logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Portfolio: Biuro Mattel projektu Bit Creative

  PR 10.03.2024, przeczytano 524 razy
ilustracjastrzałka

Zlokalizowana w sercu Warszawskiego Obszaru Biznesowego, na 34 piętrze Skylinera polska siedziba firmy Mattel to 650 mkw przenoszących wszystkich do magicznego świata producenta najbardziej popularnych zabawek dla dzieci. Barbie, Fisher Price, Hot Wheels czy Matchbox to kultowe już produkty, które stały się też istotnym, choć nie dominującym, elementem aranżacji wnętrz.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/portfolio%3A-biuro-mattel-projektu-bit-creative,403398,artykul.html

Głównym z założeń towarzyszących nam przy opracowywaniu koncepcji dla biura Mattel w Warszawie, było stworzenia wielobarwnego wnętrza oddającego ducha dobrze znanych nam wszystkim produktów tworzonych przez markę – mówi arch. Barnaba Grzelecki. - Jednocześnie zależało nam na wykreowaniu wnętrza, które w efekcie końcowym nie będzie przytłaczało pracowników ilością barw i nasileniem kontrastów. Między innymi z tego powodu zdecydowaliśmy się na wizualne zróżnicowanie przestrzeni w zależności od pełnionej funkcji – dodaje architekt.

Stąd sale spotkań nasycone zostały kolorami oraz motywami brandowymi z portfolio Inwestora, zaś otwarte przestrzenie wspólne oraz przestrzenie stricte do pracy wyciszone poprzez użycie ograniczonej palety barw (szarości oraz bieli) i zastosowanie jedynie delikatnych akcentów w głównym, czerwonym kolorze z brandbooka firmy.

Wnętrze biura Mattel z perspektywy komunikacji czy open space może wydawać się dość spokojne i stonowane. Jednak pogrupowane ze względu na swój gabaryt sale spotkań wewnątrz tętnią kolorami – podkreśla arch. Jakub Bubel.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

W biurze znajdziemy sale spotkań o mocno zróżnicowanej wielkości, pomieszczenia do kolaboracji, dużą funkcjonalną kuchnię oraz przestrzenie do pracy typu open space i wydzielone pomieszczenia biurowe. Strefa recepcji wraz z poczekalnią jest elementem wpisującym się w całościowy charakter wnętrza. Perforowane sufity, malowany strop, ciepłe drewno czy kolory takie jak biel, szarość i czerwień znajdziemy również w dalszej części biura. Punktem, który z kolei zapowiada twist w designie wnętrza jest kanapa w formie bus’a Barbie.

Dwie główne i największe sale konferencyjne reprezentują najbardziej rozpoznawalne marki, czyli Barbie oraz Fisher Price. Ponieważ sale mogą być ze sobą połączone, nawiązują do siebie estetycznie, jednocześnie będąc swoim lustrzanym odbiciem. Mniejsze czteroosobowe sale to pomieszczenia spod znaku Hot Wheels oraz Matchbox - w tym przypadku również są one wizualnie do siebie zbliżone. Na ścianach znajdują się grafiki przygotowane przez Inwestora oraz lacobel do pisania. W obydwu salach nietuzinkowym rozwiązaniem są stoły, których podstawą są fragmenty silnika samochodowego, oraz zmodyfikowane fotele konferencyjne powstałe z oryginalnych foteli samochodowych. Trzecią grupą stanowią nieduże salki przeznaczone głównie do kameralnych spotkań. Wspólną cechą tych pomieszczeń jest sposób oraz umiejscowienie konkretnego wykończenia. Każda z nich ma jednak również wyróżniający się element charakterystyczny dla danego brand’u, na przykład planszę do gry w scrabble w formie stolika, czy ścianę z klocków Megabloks. W każdym z tych pomieszczeń na suficie oraz ścianach znajdziemy niezwykle żywe kolory z kolorystyki poszczególnych produktów, podkreślając charakter marki, którą reprezentuje.

Z kolei przestrzenie pracownicze w strefie open space utrzymane są w kolorystyce biało-szarej z elementami w kolorze czerwonym. Sufit w tych częściach jest elementem wspólnym dla całości aranżacji, jednak nad biurkami wiszą filcowe lampy o dużej średnicy. Ściany ozdabiają dekoracyjne panele obite tkaniną w dwóch kolorach. O wiele odważniej urządzone są zaś pomieszczenia socjalne oraz strefa kolaboracji połączona z chillout.

W pomieszczeniu socjalnym chcieliśmy dodać kilka elementów wykończenia, które nadadzą kuchni wydźwięku retro. Stąd też w zabudowie kuchennej znajdziemy ryflowane fronty czy blat z jasnego lastryko, a na ścianie neon. Pod sufitem zaprojektowaliśmy stalowe kwietniki z siatką cięto-ciągnioną, gdzie w doniczkach rosną żywe rośliny – opowiada arch. Zuzanna Wojda.

Niewątpliwą zaletą tego pomieszczenia jest również jego lokalizacja na planie piętra z narożnika 34. Dzięki temu w przerwie na kawę można podziwiać panoramę Warszawy i okolicy. Z tego też względu w kuchni zaplanowano zróżnicowane miejsca do siedzenia- od foteli, przez krzesła i kanapę, po hokery przy blacie barowym bezpośrednio przy elewacji.

Strefa kolaboracji połączona ze strefą chillout natomiast to część biura o zróżnicowanej funkcji. Służy nie tylko jako przestrzeń do kolaboracji, ale również do wypoczynku organizacji większych spotkań wewnętrznych. W tym pomieszczeniu umieszczono wygodne meble, takie jak modułowa sofa, fotele czy huśtawki mocowane do stropu, a także wysokie fotele z niewielkim, wygodnym blatem do pracy na laptopie.

I choć umieszczenie tak dużej liczby funkcji na stosunkowo niewielkiej powierzchni było sporym wyzywaniem przy przygotowywaniu projektu układu przestrzennego, jak widać architekci z BIT CREATIVE sprostali mu stu procentach, tworząc przestrzeń godną architektonicznego Oscara.

Źródło: BIT CREATIVE

www.bitcreative.info

Dodatkowe informacje:

Inwestor: Mattel Poland Sp. z o.o.
Lokalizacja: Skyliner 1, ul. Prosta 67, Warszawa
Projekt: BIT CREATIVE w składzie: arch. Barnaba Grzelecki, arch. Jakub Bubel, arch. Agata Krykwińska, arch. Joanna Zaorska, arch. Zuzanna Wojda
Zdjęcia: Fotomohito

Pracownia projektowa BIT CREATIVE specjalizuje się w planowaniu przestrzeni i aranżacji wnętrz dla klientów korporacyjnych. Oferuje szeroki zakres usług związanych z relokacją, a także rearanżacją siedzib firm. To zespół profesjonalnych architektów i designerów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w aranżowaniu powierzchni komercyjnych. Pracownia została założona przez Barnabę Grzeleckiego w 2017 roku.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Bossa Nova Events dla Tectum Group
17 maja 2024 roku Tectum Group, ekspert w usługach dekarskich na polskim rynku, zorganizował wydarzenie celebrujące 20-lecie swojej działalności w Polsce oraz inaugurujące nową siedzibę firmy. Realizację eventu powierzono agencji Bossa Nova Events, należącej do grupy Creative Brand Stories.
PIAP uczestniczy w spotkaniu EAC w Sztokholmie
Europejskie stowarzyszenia jednoczą się, aby rozwijać branżę produktów promocyjnych. W dniach 23-24 maja 2024 roku w Sztokholmie w Szwecji Polska Izba Artykułów Promocyjnych (PIAP) uczestniczyła jako słuchacz w spotkaniu kilku europejskich stowarzyszeń i Międzynarodowego Stowarzyszenia Produktów Promocyjnych (PPAI). Podczas wydarzenia przedstawiciele dziesięciu...
Stor9 z rekordowym wzrostem przychodów w 2023 roku
Stor9 – firma dynamicznie rozwijająca się w obszarach produkcji contentu oraz influencer marketingu – osiągnęła wzrost przychodów i zysku netto w 2023 roku. Przychody Stor9 wyniosły 23,9 mln zł, co oznacza 73-procentowy wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. Zysk netto w tym okresie zwiększył się o 233% osiągając poziom 457 tys. zł.
mBank nowym klientem Altavia Kamikaze + K2
Altavia Kamikaze + K2 wygrywa przetarg mBanku i rozpoczyna obsługę marki w obszarze social mediów.
Kawy Nescafé w nowych opakowaniach
NESCAFÉ, pierwsza kawa rozpuszczalna, której początki sięgają 1938 roku, prezentuje swoją nową odsłonę. Marka zmienia identyfikację wizualną, którą można już zobaczyć m.in. na półkach sklepowych. 
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764