logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Portfolio: McCann z kampanią dla platformy Gdziezamieszkac.com

  PR 21.07.2022, przeczytano 659 razy
ilustracjastrzałka

McCANN realizuje dla marki Mastercard kampanię marketingową platformy GdzieZamieszkac.com pomagającej obywatelom Ukrainy w świadomym wybraniu miejsca do życia w Polsce. McCANN, poza współtworzeniem samego narzędzia GdzieZamieszkac.com, odpowiada również za przygotowanie strategii i koncepcji kreatywnej kampanii, komunikację display oraz działania w social mediach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/portfolio%3A-mccann-z-kampania-dla-platformy-gdziezamieszkac.com,396668,artykul.html

Dzięki platformie GdzieZamieszkac.com udostępnionej przez Mastercard, wieloletniego klienta McCANN, przybyli do naszego kraju obywatele Ukrainy mogą poznać szacunkowe koszty życia w poszczególnych miastach i regionach Polski oraz świadomie znaleźć najlepszą dla nich lokalizację do zamieszkania. Platforma analizuje dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące m.in. średniej wysokości opłat za czynsz, czy średniego wynagrodzenia, łącząc je z trendami w obszarze codziennych, podstawowych zakupów pochodzącymi od Mastercard.

McCANN, w ramach współpracy z Mastercard, jest współautorem koncepcji narzędzia GdzieZamieszkac.com, jednocześnie odpowiadając za opracowanie strategii, kreację i realizację całej kampanii.

To nie sprint, to maraton” – po uświadomieniu sobie, co tak naprawdę oznaczają te słowa w nowej, wojennej rzeczywistości, wspólnie z Mastercard zaczęliśmy zastanawiać się, jak pomóc obywatelom Ukrainy odnaleźć się w niej. Wyrwani z codzienności, zmuszeni są szukać nowego, bezpiecznego miejsca do życia w Polsce. Idealnie, gdyby mogli świadomie podjąć decyzję, gdzie chcieliby zatrzymać się na dłużej. Z pomocą przychodzi narzędzie GdzieZamieszkac.com, napędzane danymi Mastercard, które odpowiada na realną i pilną potrzebę w bardzo trudnym momencie ich życia. – powiedziała Małgorzata Tereszczenko, Co-Managing Director & Client Management Lead.

W ramach projektu przygotowano materiały skierowane do obywateli ukraińskich, przyjeżdzających do naszego kraju, ale też do Polaków pomagającym nowo przybyłym uchodźcom. Treści powstały zarówno w języku ukraińskim, jak i polskim, ale zawierały inne przekazy. Ukraińcy byli informowani przede wszystkim o samym narzędziu, natomiast komunikacja skierowana do Polaków miała na celu zachęcenie do podzielenia się informacją o istnieniu tego narzędzia ze znajomymi narodowości ukraińskiej, którzy ostatnio przybyli do Polski. W ramach kampanii w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram) przygotowano różne formaty statyczne (m.in. posty, karuzele, stories) oraz animowane (video link ad, story video). Wykorzystano również funkcjonujące grupy na Facebooku o tematyce około-pomocowej dla Ukrainy, gdzie umieszczane były posty w dwóch językach na temat platformy GdzieZamieszkac.com.

Partnerem akcji został Ukraiński Dom, który miał znaczny wpływ na rozwój strony, co przyczyniło się do zwiększenia jej użyteczności dla społeczności ukraińskiej. Organizacja na bieżąco również informuje o narzędziu na swojej infolinii.

Nasze kreatywne podejście w połączeniu z odpowiedzialnym wykorzystaniem analizy danych Mastercard daje nam ogromne możliwości, aby tworzyć niesamowite pomysły kreatywne, które jednocześnie przynoszą realnie potrzebne rozwiązania. Wszystkie osoby w zespole projektowym McCANN bardzo mocno zaangażowały się w ten projekt, rozumiejąc potrzebę długofalowej pomocy dla ukraińskich uchodźców oraz mądrego, odpowiedzialnego wsparcia. – powiedział Marcin Sosiński, Co-Managing Director & Executive Creative Director.

Narzędzie GdzieZamieszkac.com dostępne jest bez rejestracji w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim. Choć platforma powstała z myślą o uchodźcach, to w przyszłości może stanowić bazę wiedzy również dla innych osób poszukujących nowego miejsca zamieszkania.

Źródło: McCANN

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Jesteśmy przyszłością druku” – Mimaki na targach drupa
Firma Mimaki Europe, producent technologii druku atramentowego i cięcia, ogłosiła dzisiaj, że będzie obecna na targach drupa (Dusseldorf, Niemcy, 28 maja – 7 czerwca 2024 r.) wraz ze swoimi globalnymi parterami i nadrzędną marką Mimaki Engineering Co. Ltd. Zgodnie z hasłem targów drupa „Tworzymy przyszłość”, firma Mimaki wykorzysta swoje...
Kerris z obsługą mediową dla Andermatt Polska
Do grona klientów KERRIS dołączył Andermatt Polska, światowy lider w rozwoju, produkcji i dystrybucji biologicznych rozwiązań dla rolnictwa. Agencja odpowiada za kompleksową obsługę działań w obszarze performance marketingu i social ads.
Hanna Dworak awansowała w agencji Enyo
Hanna Dworak awansowała w strukturach agencji Enyo – obecnie jako Senior Project Manager zarządza 8-osobowym zespołem. W Enyo pracuje od roku, do tej pory na stanowisku Project Manager. Jednym z jej pierwszych zadań w nowej roli była produkcja sesji zdjęciowej ogłaszającej nową ambasadorkę Lancôme - Igę Świątek.
Salestube rozpoczyna współpracę z Notino
Spółka MarTech & e-commerce connected Salestube została wybrana przez największy beauty e-shop w Europie markę Notino na partnera w obszarze MarTech. Salestube dostarczy klientowi licencję Google Analytics 360 oraz zapewni wsparcie analityczne ze strony ekspertów w dziedzinie Web Analytics oraz Data Science dla zespołu marketingowego perfumerii w zakresie wykorzystania...
Kampania społeczna „Teraz mnie widzisz” dostrzeżona i doceniona
Niewidzialność osób z niepełnosprawnościami była tematem przewodnim szóstej kampanii społecznej Fundacji Avalon, która właśnie dobiegła końca. Jej celem było sprowokowanie społeczeństwa do otwarcia oczu na potrzeby tej największej mniejszości, będącej jego integralną częścią i posiadającą takie sama prawa i potrzeby jak każdy z nas.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764