logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Portfolio: Time Trend z nową identyfikacją wizualną

  PR 08.04.2021, przeczytano 1274 razy
ilustracja

Time Trend to jedna z sieci salonów z markowymi zegarkami – Klienci firmy mogą dokonywać zakupów luksusowych towarów w ponad 100 placówkach na terenie całego kraju.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/portfolio%3A-time-trend-z-nowa-identyfikacja-wizualna,390950,artykul.html

W ramach prężnego rozwoju, brand zyskał nową identyfikację wizualną, która została zaprojektowana przez agencję kreatywną Lotna.

- Chcieliśmy wdrożyć nowy system, który musiał spełniać kilka podstawowych założeń – mówi Andrzej Wasilewski, koordynator działu marketingu offline w Time Trend. – Propozycja miała być spójna dla wszystkich kanałów komunikacji, powinna wykorzystywać istniejące już logo i główny kolor firmowy – burgund, a także zawierać uniwersalne wzory, które z łatwością mogły być adaptowane na specjalne kampanie reklamowe – kontynuuje.

ilustracjastrzałka

Przed rozpoczęciem prac nad identyfikacją, Lotna przeprowadziła lifting istniejącego już logo – zmieniono proporcje elementów graficznych i tekstowych, a kompozycja sygnetu została zamknięta, dzięki czemu dotychczasowe elementy umieszczono w określonej, spójnej przestrzeni.

Element sygnetu logo w postaci charakterystycznego układu wskazówkowego posłużył jako trzon nowej identyfikacji wizualnej. Tarczę godzinową zaimplementowano do wszystkich materiałów, gdzie stała się ona ich nieodzownym elementem.

ilustracjastrzałka

- Ważne także było zachowanie koloru firmowego jakim jest burgund. Wykorzystywany był przez wiele lat przez markę, stając się tym samym jej charakterystycznym i łatwo rozpoznawalnym elementem. Ponadto, barwa ta ma szlachetny charakter, a tym samym podkreśla istotne cechy marki: produkty z kategorii premium, ich elegancję oraz najwyższej jakości obsługę klientów oferowaną przez firmę – dodaje Anita Kamila Sochacka, managing director Lotnej.

ilustracjastrzałka

Nowy kod wizualny stał się obowiązującym we wszystkich materiałach reklamowych i biurowych wykorzystywanych przez brand Time Trend. Autorem koncepcji nowej identyfikacji był Michał Wyszyński, graphic designer Lotnej. Anita Kamila Sochacka pełniła nad pracami nadzór kreatywny, a Piotr Flis – executive director – odpowiadał za nadzór techniczny.

ilustracjastrzałka

Źródło: Lotna

www.lotna.eu

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Joanna Brodzik ambasadorką marki Fine Life
Celem najnowszej kampanii „Gotowanie na wyzwanie z Joanną Brodzik” jest zbudowanie rozpoznawalności produktów marki własnej Fine Life, w ofercie której dostępnych jest około 400 wysokiej jakości artykułów w atrakcyjnej cenie. Cykl składa się z ośmiu odcinków, które co miesiąc będą pojawiały się na kanale Youtube, dedykowanej stronie...
Familijne w nowych opakowaniach
Familijne odświeżają wizerunek całej linii najpopularniejszych wafli rodzinnych w Polsce. Marka stawia na minimalizm i nowoczesny wygląd, przemawiający do współczesnych konsumentów. Asortyment w udoskonalonych opakowaniach sukcesywnie trafia do punktów sprzedaży, zastępując produkty z dotychczasowym designem. 
Grillowanie jest jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu przez Polaków w okresie wiosenno-letnim. Darchem Cosmetics Sp. z o.o., polski producent chemii gospodarczej, a także produktów grillowych pod marką Flambit, rozpoczyna akcję wizerunkową Główny Operator Grilla. Inicjatywa ma docenić osoby, które operują rusztem podczas biesiadowania w gronie przyjaciół...
Chrupki Curly z nowym smakiem wsparte kampanią
Orzechowy smak z nutą karmelu, opakowanie zaskakujące konsumentów fioletowym kolorem, niesmażone i wegetariańskie – takie są nowe chrupki Curly Słony Karmel od Lorenz, które można już znaleźć na sklepowych półkach. Wprowadzenie produktu na rynek będzie wsparte szeroką kampanią marketingową. 
Żabka rozgrzewa kampanią „Weź to na gorąco!”
Na miłośników szybkiego i smacznego jedzenia poza domem czeka prawdziwa rewolucja. 22 maja br. Żabka ruszyła z kampanią „Weź to na gorąco!”, której jednym z kluczowych założeń jest zaprezentowanie szerokiej oferty przekąsek na gorąco PROSTO z PIECA, potocznie nazywanej street foodem. Kampania obejmuje czołowe stacje telewizyjne i radiowe, kina, nośniki w...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764