logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Portfolio: Wiosenne kampanie Continental z Plej

  PR 17.04.2019, przeczytano 343 razy
ilustracjastrzałka

W kwietniu wystartowały dwie kampanie wizerunkowe marki Continental: launch nowej opony EcoContact 6 i konkurs konsumencki związany z oponami z segmentu Ultra High Performance. Za oba projekty koncepcyjne, kreatywnie i egzekucyjnie odpowiada agencja Plej.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/portfolio%3A-wiosenne-kampanie-continental-z-plej,382135,artykul.html

Launch nowej opony EcoContact 6 to główna kampania wizerunkowa marki Continental i premiera produktowa sezonu wiosennego. EcoContact 6 to domknięcie całej generacji opon 6, która już od kilku lat odnosi największe sukcesy w testach i jest doceniana przez konsumentów. Nowy produkt komunikowany jest przez trzy „E”: to opony ekologiczne, ekonomiczne i efektywne.  Na doskonale znanej z innych branż etykiecie unijnej, produkt wyróżnia się kategorią AA - to znaczy, że jest najlepszy w swojej klasie. Jeżdżąc na oponach EcoContact 6, zużywa się mniej paliwa, a same opony - poprzez zastosowanie nowych technologii - wolniej się zużywają, co pozwala przejechać na nich więcej kilometrów. To wszystko przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa – w kategorii „hamowanie na mokrej nawierzchni” opona EcoContact 6 również otrzymuje najwyższą możliwą notę. Za koncept, strategię i kreację odpowiada agencja Plej. Kampania obejmuje kanały takie jak: social media, display, print oraz influence marketing.

Opony segmentu UHP, czyli Ultra High Performance, Continental komunikuje tej wiosny poprzez specjalnie wymyślony konkurs, gwarantujący zupełnie nowe doświadczenie marki. Autorem konceptu kreatywnego komunikacji konkursu jest Plej. Konkurs opiera się o mechanizm: kup komplet letnich opon Continental w rozmiarze od 17 cali, zarejestruj paragon na stronie kampanii, opisz, w jaką trasę wybierzesz się na swoich nowych oponach Continental  i wygrywaj. Nagrodą jest 4-dniowy wyjazd do Francji, pełen emocji związanych z jazdą ekskluzywnymi sportowymi autami po malowniczych, krętych drogach Prowansji, Alp albo Lazurowego Wybrzeża. Zakupu opon należy dokonać do 06.05.2019 u dowolnego sprzedawcy (sklep, serwis, internet), a paragon na stronie zarejestrować do 12 maja. Dla konkursu Plej stworzył landing page kampanii, wsparty działaniami w social mediach i displayu, printem, kampanią B2B i działaniami z influencerami. Kampania idealnie oddaje to wszystko, co reprezentują opony UHP Continental – emocje i dynamikę, a jednocześnie bezpieczeństwo.

- Rynek samochodów w Polsce się zmienia, jest coraz więcej pojazdów nowych o zaawansowanych systemach bezpieczeństwa i większej mocy, które wymagają najwyższej jakości opon, by w pełni wykorzystywać potencjał samochodu i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Dlatego opony UHP to idealne rozwiązanie dla najszybszych, najmocniejszych aut. Dla klientów, kierujących się w swoich decyzjach zakupowych względami ekologicznymi i ekonomicznymi, przygotowaliśmy EcoContact 6. W naszej obecnej komunikacji dążymy do tego, aby klienci lepiej nas poznali, a także żeby dowiedzieli się jak najwięcej o roli opon w bezpieczeństwie na drodze. Mamy nadzieję być dla nich wsparciem, dzięki któremu czują się pewniej w dokonywaniu zakupów opon. Chcemy, żeby wybierali świadomie i decydowali się na najlepsze produkty, w pełni dopasowane do ich potrzeb – przekonuje Piotr Snakowski Head of Marketing Department w Continental.

Źródło: Plej

www.plej.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowe oznakowanie polskich radiowozów: Jak i kiedy?
Podczas zakończonych niedawno targów wyposażenia służb Europoltech policja zaprezentowała koncepcję nowego oznakowania radiowozów. Prace prowadzone są w ramach projektu badawczego mającego na celu poprawę widoczności pojazdów i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz pozostałych uczestników ruchu. Analizą objęte są 4 pojazdy reprezentujące główne rodzaje sprzętu...
Znamy prelegentów konferencji Marketing Mix
19 września podczas targów FestiwalMarketingu.pl w EXPO XXI Warszawa odwiedzający będą mogli skorzystać z otwartej formuły konferencji. Jedyne co trzeba będzie zrobić, aby wziąć w niej udział to bezpłatnie zarejestrować się na stronie www.marketingmix.com.pl, ale uwaga, ilość miejsc jest ograniczona i przeznaczona dla osób pracujących w branży...
Prawdziwie o PR – PR Silesia Day w Katowicach
Z okazji 25-lecia Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz 20-lecia studenckiego Międzywydziałowego Stowarzyszenia Dziennikarzy MOSTY organizowana jest konferencja dla specjalistów i pasjonatów branży PR. Śląski Oddział PSPR oraz MOSTY zamierzają przy tej okazji podpisać porozumienie o współpracy.
Carlsberg zmienił się dla fanów Liverpool FC
Z okazji rocznicy zmiany barw klubowych Liverpool FC na czerwony, marka Carlsberg także zmienia barwy i wprowadza limitowaną edycję piwa Carlsberg Red Barley, specjalnie uwarzonego dla fanów klubu.
Do przetargu na agencję wspierającą działania promocyjne Banku Gospodarstwa Krajowego stanęło 13 agencji. Wygrała agencja reklamowa DSK i to ona będzie pracowała dla banku.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764