logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Portfolio: Brandglow dla Ministerstwa Cyfryzacji

  PR 17.10.2018, przeczytano 470 razy
ilustracjastrzałka

„e-Zamówienia, elektroniczne zamówienia publiczne” to program realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej, mający na celu usprawnienie i przyspieszenie procedur związanych z zamówieniami publicznymi. W ramach programu powstanie szereg udogodnień, które z jednej strony pomogą oferentom na prezentację ich ofert z drugiej - instytucjom nadzorującym, pozwolą na pełną kontrolę nad przebiegiem procesu zamówień publicznych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/brandglow-dla-ministerstwa-cyfryzacji,379789,artykul.html

ilustracjastrzałka

Na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji oraz Urzędu Zamówień Publicznych w Studio Brandglow (projektant znaku: Marcin Gajos) powstał znak dla programu "e-Zamówienia" wraz z księgą znaku zawierającą niezbędne reguły do poprawnego jego stosowania.

ilustracjastrzałka

Znak z założenia miał być prosty i w miarę łatwy w odbiorze. Koncepcja znaku bazowała na połączeniu wizerunku kilku elementów:

  • litery "e", która pojawia się zarówno w wariancie polskim jak i angielskim nazwy programu;
  • komputera (w tym przypadku, przenośnego), by zaakcentować "cyfrowość" programu;
  • pióra i/lub "rzutki", symbolizujących trafność ("rzutka" - trafienie w "10") złożonej oferty, zarówno względem adresata oferty jak i oferenta ("pióro" - podpis, zawarcie umowy).

ilustracjastrzałka

Kolorytyka znaku również nie jest przypadkowa i nawiązuje do kolorów wykorzystywanych na stronach internetowych Ministerstwa Cyfryzacji i Urzędu Zamówień Publicznych.

Niezbędne reguły dotyczące stosowania znaku programu zostały ujęte w opracowanej dla znaku księdze.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Opracowane wizualizacje przedstawiają przykładowe stosowanie znaku.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Źródło: Brandglow

www.brandglow.pl


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Brandglow

(Brandglow )

Brandglow o sobie:

Jesteśmy studiem brandingowym.

Analiza marki, strategia, identyfikacja wizualna firmy, projektowanie logo, projektowanie materiałów drukowanych, zgodnych z koncepcją wizerunkową firmy, dostarczanie aplikacji multimedialnych czy tworzenie stron internetowych to nasza domena.

Elastycznie dobieramy i projektujemy narzędzia do sytuacji rynkowej tak, aby wspomagać Państwa w działaniach marketingowych i by te odnosiły zamierzony skutek, a Wasza marka była dobrze postrzegana i rozpoznawalna.

Skupiamy uwagę na Państwa marce.

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Brawo! Świetna robota.

avatar użytkownika
,

Ładny pomysł na logo, który mógłby "podpowiedzieć" dalsze rozwiązania w ramach systemu. Na razie nie widzimy aby tak się działo, logo jest po prostu "przykładane do kartki", a jedyny obiekt na którym tego typu relacja zaczyna się budować (skosy w nagłówkach) to księga znaku - czyli materiał do użytku wewnętrznego. Ale może nie pokazano tu po prostu szerszej palety zastosowań znaku.  

avatar użytkownika
,

Założenie co do samego znaku było takie, by komunikacja na nim mogła być budowana dość elastycznie. Słusznie zauważyli Państwo zastosowanie skosów w księdze - to delikatne wskazanie "dalszych kroków". W ramach zlecenia zostaliśmy poproszeni o opracowanie tylko znaku wraz z księgą. I jak opisaliśmy, wizualizacje pokazują tak na prawdę tylko przykładowe zastosowanie znaku. Zatem opracowanie pozostałych elementów wizerunku pozostaje już w kwestii budowanej ewentualnie identyfikacji wizualnej.   

avatar użytkownika
,

@majaluki
Dziękujemy :)
  

avatar użytkownika
,

Szkoda że dalsze etapy tworzenia CI nie zostaną w Waszych rękach. A może jednak...?  

avatar użytkownika
,

Niestety, tego nie wiemy. Z założenia "e- Zamówienia" mają być platformą internetową i zapewne właśnie na tym obszarze dalsze działania wizerunkowe będą realizowane. Oczywiście, pozostajemy otwarci na ewentualną współpracę w zakresie identyfikacji wizualnej :)  

Najnowsze w tym dziale

Reprograf: Efi i Perfecta - Premiery na Remadays 2019
Reprograf odlicza już dni do targów RemaDays. Zapraszamy: hala F, stoisko N7.
Tomasz Bogdanowicz otworzył agencję marketingu sprzedażowego „Shopper Link”
Na polskim rynku pojawiała się nowa agencja świadcząca kompleksowe usługi w zakresie komunikacji marketingowej - Shopper Link. Jej wyróżnikiem jest stawianie na równi wizerunkowego wymiaru budowania marki, jak i aspektu sprzedażowego. Założycielem jest Tomasz Bogdanowicz, który przez ostatnich 6 lat był związany z Walk, gdzie m.in. pełnił obowiązki Managing...
Agencja interaktywna Mint Media rozpoczęła współpracę z firmą Mattel, jednym z największych na świecie producentów zabawek. Agencja odpowiadała za przeprowadzenie kampanii promującej grę UNO w serwisie TikTok i na Instagramie.
Nowa kampania TV marki Sanytol
W poniedziałek 14 stycznia wystartowała nowa kampania wideo promująca uniwersalny środek czyszczący i dezynfekujący marki Sanytol. Media w kampanii zaplanował i zakupił dom mediowy Havas Media.
Osiem nowych agencji dołączyło do IPRN
The International Public Relations Network (IPRN), organizacja zrzeszająca niezależne agencje public relations, obecna w ponad 40 krajach, ogłosiła w tym tygodniu zwiększenie swojego globalnego zasięgu. Dołączyło do niej ośmiu nowych członków z różnych krajów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia
© 1997-2019 ICOS
Wszystkie prawa zastrzeżone