logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Portfolio: Mediaplus i Unmute z kampanią łumaczoną na Polski Język Migowy

  PR 23.05.2024, przeczytano 245 razy
ilustracja

Agencja mediowa Mediaplus oraz agencja marketingu inkluzywnego UNMUTE rozpoczęły dla C&A, jednego z największych europejskich sklepów odzieżowych, działania z zakresu dostępności komunikacji dla osób z niepełnosprawnościami (OzN).  Efektem współpracy jest pierwsza w polskiej branży fashion inkluzywna kampania mediowa  — spot reklamowy marki C&A przetłumaczony na Polski Język Migowy można zobaczyć w TV, a wkrótce także na kanałach VOD.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/portfolio%3A-mediaplus-i-unmute-z-kampania-lumaczona-na-polski-jezyk-migowy,404332,artykul.html

C&A jest marką modową dostępną w 17 europejskich krajach, w których ma ponad 1300 sklepów. O dostępności marka myśli jednak w szerszym kontekście niż o swoich produktach. Jako pierwsza firma odzieżowa przygotowała na polski rynek kampanię, która jest inkluzywna komunikacyjnie, czyli dostosowana do potrzeb osób z  niepełnosprawnościami. W maju w telewizji emitowany jest spot reklamowy, do którego zostało przygotowane tłumaczenie na Polski Język Migowy. Od końca maja będzie można go zobaczyć także na kanałach VOD.

Za pierwszą dostosowaną do OzN kampanię C&A w Polsce odpowiadają agencje Group One. Agencja Mediaplus, która obsługuje budżet mediowy C&A na polskim rynku nawiązała współpracę z agencją marketingu inkluzywnego UNMUTE, skupioną na działaniach dostępnych dla OzN, takich jak m.in. likwidowanie barier w komunikacji, czy ułatwianie procesu zakupowego. Na potrzeby wiosennej kampanii marki odzieżowej agencje przygotowała tłumaczenie spotu telewizyjnego na Polski Język Migowy.

Cieszymy się, że jesteśmy prekursorem w Polsce w tworzeniu dostępnej komunikacji dla osób głuchych i niedosłyszących. Przed nami długa droga, aby wspólnie stworzyć środowisko, w którym różnorodność jest normą, a inkluzywność sposobem, w jaki działamy. Chcemy to pokazywać na każdym etapie naszej komunikacji z klientami.

Sofia Skrypnyk, Head of Equity, Inclusion & Human Rights w C&A Europe

Takie podejście w polskiej branży fashion jest przełomowe. Dotychczas na język migowy tłumaczone były głównie komunikaty ministerialne i spółek państwowych, które są do tego zobowiązane przez prawo. Obecnie firmy komercyjne nie podlegają jeszcze pod regulację dotyczące prowadzenia dostępnej komunikacji. Takie marki jak C&A to przykłady marek odpowiedzialnych społecznie, które napędzają pozytywne zmiany.

Informacja w PJM:

Źródło: Group One

groupone.pl

Dodatkowe informacje:

Marka C&A funkcjonuje na rynku od 1841 roku. Zaczynała jako mała firma produkująca len i bawełnę w Sneek w Holandii, a obecnie jest jednym z największych brandów odzieżowych w Europie, zatrudniającym ponad 25 tys. pracowników. Każdego dnia konsumenci odwiedzają jeden z ponad 1300 sklepów marki zlokalizowanych w 17 europejskich krajach.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kuba Błaszczykowski w spocie o misji Rossmanna
– Jak wyglądało moje życie? Zawsze w biegu. A mówili mi: trzymaj formę, nie zwalniaj. Każdy ma moment, w którym się musi zatrzymać. Chociaż na chwilę… – mówi w najnowszym spocie o misji Rossmanna Kuba Błaszczykowski, b. piłkarz Wisły Kraków i Borusii Dortmund, reprezentant Polski i ćwierćfinalista mistrzostw Europy w 2016...
Konto dla dziecka w kampanii Santander Bank Polska
Bank rozpoczął nową kampanię reklamową z udziałem swojego ambasadora Piotra Adamczyka, która promuje konta dla nastolatków. Kampania pod hasłem „Santander Bank Polska pomaga dzieciom ogarniać pieniądze” zachęca do korzystania z wygodnych i bezpiecznych usług finansowych.
Hologram promuje bankowość dla młodych Banku Pekao S.A.
Na parterze hali głównej Dworca Centralnego w Warszawie pojawiła się wielkoformatowa reklama Banku Pekao w formie hologramu. Za pomocą tego innowacyjnego nośnika bank chce dotrzeć do młodych ludzi i zainteresować ich swoją ofertą Konta Przekorzystnego oraz aplikacją mobilną PeoPay.
Po co Ci rynna? Kampania reklamowa Galeco
„Po co Ci rynna” — czy lider w produkcji systemów rynnowych może promować się tak kontrowersyjnym hasłem? Może! Bo dzięki niemu przewrotnie przypomina, jak ważnym elementem dachu są rynny, także wtedy, gdy chcemy stworzyć minimalistyczną, jednolitą bryłę budynku.
Fundacja Avalon podsumowuje Miesiąc Walki z Dyskryminacją
Czy wiesz, że osoby z niepełnosprawnościami ukazywane są w mediach na ogół jako ludzie bierni i doświadczający wielu negatywnych rzeczy w życiu — choroby, cierpienia, braku pomocy bądź też jako superbohaterowie, którzy każdego dnia przełamują bariery i dokonują niemożliwego - życia z niepełnosprawnością? Czy wiesz, że jedynie co dziesiąta osoba potwierdza, że media...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764