WIADOMOŚCI

Portfolio: Nowe logo Grupy Pracuj (Studio Engram)

redakcja   | 08.02.2017, przeczytano 1138 razy
ilustracjastrzałka
Nowe logo Grupy Pracuj (Studio Engram)

Pod koniec zeszłego roku Grupa Pracuj - właściciel portalu Pracuj.pl - zyskała nowe logo. Ma być ono punktem wyjścia do stworzenia kompleksowego systemu identyfikacji wizualnej. Nowy wizerunek stworzony przez studio Engram nawiązuje do hasła "Żyjemy technologią". Zakres prac obejmował przygotowanie koncepcji logo, a także pomoc w jej wdrożeniu i komunikowaniu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/portfolio:-nowe-logo-grupy-pracuj-(studio-engram),31370,artykul.html

Grupa Pracuj jest wiodącym innowatorem i twórcą rozwiązań w zakresie e-rekrutacji i zarządzania e-HR. 600+ pracowników, 14 biur w Polsce i na Ukrainie, 4 wiodące marki oraz 35 tys klientów z 40 krajów.

Eksplorowanie tematu   

Na etapie projektów wstępnych zostało zrealizowanych kilkadziesiąt unikalnych koncepcji. Oczekiwania klienta zostały sprawdzone wizualnie pod wieloma kątami. Wewnętrzna selekcja przeprowadzana na podstawie przyjętych wcześniej założeń zakończyła się wyborem kilku koncepcji o największym potencjale.

Płynne przejście   

Nowe logo marki ma odzwierciedlać sukces organizacji oraz jej aktualną, silną pozycję na rynku. Jednocześnie nowe logo jest kontynuacją istniejącej tożsamości wizualnej i nawiązaniem do stosowanego w grupie stylu wizualnego.

Marka z wartościami   

Nowy znak dla marki Grupa Pracuj został oparty na idei, którą można wyrazić za pomocą słów „Żyjemy technologią”. Idea te przedstawia kluczowe wartości dla marki, jakimi są człowiek i technologia oraz sam akt łączenia tych dwóch różnorodnych światów.

Po pierwsze porządek   

Poprawne zarządzanie nowym znakiem ma zapewnić księga znaku, która była przedmiotem ścisłej współpracy.

Potencjał do budowania   

Zakres prac dotyczył kreacji nowego znaku dla Grupy. Tworzony był on jednak z myślą o przyszłościowym systemie identyfikacji. Potencjał i przykładowy sposób wykorzystywania znaku przedstawiają poniższe wizualizacje.

Jak pokazać nowy wizerunek

Współpraca z klientem nie zakończyła się wraz z dostarczeniem projektu. Wsparcie merytoryczne oraz projektowe dotyczyło również etapu prezentacji nowego wizerunku. Na jego potrzeby stworzono krótką animację oraz dedykowany landing-page www.grupapracuj.pl/nowelogo.


Zakres prac

  • logo
  • launch nowego wizerunku

Źródło: Engram

www.studioengram.pl

R E K L A M A

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
 
piątek 15.12.2017, 102 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2017 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone