logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Portfolio: More Bananas wspiera wdrażanie strategii komunikacji Metropolii Krakowskiej

  PR 16.08.2022, przeczytano 325 razy
ilustracja

More Bananas zapewnia wsparcie eksperckie i szkoleniowe wdrażania strategii komunikacji Stowarzyszenia Metropolia Krakowska. Współpraca obejmuje pomoc w realizacji tego planu poprzez warsztaty i przygotowanie wdrożenia kampanii informacyjnej. Wezmą w nich udział przedstawiciele gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu. Działania w ramach tej kampanii będą prowadzone we wszystkich kanałach komunikacyjnych SMK, a także na profilach i stronach oraz w mediach poszczególnych gmin.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/portfolio%3A-more-bananas-wspiera-wdrazanie-strategii-komunikacji-metropolii-krakowskiej,396913,artykul.html

Działania wspierające komunikację naszego miasta i obszaru cieszą nas szczególnie, bo prawie wszyscy wywodzimy się z Krakowa. Współpraca ze Stowarzyszeniem Metropolia Krakowska to zaszczyt i przyjemność zarazem. Naszym zadaniem jest stworzenie planu kampanii informacyjnej, która będzie wspierać realizację założeń strategii komunikacji. Jej głównym celem jest budowanie świadomości marki - tłumaczy Piotr Siwiec, Digital Marketing Coordinator w More Bananas.

Kampania informacyjna ma bazować na konkretnych benefitach funkcjonalnych, specyficznych dla obszaru Metropolii Krakowskiej. Należą do nich sprawna i efektywna realizacja wspólnych projektów np. na rzecz poprawy jakości powietrza, mobilności czy promocji gospodarczej, spójna reprezentacja wspólnych interesów gmin członkowskich oraz realizacja przemyślanych działań, poprawiających jakość życia mieszkańców.

Wśród kluczowych przekazów prowadzonych działań znajdą się między innymi dostęp do szybkiego, komfortowego, zintegrowanego transportu publicznego, komfortowe i bezpieczne węzły przesiadkowe (P&R) budowa infrastruktury pieszej i rowerowej, wspólna i spójna informacja i promocja oferty czasu wolnego, nowe miejsca pracy w rozwijających się strefach ekonomicznych i zapewnienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych, m.in. opieki przedszkolnej, opieki senioralnej etc.

Agencja - poza stworzeniem planu kampanii marketingowej - odpowiada także za cykl szkoleń i warsztatów z digital marketingu dla przedstawicieli gmin zrzeszonych w Metropolii Krakowskiej. Będą one poświęcone szeroko pojętej komunikacji w digitalu, specyfice poszczególnych kanałów oraz ich odbiorców, zachowaniom użytkowników Internetu, budowaniu planów kampanii: w tym zasadom tworzenia efektywnych treści i komunikatów oraz harmonogramów, doborowi odpowiedniej formy i stylu do odbiorcy, wraz z poznaniem jego potrzeb, a także analizą i identyfikacją insightów konsumenckich. Prowadzący zajęcia zajmą się również wprowadzeniem do świata działań płatnych i analityki działań digital marketingowych.

Szkolenia obejmą między innymi analizę touchpointów oraz wybór kanałów marketingowych do prowadzenia komunikacji w odniesieniu do charakterystyki odbiorców i celów marketingowych dla poszczególnych grup docelowych. Każdy z modułów rozpocznie się wprowadzeniem w charakterystykę danego medium, a zakończy ćwiczeniami z dobierania odpowiedniego stylu i narzędzi do danej grupy odbiorców.

Warsztaty będą miały na celu wdrożenie w zasady działania algorytmów w mediach społecznościowych i kampaniach płatnych digital w kontekście zachowań użytkowników Internetu, a także tworzenie skutecznych treści w social media, w tym zasady pisania copy, tworzenia kreacji graficznych i treści wideo w odniesieniu do założeń Strategii Komunikacji.

Stowarzyszenie Metropolia Krakowska wybrało agencję More Bananas w wyniku procedury zapytania ofertowego Za obsługę SMK odpowiada zespół w składzie Anna Ledwoń-Blacha - Creative Owner oraz Piotr Siwiec - Digtal Marketing Coordinator.

Dzięki wsparciu More Bananas Stowarzyszenie Metropolia Krakowska ma efektywnie docierać do grup odbiorczych, do których należą mieszkańcy 15 gmin stowarzyszonych, ale także turyści, pracownicy organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, a także przedstawiciele mediów, w tym influencerzy.

Źródło: More Bananas

www.morebananas.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dentsu Polska i Fundacja Digital University pomagają zrozumieć świat
20 września dentsu Polska wraz z Fundacją Digital University ruszają z nowym projektem edukacyjno-społecznym skierowanym do uczniów w wieku od 10 do 15 lat, nauczycieli oraz rodziców. Na kanale YouTube ukaże się seria filmów poruszających istotne i aktualne tematy ze świata digitalu. Celem przedsięwzięcia jest pomoc młodym ludziom w zrozumieniu tego, co dzieje się wokół...
11. edycja Dotykam=Wygrywam oficjalnie rozpoczęta
Kampania Dotykam=Wygrywam, promująca profilaktykę raka piersi i noszenie odpowiednio dopasowanego biustonosza, została zainaugurowana we wtorek 20 września w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie.
Nowe możliwości w pracy i po robocie - kampania Pracuj.pl
Od 19 września kandydaci i pracodawcy z całej Polski mogą śledzić najnowszą odsłonę kampanii „W środowisku Pracuj.pl”. Zwierzęcy bohaterowie, symbolizujący zawody i wyzwania spotykane na ścieżce kariery, powracają w animowanych spotach i w formie internetowych avatarów. Nowością towarzyszącą jesiennej kampanii jest inicjatywa „Po Robocie”, w...
W telewizji pojawił się drugi spot w ramach nowej kampanii Credit Agricole. Tym razem u boku Dawida Podsiadło występuje Jarosław pashaBiceps Jarząbkowski. Bank w spocie zachęca do wspólnej walki z nadmiarem jednorazowego plastiku. Promuje swoją kartę z ekotworzywa i premię 555 zł za otwarcie Konta dla Ciebie.
Bank Millennium zachęca do oszczędzania energii i wyłącza swoje szyldy
Bank Millennium w okresie jesienno-zimowym po godzinach pracy wyłączy tablice świetlne w swoich oddziałach oraz biurach w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Tym samym zachęca do oszczędzania i ograniczania zużycia energii elektrycznej w obliczu potencjalnych trudności na rynku energii. Działanie jest też wyrazem niezmiennej troski o środowisko naturalne i wynika z potrzeby...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764