logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Portfolio: Kampania Dan Cake: Obiad podaje się na nowo

  PR 15.05.2024, przeczytano 323 razy
ilustracjastrzałka

Wystartowała kampania produktów grillowych Dan Cake. W tegorocznej odsłonie marka przekonuje odbiorców, że dania grillowe doskonale sprawdzają się jako pomysł na obiad przygotowywany dla rodziny i przyjaciół - nie tylko w plenerze, ale także w domowym zaciszu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/portfolio%3A-kampania-dan-cake%3A-obiad-podaje-sie-na-nowo,404219,artykul.html

Na potrzeby kampanii został zrealizowany spot, który będzie emitowany na platformach VOD, YouTube, w mediach społecznościowych oraz z wykorzystaniem Addressable TV. Jego główny przekaz koncentruje się wokół przełamania nudy w kuchni, poprzez wprowadzenie do niej pomysłowych dań, bazujących na bułkach do hamburgerów marki Dan Cake.

 Za całościowy koncept oraz realizację kampanii odpowiada studio brandingowe Bluespace, działające w ramach agencji Bluerank.

Zależało nam na odczarowaniu konsumenckich schematów myślowych dotyczących okazji użycia bułek burgerowych i hot dogowych.Kampania wyciąga te produkty z wąskiego kontekstu spotkań grillowych czy zamówień restauracyjnych i umieszcza je nowych ramach. Wpisując się w repertuar codziennego obiadu domowego, zapewniamy całej kategorii produktowej większą dostępność w ramach map mentalnych konsumentów, co z kolei zapewnia bezpośrednie przełożenie na wzrost częstości zakupów – mówi Basia Szatanik, Brand Strategy Supervisor w Bluerank.

Bazę kampanii stanowi aktywacja konsumencka, która odbywa się pod hasłem: „Przepis na Swojaka”. Zadaniem uczestników jest wejść na stronę www.GrillujZDanCake.pl, wykonać zadanie konkursowe - czyli stworzyć przepis na burgera, będącego kwintesencją polskości i bazującego na produktach Dan Cake - oraz nadać mu wymyśloną przez siebie, autorską nazwę. Do najciekawszych przepisów z pomocą sztucznej inteligencji zostaną wygenerowane obrazy ilustrujące zaproponowane przez uczestników receptury.

– W kampanii „Obiad podaje się na nowo” stawiamy na silne i zasięgowe wsparcie mediowe całej linii produktowej bułek do hamburgerów i hot dogów. Przy okazji w tym sezonie prezentujemy odświeżoną szatę graficzną opakowań. Zarówno kontekst kampanii, jak i aspekt kreatywny odnoszą się do faktu, że to właśnie w domu konsumenci najchętniej przyrządzają burgery, a samo danie poza ogromną popularnością w restauracjach i wyspecjalizowanych burgerowniach, stało się alternatywą dla klasycznych dań obiadowych. Chcemy inspirować do wykorzystania naszych bułek w przepisach na klasyczne hamburgery i zaprosić do zabawy z wykorzystaniem ulubionych, mniej oczywistych i typowych dodatków – podkreśla Wiktor Kowalski, Head of Marketing, Dan Cake Polonia.

W konkursie do wygrania są atrakcyjne nagrody, takie jak projektor Samsung freestyle, grille elektryczne Tefal, a także sygnowane fartuchy kuchenne.

Aktywacja będzie dodatkowo wspierana przez aktywność influencerów - Michała Mirlaka (zabojczopyszne) i Dawida Jedynaka (jedynak.gotuje). W ramach wyzwania rzuconego im przez markę, będą oni ze sobą rywalizowali na najlepsze obiadowe danie z grilla, bazujące na bułkach do burgerów Dan Cake.

W szeregu działań uwzględniona została również kampania outdoorowa oraz digital indoor w galeriach handlowych. Aktywność zaplanowana jest na cały czerwiec w dużych i średnich miastach w Polsce, w sumie na prawie 1 000 nośników.

Zaplanowane są również działania reklamowe w aplikacjach zakupowych: Blix i Listonic.

Link do spotu: https://youtu.be/vG8NyENBQmk

Kampania potrwa od 14 maja do 14 lipca br. Regulamin i szczegółowe informacje dostępne są na stronie akcji: www.GrillujzDanCake.pl

  • Za koncept strategiczny, ideę kreatywną, spot video, key visual, działania OOH odpowiada studio brandingowe Bluespace, działające w ramach agencji Bluerank, które zrealizuje również kampanię mediową w digitalu.
  • Stworzenie strony www kampanii, komunikacja w mediach społecznościowych oraz PR i kontakt z mediami: agencja Ancymony.
  • Produkcja spotu: Key Story.
  • Produkcja sesji food: Warsaw Foods.
  • Kampania outdoorowa: AMS.

Źródło: Ancymony

www.ancy.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Eksperci i naukowcy na rzecz kampanii „Zdrowie w zasięgu”
Rusza ogólnopolska kampania „Zdrowie w Zasięgu”, mająca na celu promowanie osiągnięć i potencjału nowoczesnej medycyny, wynikających z rozwoju telekomunikacji, zwłaszcza usług mobilnych. Kampania organizowana jest przez bloga „Na fali nauki” przy współpracy ekspertów i naukowców.
Samoregulacja ds. etycznej reklamy suplementów diety
Rada Reklamy wypracowała najbardziej aktualną w Polsce, kompleksową samoregulację ds. etycznej reklamy suplementów diety. Samoregulacja stała się ważną częścią Kodeksu Etyki Reklamy. Rada Reklamy jest dumna, że branża reklamowa stworzyła i wprowadziła do Kodeksu Etyki Reklamy ten dokument. Dzięki niemu Rada Reklamy zrobiła kolejny pionierski krok, aby zwiększyć...
VML z wyróżnieniem w raporcie Agencja Reklamowa Roku
Podczas uroczystej Gali Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych redakcja Media Marketing Polska przyznała nagrody dla najlepszych agencji reklamowych i domów mediowych w Polsce, w tym dla VML. 
Orion Woman: kreowanie marki osobistej
14 czerwca 2024 roku we wnętrzach Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie, odbędzie się trzecia edycja Orion Woman. Wydarzenie zgromadzi ekspertki z digital marketingu, które podzielą się swoimi strategiami na skuteczne kreowanie i promowanie marki osobistej. To niepowtarzalna okazja, aby nauczyć się od liderów branży, jak wzmacniać swoją widoczność i budować trwałe relacje w...
Joanna Brodzik ambasadorką marki Fine Life
Celem najnowszej kampanii „Gotowanie na wyzwanie z Joanną Brodzik” jest zbudowanie rozpoznawalności produktów marki własnej Fine Life, w ofercie której dostępnych jest około 400 wysokiej jakości artykułów w atrakcyjnej cenie. Cykl składa się z ośmiu odcinków, które co miesiąc będą pojawiały się na kanale Youtube, dedykowanej stronie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764