieszczają je w zamkniętych szafkach, co znacznie utrudnia chłodzenie.

– Jeśli chodzi o nasze urządzenia, rozmieszczenie elementów grzewczych, przepływ papieru oraz kanały wentylacyjne zaprojektowaliśmy w sposób optymalny – mówi Szymon Szczur, koordynator ds. wsparcia sprzedaży rozwiązań biznesowych w Konica Minolta Business Solutions Polska. - Kratki wentylacyjne są umieszczone u góry, a element grzewczy blisko nich, dzięki czemu cyrkulacja powietrza jest wydajniejsza i chłodzenie znacznie efektywniejsze.

Nowoczesna technologia
Drukarki Konica Minolta mają dodatkową zaletę. Wykorzystują toner Simitri HD, który częściowy zrobiony jest z biomasy i wymaga niższej temperatury utrwalania niż zwykły toner. Zamiast 220-250 stopni Celsjusza wystarczy tylko 180 stopni. W przypadku pomieszczeń, w których nie ma klimatyzacji, taka różnica w znaczący sposób wpływa na zwiększenie wydajności drukarek w trakcie wysokich temperatur.

Jak pracować w upale?
Aby nie dopuścić do przerw w pracy należy przede wszystkim zadbać o to, aby drukarka nie nagrzewała się bez potrzeby. Dlatego powinniśmy ją umieścić z dala od okien, w miejscu zacienionym, gdzie nie docierają promienie słoneczne. Trzeba też pamiętać o dobrej wentylacji. Kiedy nie używamy drukarki, lepiej przełączyć ją do trybu oszczędzania energii. Jeśli jednak doprowadzimy do przegrzania, najlepiej ją wyłączyć i poczekać aż ostygnie. Z reguły już po kilku minutach znowu będzie gotowa do użytku.

Źródło: Konica Minolta

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

2 minuty, aby zrobić wrażenie na kliencie
W świecie szybko zbywalnych dóbr konsumpcyjnych szybkość, cena i wygoda są kluczowymi czynnikami, gdy chodzi o pozyskiwanie klientów przez sklep lub supermarket oraz zadbanie o ich zadowolenie. Nie jest tajemnicą, że rynek sprzedaży detalicznej zmaga się z trudnościami. Sklep ma tylko 2 minuty, aby zrobić wrażenie na kliencie1. Odliczanie rozpoczyna się od momentu...
Above and Beyond. Polskie studia kreatywne projektują wystawę astronomiczną
10 kwietnia 2019 roku w obserwatorium astronomicznym w Lejdzie w Holandii zainaugurowana została nowa wystawa Above and Beyond: Making Sense Of The Universe For 100 Years. Ekspozycję otworzył John Grunsfeld, astronauta NASA oraz nowojorska blogerka Maria Popova, autorka znanego bloga Brain Pickings.
Największym błędem w komunikacji jest jej brak. Marki są jednak coraz bardziej świadome, jak bardzo jest ważna i podejmują próby komunikowania się z odbiorcami. Czy robią to wystarczająco dobrze? Poznaj 5 najczęstszych błędów, które występują w komunikacji marek z sektora B2B.
4 mity związane z biznesowymi materiałami drukowanymi
Firmy masowo drukują katalogi produktowe, raporty czy zestawienia roczne. Brak zrozumienia konsumenta i nieznajomość technologii drukarskich często sprawia, że publikacje te nie przynoszą oczekiwanych korzyści. Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez osoby odpowiedzialne za materiały drukowane?
3 argumenty za wymianą drukarki biurowej
Wiele osób traktuje wymianę drukarki jako konieczność dyktowaną popsuciem się starego sprzętu. Skoro działa, to po co kupować nową? To duży błąd. Wykorzystywanie przestarzałego urządzenia w firmie może spowodować duże straty, wielokrotnie przekraczające cenę nowej drukarki. Oto kilka powodów dlaczego warto zastanowić się nad wymianą wysłużonego kombajnu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764