logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Portfolio: Game Changer tworzy grę edukacyjną w Roblox dla Samsung

  PR 12.03.2024, przeczytano 544 razy
ilustracjastrzałka

Agencja Gamingowa Game Changer stworzyła dla Samsung pierwszą konsultowaną z nauczycielami grę edukacyjną „Stacja Galaxy – bezpieczne miejsce w sieci” na platformie gamingowej Roblox. Jest to jeden elementów programu edukacyjnego marki, którego celem jest budowanie świadomości na temat bezpieczeństwa w świecie technologii oraz kształtowanie odpowiedzialnej postawy w cyfrowym świecie wśród dzieci i dorosłych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/portfolio%3A-game-changer-tworzy-gre-edukacyjna-w-roblox-dla-samsung,403417,artykul.html

„Stacja Galaxy – bezpieczne miejsce w sieci” to gra edukacyjna skierowana do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Gra powstał na najpopularniejszej platformie gamingowej – Roblox, której prawie ¼ użytkowników stanowi dzieci do 9 r.ż., a dostępne treści dostosowane są do klasyfikacji wiekowej PEGI 7. Podczas rozgrywki najmłodsi mają okazję zapoznać się z zagrożeniami czyhającymi w cyberprzestrzeni: uczą się, jak je identyfikować i odpowiednio na nie reagować. Angażująca zabawa pozwala w łatwy sposób wytłumaczyć dzieciom trudniejsze pojęcia związane z cyberbezpieczeństwem i zwrócić ich uwagę na temat zagrożeń, jakie napotkać mogą podczas codziennego korzystania z internetu.

Doskonale rozumiemy wyzwania, jakie wiążą się z obecnością najmłodszych w cyfrowym świecie. Dlatego zależy nam, żeby wyposażyć ich w wiedzę i narzędzia, dzięki którym będą się po nim poruszać bezpiecznie i odpowiedzialnie. Interaktywna gra, w której mają szansę stanąć oko w oko z zagrożeniami w sieci w bezpiecznym, kontrolowanym i jednocześnie atrakcyjnym środowisku zwiększa szanse na przekazanie najmłodszym wartościowych treści.

Marta Trojanowska, Senior Marketing Manager w Samsung Electronics Polska

Podczas rozgrywki gracze będą mogli nauczyć się między innymi netykiety, czyli zasad kulturalnego i mądrego korzystania z sieci, poznają takie pojęcia jak scam, spam, czy fejk, dowiedzą się, jak tworzyć silne hasła i jak rozpoznać bezpieczne strony, czy godne zaufania aplikacje. W cyberprzygodach będą im towarzyszyły postaci Netki i Webera oraz kapitana Knoxa, które służą fachową pomocą z zakresu bezpieczeństwa. Zdobytą wiedzę utrwalać będą podczas minigier poświęconych poszczególnym cyberzagrożeniom.

Gaming to jeden z najlepszych touchpointów pozwalający dotrzeć markom do najmłodszych generacji. Korzystając z tej wiedzy oraz fenomenu platformy ROBLOX (według badania mediapanel.pl miesięcznie w Polsce platformę odwiedza 4.5 MLN graczy) stworzyliśmy grę, która dzięki zastosowanym rozwiązaniom pozwala uczyć najmłodszych poprzez zabawę i gamifikację. Stacja Galaxy znajduje się w naturalnym, cyfrowym środowisku młodzieży i o zagrożeniach tego miejsca konsekwentnie opowiada. Ten projekt to pierwsza w Polsce gra w Robloxie, w której zostało zaimplementowane pełne udźwiękowienie łącznie z głosami lektorów. To największy i najbardziej zaawansowany projekt naszej agencji.

Aleksander Gręziak, Head of Gaming & Esports w Game Changer

Specjalnie dla nauczycieli i opiekunów powstała dydaktyczna wersja gry, która pozwala na wykorzystanie jej podczas zabawy w domu lub podczas zajęć lekcyjnych. Tryb dostępny będzie dla szkół biorących udział w projekcie oraz dla zainteresowanych rodziców na stronie stacjagalaxy.pl wraz ze skryptem opisującym przebieg zajęć z wykorzystaniem gry. Na zainteresowanych czeka również specjalnie przygotowany skrypt, tłumaczący rodzicom i nauczycielom czym jest Roblox, jak z niego korzystać oraz w jaki sposób wdrożyć kontrolę rodzicielską.

Chcemy pokazać rodzicom i nauczycielom, że środowisko najpopularniejszej gry w naszym kraju to miejsce, które jest łatwo dostępne również dla nich. Miejsce, które mogą kontrolować, dbając o bezpieczeństwo dzieci

Aleksander Gręziak, Head of Gaming & Esports w Game Changer

Działania związane ze „Stacją Galaxy – bezpieczne miejsce w sieci” będą realizowane przez cały 2024 rok. Autorem i pomysłodawcą gry jest Game Changer, agencja wielokrotnie nagradzana za działania w metaversie w tym m.in. za Miasto ING, która na swoim koncie ma między innymi takie statuetki za projekty gamingowe jak Effie, KTR, Mixx Awards.

Źródło: Group One

groupone.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Magnum inspiruje przyjemnością
Magnum i Żabka otwierają Polaków na doznawanie przyjemności, szukając optymistycznej strony naszej codzienności i zmieniając polskie przysłowia na pozytywnie brzmiące - bo przyjemność pomaga spojrzeć na świat w pozytywnym świetle.
Bycie sobą w kampanii dentsu z okazji Pride Month
Z okazji Pride Month, dentsu Polska wraz z Klientami i Partnerami startuje z kampanią "dentsu & friends”. Zabierając wspólny głos pod hasłem „Bycie sobą nigdy nie będzie przereklamowane”. Inicjatywa ma na celu promowanie różnorodności i wsparcie społeczności LGBTQIA+ w wymiarze sojuszniczym. Partnerami kampanii są Mastercard, Gazeta Wyborcza,...
Obiektyw Voigtlander Nokton 75 mm f/1,5 do Canon RF
Voigtlander Nokton 75 mm f/1,5 to wysokiej klasy manualny obiektyw, którego domeną jest fotografia portretowa i reportażowa. Wysoką jakość oraz niepowtarzalny charakter obrazowania docenią wszyscy fotografowie i filmowcy poszukujący jasnego, krótkiego teleobiektywu, który poza kompletem soczewek zaoferuje im także swoją duszę. Obiektyw zoptymalizowany do...
Marka Oxford rusza z akcją „Ambasadorzy Oxford” w ramach której zaprosi 200 mikroinfluencerów do prezentacji swoich nowych produktów szkolnych. Projekt przygotowała agencja On Board Think Kong.
Niantic Studio stawia na rzeczywistość rozszerzoną
Podczas targów Augmented World Expo firma Niantic zaprezentował nową, bezpłatną internetową platformę wizualną, Niantic Studio, która umożliwia programistom, twórcom i markom szybkie tworzenie w pełni immersyjnych doświadczeń XR, wykorzystując wszechobecny dostęp do sieci na praktycznie każdym urządzeniu. Firma Niantic udostępniła...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764