logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Portal Benchmark.pl trafia do Wirtualnej Polski

  PR 15.09.2022, przeczytano 354 razy
ilustracja
Joanna Pawlak, wiceprezes Wirtualnej Polski Holding S.A.

Wirtualna Polska Media S.A. nabyła 100% udziałów spółki Benchmark.pl. To jeden z czołowych portali internetowych o tematyce komputerowej, nowych technologii, gier video oraz sprzętu elektronicznego. Kwota transakcji wyniosła 14,1 mln złotych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/portal-benchmark.pl-trafia-do-wirtualnej-polski,397226,artykul.html

Treści portalu Benchmark.pl docierają każdego miesiąca do 3 mln Polaków. Są to głównie recenzje, testy i teksty opiniotwórcze. Akwizycja umacnia Wirtualną Polskę na rynku wydawców internetowych, w szczególności na pozycji niekwestionowanego lidera
w kategorii serwisów technologicznych.

– Cieszę się, że Wirtualna Polska Holding z sukcesami kupuje nie tylko serwisy e-commerce, ale też te w obszarze mediów. Benchmark.pl to ważny na polskim rynku portal, który zapewni użytkownikom WP ciekawy i unikatowy content. Transakcja pozwoli też na otwarcie nowych możliwości przychodowych, spółki rozpoczęły już pracę nad wspólną ofertą reklamową dla klientów – mówi Joanna Pawlak, wiceprezes Wirtualnej Polski Holding S.A.

– Benchmark jest piątym serwisem technologicznym w naszym portfolio. Nie tylko wzbogaca tematycznie publikowane przez nas treści, ale pozwoli zwiększyć przewagę nad konkurencją w tym obszarze. Z Benchmarkiem nasz zasięg może być niemal dwukrotnie wyższy niż kolejnego z konkurentów. Chcemy nadal współpracować z całym zespołem, który od lat tworzy serwis zapewniając mu wysokiej jakości treści. Nasza redakcja technologiczna będzie najliczniejsza w Polsce – mówi Marcin Bartnicki, zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski.

Według badania Mediapanel Wirtualna Polska pozostaje liderem w kategorii nauka i technologia. W sierpniu 2022 roku serwisy technologiczne Wirtualnej Polski: WP Tech, dobreprogramy, Komórkomanię i Gadżetomanię odwiedziło 7,5 mln realnych użytkowników.

Wirtualna Polska kupuje udziały w portalu od Komputronik S.A., spółki będącej jednym z największych dostawców sprzętu elektronicznego w Polsce oraz od osoby fizycznej, założyciela Benchmark.pl. Na kwotę transakcji w wysokości 14,1 mln zł składa się wartość przedsiębiorstwa Benchmark w wysokości 12 mln zł oraz 2,1 mln zł środków pieniężnych w spółce.

- Koniunktura rynkowa i ciągły rozwój technologii sprawiają, że zapotrzebowanie na rzetelne, jakościowe i najświeższe informacje  z obszaru technologii jest ogromne. Jestem przekonany, że dzięki tej transakcji przed portalem i członkami zespołu otwierają się nowe perspektywy dalszego rozwoju. Współpraca Komputronik z Benchmark będzie kontynuowana. Od lat współpracujemy też z Wirtualną Polską, więc  zakładam, że dzięki tej transakcji i wzajemnym relacjom będziemy mogli wspólnie wykreować jeszcze wiele innowacyjnych rozwiązań. W Komputronik skupiamy się obecnie na strategicznych celach biznesowych, które powiązane są z dostarczaniem klientom sprzętów i technologii oraz zapewnianiem wachlarza komplementarnych usług, spółkę mediową natomiast powierzamy w ręce najlepszych specjalistów – mówi Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Grupy Komputronik.

W roku finansowym 2021/2022 zakończonym w marcu 2022 Benchmark.pl odnotował prawie 4,7 mln zł przychodów i 1,9 mln zł EBITDA.

Źródło: Wirtualna Polska Holding S.A.

www.wp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Polscy konsumenci coraz chętniej korzystają z serwisów streamingowych, a szczególny wzrost popularności, jeśli chodzi o średnią liczbę subskrypcji do platform wideo, widać wśród oglądających w wieku 25-34 lata. W przeliczeniu na osobę Polacy posiadają abonament do średnio ponad dwóch serwisów umożliwiających streaming treści wideo –...
Nowa, urodzinowa sekcja w serwisie Dobreprogramy.pl
Serwis dobreprogramy.pl obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Redakcja  przygotowała specjalną sekcję, w której publikuje treści przenoszące użytkowników w przeszłość. Pokazuje też zmiany, jakie przez ostatnie dwie dekady zaszły na rynku technologii. Z okazji jubileuszu przygotowano też konkurs dla użytkowników.
W Polsat Box oraz w serwisie Polsat Box Go pojawiły się kolejne nowości – cztery nowe kanały w jakości 4K: Love Nature 4K, MyZen TV 4K, Museum TV 4K i Travelxp 4K. W Polsat Box stacje są dostępne dla użytkowników dekoderów 4K od najniższych pakietów (S/Wygodnego), w każdej z trzech technologii: satelitarnej, kablowej IPTV i internetowej OTT z...
Be Healthy Magazine – miesięcznik premium WP Abczdrowie
Redakcja WP abcZdrowie stworzyła nowy lifestylowy miesięcznik premium. Be Healthy Magazine skierowany jest do czytelników ceniących zdrowy styl życia. Pierwszy numer dotyczy picia wody, a każde kolejne wydanie poświęcone będzie i„Be healthy” znaczy tyle, co cieszyć się dobrym zdrowiem. W każdym numerze czytelnicy otrzymają porcję porad na inny temat z zakresu...
Radio Złote Przeboje rozwija swoją podcastową ofertę. Już jutro - w czwartek, 1 grudnia 2022 r. na zloteprzeboje.pl, platformach streamingowych oraz na oficjalnym kanale Radia Złote Przeboje na platformie YouTube pojawi się pierwszy odcinek nowej serii „Lekko, czyli czas na zmiany”, na którą złożą się rozmowy z ekspertami...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764