logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Portale i wydarzenia Grupy PTWP umacniają się na rynku zdrowia

  PR 17.03.2024, przeczytano 545 razy
ilustracja

Segment zdrowia umacnia się w Grupie PTWP, czego dowodem jest rosnąca popularność i ranga organizowanych wydarzeń. IX Kongres Wyzwań Zdrowotnych zgromadził kluczowych przedstawicieli świata medycyny, administracji państwowej, samorządowej oraz organizacji pozarządowych. Łącznie odbyło się ponad 50 sesji i debat, w których uczestniczyło ponad 300 ekspertów, natomiast w całym wydarzeniu wzięło udział 3800 gości, w tym 2400 osób stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Za organizację wydarzenia odpowiadał należący do grupy mediowej PTWP portal rynekzdrowia.pl. Po zakończeniu Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Grupa PTWP koncentruje się na organizacji 16. edycji największej imprezy biznesowej Europy Centralnej – Europejskiego Kongresu Gospodarczego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/portale-i-wydarzenia-grupy-ptwp-umacniaja-sie-na-rynku-zdrowia,403498,artykul.html

– Podsumowując skalę Kongresu Wyzwań Zdrowotnych oraz wartość merytoryczną prowadzonych dyskusji widzimy, jak bardzo potrzebna jest organizacja tego rodzaju inicjatyw. Odwiedzili nas absolutnie kluczowi przedstawiciele ochrony zdrowia, którzy mają realny wpływ na działanie całego sektora. Świadczy to również o randze wydarzenia, jaką udało nam się zbudować przez ostatnie lata. Liczę, że poruszone tematy będą podejmowane w przyszłości i wspólnie przysłużymy się poprawie funkcjonowania ochrony zdrowia w naszym kraju – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

7 i 8 marca Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stało się areną interdyscyplinarnej dyskusji o najważniejszych zagadnieniach dla systemu opieki zdrowotnej. Program Kongresu Wyzwań Zdrowotnych podzielono na siedem głównych bloków tematycznych: funkcjonowanie systemu, leczenie w wybranych jednostkach chorobowych, system oczami medyków, zdrowie publiczne, e-zdrowie i innowacje, rynek farmaceutyczny oraz ubezpieczenia. W trakcie Kongresu odbyły się liczne panele i dyskusje, dotyczące między innymi zdrowia publicznego w perspektywie najbliższych lat, epidemii choroby otyłości, organizacji systemu onkologicznego oraz leczenia kardiologicznego. Tegoroczny kongres otworzyła dyskusja pt. "Liderzy zmian. To oni budują przyszłość ochrony zdrowia w Polsce". Eksperci rozmawiali m.in. o tym, kto naprawdę zarządza ochroną zdrowia i jak zbudować stabilny system zdrowotny. W panelu otwierającym wydarzenie wzięła udział minister zdrowia Izabela Leszczyna.

Ponadto, w trakcie wydarzenia, przyznano wyróżnienia w konkursie Start-Up-Med dla autorów innowacyjnych projektów medycznych. Ogłoszono również wyniki siódmej edycji konkursu "Zdrowy Samorząd", promującego działania prozdrowotne na poziomie lokalnym, a także wyróżniono najbardziej wpływowe i skuteczne kobiety w ochronie zdrowia.

Kongres Wyzwań Zdrowotnych był miejscem wymiany doświadczeń dla ekspertów branżowych. Partnerami i sponsorami wydarzenia były między innymi największe firmy sektora medycznego, jak: Adamed, AstraZeneca, Bayer, Gedeon Richter, GSK, Novartis, Polpharma, MSD, Neuca, Novartis, Novo Nordisk, Roche, Sandoz, Sanofi, Vertex.

Za wydarzenie odpowiadała redakcja portalu rynekzdrowia.pl, wchodząca w skład Grupy PTWP. Serwis w lutym br. został odwiedzony przez 4,7 mln unikalnych użytkowników (wg Google Analytics), natomiast w 2023 r. był najczęściej cytowanym portalem w swojej kategorii według raportu IMM. Portale segmentu zdrowia (także infordent24.pl i rynekseniora.pl) stanowią istotny element rozwoju grupy mediowej PTWP.

– Budując własną grupę mediową, dążymy do tego, aby nasze portale były numerem jeden w każdej ze swoich kategorii. Sztandarowym przykładem jest rynekzdrowia.pl, który stał się czołowym medium w sektorze medycznym. Dysponując świetnym zespołem dziennikarzy, którzy są ekspertami w swojej tematyce, możemy budować wartościowe wydarzenia takie jak Kongres Wyzwań Zdrowotnych czy Forum Rynku Zdrowia. Co więcej, zarządzanie obiektami, takimi jak Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, pozwala w pełni wykorzystać nasz potencjał biznesowy. Teraz koncentrujemy się na kolejnych wydarzeniach na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – podsumował prezes Grupy PTWP.

7-9 maja 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się największa impreza biznesowa Europy Centralnej – Europejski Kongres Gospodarczy. Już teraz ruszyła rejestracja na wydarzenie.

Grupa PTWP jest coraz bliżej przeniesienia spółki PTWP SA na regulowany rynek GPW. W styczniu tego roku spółka złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu w związku z ubieganiem się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym.

Źródło: PTWP SA

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Wyborcza” powołała zespół ds. wzrostu
Od czerwca br. w strukturach spółki Wyborcza działa zespół ds. wzrostu – multidyscyplinarna grupa, która zajmuje się projektami związanymi z rozwojem treści cyfrowych wszystkich serwisów „Wyborczej”. To kolejny, ważny krok na ścieżce transformacji cyfrowej tytułu. Zespół ds. wzrostu odpowiada za projekty dotyczące treści, które są strategicznie ważne dla rozwoju i...
RMF FM z największym zaufaniem Polaków wg Reutersa
Radio RMF FM po raz 7. z rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
Multikino Ursynów zamyka się w sierpniu
Warszawiacy mają ostatnią szansę, by cieszyć się najnowszymi hitami filmowymi oraz wyjątkowymi projektami specjalnymi w Multikinie Ursynów. Multipleks zakończy działalność 18 sierpnia tego roku, ale nie odchodzi bez echa – w ostatni weekend swojej działalności obiecuje niezapomniane atrakcje dla kinomanów.
Niebiesko wszędzie: kampania towarzysząca debiutowi platformy Max
Max zadebiutował w Polsce 11 czerwca. Platforma oferuje dostęp do najbardziej jakościowych treści globalnych marek takich jak: HBO, DC czy Warner Bros. i najlepszych produkcji lokalnych, a także daje możliwość śledzenia wydarzeń sportowych, w tym wszystkich transmisji ze zbliżających się Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Start serwisu Max był największym wydarzeniem branży...
Sport.pl z projektem premium na Euro 2024
Z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej redakcja Sport.pl rozpoczęła nowy projekt dla kibiców zainteresowanych jakościowymi treściami sportowymi – Magazyn.Sport.pl na Euro. Na autorskiej stronie będzie można znaleźć pogłębione teksty eksperckie ukazujące ciekawe tematy związane z piłką nożną i historyczne oraz zaskakujące case studies. Dodatkowo, z okazji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764