logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Poradnik foodowych sesji zdjęciowych i nagrań na 2024 rok

  PR 03.01.2024, przeczytano 1702 razy
ilustracja

Koniec roku to nie tylko czas podsumowań, ale także snucia planów na kolejne kwartały. Specyfika branży produkcyjnej, a także marketingu foodowego bywa niekiedy zaskakująca i w momencie, gdy my zatopieni jesteśmy w szampańskiej zabawie sylwestrowej, twórcy planują już walentynkowe, a nawet wielkanocne zdjęcia. Jak przygotować się na 2024 rok i kiedy spodziewać się rabatów? Przedstawiamy porady ekspertów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/poradnik-foodowych-sesji-zdjeciowych-i-nagran-na-2024-rok,402621,artykul.html

Najbardziej oblegane terminy wynajmów studia fotograficzno-filmowego

Boże Narodzenie i Wielkanoc to zdecydowanie momenty, na które producenci żywności, właściciele sklepów, restauratorzy oraz influencerzy kulinarni muszą być absolutnie przygotowani z dużym wyprzedzeniem. Sesje zdjęciowe i produkcje wideo na te okazje zaczną się na wiele tygodni przed tymi Świętami. 

Od października do listopada warto przygotować się na to, że studia produkcyjne będą wypełnione po brzegi i znalezienie wolnego terminu może nieraz graniczyć z cudem. Jeśli chodzi o wielkanocne realizacje, to szacujemy, że koniec stycznia i luty będą zdecydowanie zajęty wynajmami studia pod te sesje – komentuje Magda Malutko, właścicielka Studia Od kuchni i Studia Co Nieco.

Jednak twórcy smakowitego contentu żyją nie tylko świętami. Okres poprzedzający wakacje to również gorący (nomen omen) czas przygotowywania letnich ofert czy kampanii, które wymagają profesjonalnych zdjęć. Przedstawiciele Studia Od kuchni i Co Nieco przewidują zwiększone zainteresowanie realizacjami jeszcze przed majówką. Podobnym sezonem ma być także nadejście jesieni – dyniowe i grzybowe smaki z pewnością zagoszczą w kuchniach producentów reklam z końcem lata.

Rezerwacja studia – z jakim wyprzedzeniem?

Złota zasada przy rezerwacji studia kulinarnego czy fotograficzno-filmowego mówi jedno – im wcześniej tym lepiejWarto nawet z większym wyprzedzeniem dokonać wstępnej rezerwacji, by później ją potwierdzić lub odwołać. Daje to większe pole manewru przy dogrywaniu pozostałych osób, które wspólnie pracują nad daną realizacją – np. operator, food stylista, fotograf, scenograf, charakteryzator itp.

Niestety wstępnie rezerwacje zwykle trwają maksymalnie trzy dni, a w okresie zwiększonych zapytań, wynajmujący studia często skracają nawet i ten czas do minimum. Zabookowany termin daje poczucie spokoju i kontroli nad projektem, co jest niezwykle ważne przy pracy na planie. By mieć gwarancję miejsca, warto zainteresować się terminem wynajmu studia nawet z miesięcznym wyprzedzeniem.

Kiedy warto spodziewać się promocji?

Promocje wielkanocnych gadżetów kuchennych, walentynkowych zestawów na romantyczną kolację we dwoje czy jesiennych dodatków kuchennych już dawno za nami, ponieważ czerwone tabliczki SALE pojawiają się na krótko po tych świętach czy sezonach. W tym roku możemy jeszcze załapać się na bożonarodzeniowe promocje, które zaczynają się na przełomie roku i potrwają do około połowy stycznia. Te przydadzą nam się podczas zimowych sesji w 2024 roku. Pozostałe gadżety tematyczne w tym roku kupimy już niestety w cenach regularnych.

W kwestiach produkcyjnych sytuacja wygląda nieco inaczej. Choć nie wszystkie studia kulinarne czy fotograficzno-filmowe oferują zniżki, to warto śledzić ich oferty i ogłoszenia, ponieważ niekiedy można skorzystać z atrakcyjnej promocji na wynajem przestrzeni czy dodatkowych propsów. Takich zniżek z pewnością warto oczekiwać w sezonach mniejszego zainteresowania studiami, które przypadają na okresy poprzedzające peaki. Jeśli zimowe, świąteczne kampanie realizowane są głównie w listopadzie, to warto śledzić profile wybranych studiów produkcyjnych już we wrześniu. Wysokość zniżek może sięgnąć nawet 20%, co przy dużych i kosztownych realizacjach będzie znaczącym odciążeniem finansowym.

Stali klienci studia dodatkowo często mogą liczyć na rabaty, co sprawia, że chętnie do nas wracają. Wieloletnie współprace zawsze obfitują lepszymi warunkami, także warto zadbać o relacje z minionych realizacji, z których byliśmy zadowoleni – dodaje Magda Malutko.

Nowy Rok, nowe projekty!

Kalendarze na 2024 rok już powoli zaczynają wypełniać się pierwszymi rezerwacjami. Styczniowe zdjęcia i nagrania z pewnością poświęcone będą zbliżającym się walentynkom, więc gdy my dojadamy jeszcze ostatnie kawałki makowca, studia zaczynają przystrajać się serduszkowymi dodatkami i różowymi utensyliami. 

Na pocieszenie dla spóźnialskich warto dodać, że choć kampanie zawsze warto planować z wyprzedzeniem, to czasem działania ad hoc okazują się strzałami w 10! Przedstawiciele Studia Co Nieco są zdania, że zdjęcia na ostatnią chwilę często wychodzą wyśmienicie, ponieważ determinacja ekipy sięga wtedy absolutnego zenitu.

Źródło: Agencja kreatywna Od kuchni

www.studioodkuchni.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zatrudnienie freelancera na „czarno” — jakie niesie zagrożenia?
W dynamicznie rozwijającym się świecie usług kreatywnych, takich jak copywriting, marketing, tworzenie wideo czy SEO, coraz więcej firm i przedsiębiorców decyduje się na współpracę z freelancerami. Choć taka forma zatrudnienia oferuje szereg korzyści, niektórzy dają się skusić na omijanie obowiązujących przepisów, oferując współpracę na...
Aż 87% firm potwierdza, że włączenie kart podarunkowych do sprzedaży miało wyraźnie pozytywny wpływ na ich wyniki finansowe. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Sparta Loyalty. Mimo tak obiecujących efektów nadal wiele firm nie wie, jak skutecznie wprowadzić to narzędzie do swojej oferty. Cały proces wdrożenia programu kart podarunkowych można zamknąć w czterech...
Powyborcze sprzątanie i recykling materiałów reklamowych
Zarówno 2023 rok, jak i 2024 obfitują w wybory. Za nami wybory do Sejmu i Senatu, a przed nami te samorządowe. W maju natomiast do Parlamentu Europejskiego. Podczas kampanii generowane są tysiące, a może nawet miliony materiałów wyborczych, które z czasem trafiają na śmietnik. Jak je zagospodarować w inny sposób? Są na to metody.
Przegląd narzędzi i metryk w ocenie wyników kampanii marketingowych
W dzisiejszym dynamicznym środowisku marketingowym profesjonaliści branżowi muszą operować na wyjątkowo wysokim poziomie, wykorzystując zaawansowane narzędzia i metryki do skutecznej oceny wyników kampanii marketingowych. W poniższym artykule eksperckim wspólnie z założycielem agencji Sky Agency Igorem Walęckim przyjrzymy się bardziej szczegółowo narzędziom...
AI, CSR, storytelling, nieszablonowe działania...? Kampanie digitalowe 2024
Sztuczna inteligencja? Tak, ale nie tylko! CSR, nieszablonowe działania w social mediach, storytelling, focus na doświadczenie konsumenta - trendy w digital marketingu to mix nowych narzędzi technologicznych, które mocno namieszały na rynku cyfrowym, oraz uważności na człowieka i jego problemy. Kampanie digitalowe nagrodzone w IAB MIXX Awards 2023 pokazują, jak bardzo dziś...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764