logo
WIADOMOŚCI

Portfolio: Nowe logo Grupy Pracuj (Studio Engram)

redakcja   08.02.2017, przeczytano 1262 razy
ilustracjastrzałka

Pod koniec zeszłego roku Grupa Pracuj - właściciel portalu Pracuj.pl - zyskała nowe logo. Ma być ono punktem wyjścia do stworzenia kompleksowego systemu identyfikacji wizualnej. Nowy wizerunek stworzony przez studio Engram nawiązuje do hasła "Żyjemy technologią". Zakres prac obejmował przygotowanie koncepcji logo, a także pomoc w jej wdrożeniu i komunikowaniu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/portfolio:-nowe-logo-grupy-pracuj-(studio-engram),31370,artykul.html

Grupa Pracuj jest wiodącym innowatorem i twórcą rozwiązań w zakresie e-rekrutacji i zarządzania e-HR. 600+ pracowników, 14 biur w Polsce i na Ukrainie, 4 wiodące marki oraz 35 tys klientów z 40 krajów.

Eksplorowanie tematu   

Na etapie projektów wstępnych zostało zrealizowanych kilkadziesiąt unikalnych koncepcji. Oczekiwania klienta zostały sprawdzone wizualnie pod wieloma kątami. Wewnętrzna selekcja przeprowadzana na podstawie przyjętych wcześniej założeń zakończyła się wyborem kilku koncepcji o największym potencjale.

Płynne przejście   

Nowe logo marki ma odzwierciedlać sukces organizacji oraz jej aktualną, silną pozycję na rynku. Jednocześnie nowe logo jest kontynuacją istniejącej tożsamości wizualnej i nawiązaniem do stosowanego w grupie stylu wizualnego.

Marka z wartościami   

Nowy znak dla marki Grupa Pracuj został oparty na idei, którą można wyrazić za pomocą słów „Żyjemy technologią”. Idea te przedstawia kluczowe wartości dla marki, jakimi są człowiek i technologia oraz sam akt łączenia tych dwóch różnorodnych światów.

Po pierwsze porządek   

Poprawne zarządzanie nowym znakiem ma zapewnić księga znaku, która była przedmiotem ścisłej współpracy.

Potencjał do budowania   

Zakres prac dotyczył kreacji nowego znaku dla Grupy. Tworzony był on jednak z myślą o przyszłościowym systemie identyfikacji. Potencjał i przykładowy sposób wykorzystywania znaku przedstawiają poniższe wizualizacje.

Jak pokazać nowy wizerunek

Współpraca z klientem nie zakończyła się wraz z dostarczeniem projektu. Wsparcie merytoryczne oraz projektowe dotyczyło również etapu prezentacji nowego wizerunku. Na jego potrzeby stworzono krótką animację oraz dedykowany landing-page www.grupapracuj.pl/nowelogo.


Zakres prac

  • logo
  • launch nowego wizerunku

Źródło: Engram

www.studioengram.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Grudzień 1998: Encad w hotelu Victoria
Zapraszamy na kolejny etap naszej podróży w czasie. Tym razem cofamy się do grudnia 1998 roku. Zbliżają się Święta, a w Warszawskim hotelu Victoria firma Visitronics prezentuje możliwości ploterów ENCAD. W latach 90-tych nikt nie przypuszczał, że marka z takim potencjałem zniknie z rynku niemal bez echa... Jak do tego doszło?
Kombi 9 – reaktywacja
Od Stefana Nawrockiego, właściciela firmy 3n i twórcy polskiego systemu składu tekstu „Kombi”, otrzymaliśmy informację, że po 10 latach przerwy pakiet ten wraca na rynek. Producent zamierza wykorzystać niszę jaka powstała po wprowadzeniu zasady abonamentowego dostępu do oprogramowania, proponując tradycyjny model licencjonowania i pracy z programem. Oto kilka słów wyjaśnienia decyzji o reaktywa...
Rusza najnowsza kampania 360 marki lakierów hybrydowych Semilac
Już dzisiaj, 25 maja, w mediach masowych ruszy ogólnopolska, zintegrowana kampania marki Semilac. Podobnie jak w zeszłym roku lider branży polskich lakierów hybrydowych* będzie przekonywać klientki o tym, że „Najlepszy kolor to trwały kolor”. Działania komunikacyjne zbudowane wokół hasła „Poznaj moc koloru” będą widoczne w telewizji, prasie oraz w digi...
3 premiery LED-UV marki Mutoh na targach Fespa 2018
Mutoh, jak co roku pokazuje kilka przełomowych rozwiązań z zakresu druku wielkoformatowego, można rzec wizjonerskich. Nie inaczej było na tego rocznej FESPIE.
Epson: nowe drukarki atramentowe A3 i A4
Seria drukarek monochromatycznych zapewnia druk 40 tys. stron – to największa wydajność w tym segmencie produktów
 
sobota 26.05.2018, 65 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone