logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Portfolio: For all Skin Life-Changers: Wavemaker dla marki La Roche-Posay

  PR 15.02.2024, przeczytano 850 razy
ilustracjastrzałka

L’Oréal Polska wystartował z silną kampanią digitalowo-influencerską dla marki La Roche-Posay, pod hasłem „For all Skin Life-Changers: Lepsze życie we własnej skórze”. Jest to pierwsza multibrandowa kampania marki La Roche-Posay w Polsce. Uzupełnieniem działań digital będzie niestandardowy mural przygotowany na jednym z budynków warszawskiej Politechniki, zaprojektowany przez Anię Augustynowicz, artystkę znaną w mediach społecznościowych jako @augustynkaa. Media na potrzeby kampanii planuje i kupuje Wavemaker (agencja mediowa GroupM). Działania potrwają do końca lutego. Za warstwę kreatywną odpowiada agencja McCann, za obszar influencerski agencje 2 koma7 i LoveBrands.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/portfolio%3A-for-all-skin-life-changers%3A-wavemaker-dla-marki-la-roche-posay,403132,artykul.html

Polska kampania jest częścią globalnej inicjatywy „For all Skin Life-Changers”, skierowanej do osób z problemami skórnymi na całym świecie. By jak najlepiej docierać do społecznej świadomości, marka La Roche-Posay oddaje w niej głos swoim konsumentom. Bohaterowie kampanii to osoby, które zmagają się (lub zmagały) z problemami skórnymi - opowiadają o tym, chcąc przełamać tabu i zachęcić innych do dzielenia się swoimi historiami, by poczuć się pewniej we własnej skórze. Odpowiedzią na ich problemy są produkty marki La Roche-Posay tzw. „skin life-changery”.

ilustracjastrzałka

W Polsce szeregi inicjatywy Skin Life-Changers zasilili między innymi: Filip Szyc @filipszyc, Martyna Grzenkowicz @peachee.me, Olga Legosz @nomadmum81, Ola Lamczyk @olaxxys, Wiktoria Jasuwienas @jasuwienas.w. , czy Ania Augustynowicz @augustynkaa. Każdy bohater tej kampanii to zupełnie inna historia. Przykładowo Olga Legosz, przedsiębiorczyni i aktywistka społeczna, opowiedziała historię swojej córki Tosi, zmagającej się z AZS (atopowym zapaleniem skóry). Pokazuje, że dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóry można dosłownie „przywrócić dzieciństwo”, skradzione przez dyskomfort i nieustanne swędzenie skóry, polepszając tym samym jakość życia i pozwalając skupić się na tym, co w życiu dzieci najważniejsze – rozwoju i poznawaniu świata. https://www.youtube.com/watch?v=fMzclWWs4t4

W kampanii biorą udział nie tylko osoby dotknięte problemami skórnymi, ale także dermatolodzy. W gronie ekspertów, którzy dołączyli do grona Skin Life-Changerów są znani polscy specjaliści: prof. dr. hab. n. med. Barbara Zegarska - uznana specjalistka z zakresu dermatologii, wenerologii i alergologii z ponad 40-letnim doświadczeniem oraz dr n. med. Anna Jędrowiak, specjalistka dermatologii i certyfikowany lekarz American Academy of Aesthetic Medicine, która specjalizuje się w dermatoskopii, trichoskopii, leczeniu trądziku i zabiegach medycyny estetycznej.

Poza pacjentami i dermatologami, bohaterami kampanii (a więc tytułowymi Skin Life-Changerami) są również produkty La Roche-Posay, gamy: Lipikar (produkty dla skóry suchej, wrażliwej, swędzącej i skłonnej do atopii), Cicaplast (silnie regenerujący, multifunkcyjny balsam kojący do twarzy i ciała) oraz Effaclar (skuteczne rozwiązanie dla skóry skłonnej do trądziku i z niedoskonałościami) - które pomagają pacjentom wygrywać walkę z problemami skórnym.

Kampania „For all Skin Life-Changers: Lepsze życie we własnej skórze” potrwa do końca lutego. Obejmuje przede wszystkim digital, w tym kanały takie jak: Facebook, Instagram TikTok czy Youtube, jak również VOD TVN Player.

ilustracjastrzałka

Uzupełnieniem działań digital będzie niestandardowy mural przygotowany na jednym z budynków warszawskiej Politechniki. Projekt muralu został przygotowany przez jedną ze Skin Life-Changers, wspomnianą wcześniej Anię Augustynowicz, artystkę znaną w mediach społecznościowych jako @augustynkaa. Mural przedstawia bohaterów kampanii, Skin Life-Changerów: Olę, Adę, Michała, Filipa, Martynę i Wiktorię. Jego celem jest budowanie poczucia społeczności (grupy ludzi), która dzieli się swoimi historiami z innymi, żeby ich zainspirować, wesprzeć, pokazać, że w walce z problemami skóry nie są sami – stąd autentyczne postaci bohaterów akcji na muralu, podpisane imieniem i hasło „dołącz do nas!”, jako zachęta by stać się częścią community Skin Life-Changerów.

Media na potrzeby kampanii zaplanował i zakupił dom mediowy Wavemaker. Za warstwę kreatywną odpowiada agencja McCann, za obszar influencerski agencje 2koma7 i LoveBrands.

Wavemaker współpracuje z L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie od początku 2023 roku, po wygraniu kilkuetapowego przetargu na całościową obsługę budżetu tego marketera. Współpraca obejmuje 4 rynki: Polskę, Łotwę, Litwę i Estonię.

Źródło: Wavemaker

Dodatkowe informacje:

O Wavemaker:
Wavemaker jest jedną z największych polskich agencji mediowych. Należymy do globalnej sieci obejmującej 90 rynków i zatrudniającej ponad 7 tys. pracowników. Wnikliwie analizujemy procesy podejmowania decyzji konsumenckich po to, by skutecznie na nie wpływać poprzez media, treści i technologie. Sposób naszej pracy wyraża idea “pozytywnej prowokacji” zakładająca odwagę w poszukiwaniu źródeł wzrostu dla naszych klientów. Jesteśmy częścią GroupM – platformy technologicznej i negocjacyjnej agencji mediowych WPP.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Folie magnetyczne Coala MagForce dostępne w Antalis
Antalis wprowadza na rynek Coala MagForce, folię magnetyczną nowej generacji, która zapewnia większą siłę trzymania przy jednoczesnej redukcji wagi.
21 czerwca br. Shell wystartował z akcją promocyjną, w ramach której klubowicze Shell ClubSmart mogą zaoszczędzić do 40 gr na litrze paliwa. Z oferty można skorzystać przez 7 dni w tygodniu, tankując minimum 10 l wskazanego paliwa. Promocja potrwa do 15 września 2024 r.
Sekretne zakupy zwierząt domowych w kampanii Frisco
Sklep internetowy Frisco poszerza ofertę asortymentową produktów dla zwierząt domowych. Kategoria Dla Zwierząt obejmuje teraz szeroki wybór karm i przysmaków. To odpowiedź na zapotrzebowanie klientów na kompleksowe zakupy online również dla czworonożnych członków rodziny. W nowej kampanii „Sekretne zakupy zwierząt domowych” lider...
AMS: efektywnościowe rozliczanie retargetowanych reklam wideo
Efektywnościowy model rozliczenia Cost Per View (CPV) jest już dostępny w AMS w retargetingu reklamy OOH na urządzenia mobilne i uwzględnia tylko spoty reklamowe obejrzane w całości.
Saatchi & Saatchi kampanią loterii konsumenckiej OBI
Agencja Saatchi & Saatchi (Publicis Groupe) odpowiada za koncept strategiczno-kreatywny oraz realizację materiałów kampanii promującej „Wielką Loterię w aplikacji heyOBI”. Działania obejmują telewizję, social media oraz content video.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764